Jól gondolom, hogy az IOS még mindig stabilabb mint az android? Hósszú a szoftver támogatás is ami egy androidnál nem mondható el. Appok jobban vannak optimalizálva. Összegezve jobban megéri egy iphone hosszú távra?
Nagyon ember függő, hogyha nem függsz/kötődsz az Apple ökoszisztémától (szinkronizálás, lásd: IOS-Macintosh-Apple TV), akkor saját véleményem szerint nem éri meg.
Bár tény, hogy android, és android közt is bődületesen nagy különbségek vannak, nagyon nem mindegy, hogy melyik gyártó kezelőfelületét nézzük.
#2 - az általad írtak nem a kérdésre válaszok, kb. olyan, mintha egy almáról kérdezek, és jössz a dinnyékkel :-)
Az iOS stabilitása általánosságban jobbnak mondható, amilyen eszközön tudod futtatni, azon - legalább is a 12-es - jól fog teljesíteni. Androidos eszközöknél ezt általánosítva nem lehet elmondani. Lesz eszköz, ami támogatott marad, és lesz, ami már a polcra kerülésekor elavult. Az biztos, hogy az iOS támogatása messze jobb, mint bármelyik droidos készülék esetében. Oprendszeres "terminológiával" csak visszafordítva a hardverre az iOS az mindig LTS, az Android meg nem mindig az.
Az app-ok nincsenek jobban optimalizálva, max. jobban be vannak zárva az OS által biztosított keretek közé - elvileg biztonságosabbak (elvileg, de ez már a bizalom kérdésköre, én jobban bízom az Apple-ben, mint a Google-ben, de ez nem jelenti azt, hogy nekem van igazam).
Amennyiben az iOS által nyújtott szolgáltatások neked megfelelők, és nem szeretnél tovább nyújtózkodni, mint amennyit az ad, akkor igen, megéri, és hosszú távra is lehet vele tervezni (3-4 évig bármelyik újonnan megjelent modell megkapott szinte minden frissítést és feature-t).
Azt veszel amit akarsz. Most egy 4.5 éves telefonról irok. Android. Semmi baja. Akksi is a gyári.
Most ezek után nem tudom megerősíteni hogy az ios jobb lenne.
De azt sem, hogy rosszabb.
Szimpátia döntsön
Stabilitás? Egy adott hardverre készült zárt rendszer normálisan megírva általában stabilabbnak mondható, mint egy általános célú operációs rendszer, amelynek számtalan hardvervariáción kell megfelelően futnia. Főleg ha az utóbbi ráadásul nagyobb funkcionalitással is rendelkezik.
A szoftvertámogatással is hasonló a helyzet: nem mindegy, hogy egy adott hardverre készítik a frissítéseket, vagy úgyb hogy az rengeteg különböző eszközön működjön. Nyilván ez utóbbi jóval több erőforrást igényel.
Az is igaz, hogy mivel az Android open source, ezért nem vagy olyan szinten kiszolgáltatva a gyártónak, mint a zárt iOS esetén -és nem mellesleg ez a biztonságra is jótékony hatással van.
Az "appok jobban vannak optimalizálva" félmondat sok esetben visszaköszön, jól hangzik, de valódi tartalom nincs mögötte. A két rendszer eltérő filozófiája más megközelítést igényel; ennek semmi köze az optimalizációhoz.
Hogy melyik éri meg jobban, az viszont egyéni preferencia kérdése...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!