Xiaomi Mi A2 telefonnal hogyan tudok "normálisan" lefotózni egy dokumentumot?
Az a probléma, hogy ha egy pl a3-s méretű, szöveggel teleírt lapot akarok lefényképezni, akkor kb a kép közepe éles, a többit elmossa. Ugyan ez a helyzet akkor is, ha valami mást fotózok, ami messzebb van. A kép széle mindig el van mosódva.
A kamera beállításain végigmentem, de nem találtam semmit, amitől jobb lenne.
A telefon nincs rootolva és android 9 van rajta.
Nem erre való egy nobil kamerája.
Használj scannert dokumentumok digitalizásához.
ez nem annyira telefon függő, mint inkább fizika és fotózási ismeret. a telefon legyen minél közelebb a párhuzamoshoz a lappal, mert csak így lesz a lap minden része (közel) egyenlő távolságban az optikától, ami miatt minden egyformán éles lesz.
ha a papír szöget zár be a telefonnal, vagy már eleve nincs egy síkban a lap (pl. hajtások miatt hullámos) vagyis nem párhuzamos, akkor a telefon kénytelen választani, hogy a közelebbi vagy a távolabbi része legyen éles és a másik szükségszerűen kevésbé lesz éles. minél kisebb a távolságbeli eltérés a lap két része közt a telefonhoz képest, annál kevésbé lesz zavaró az élesség különbség is.
legegyszerűbb, ha leteszed egy asztalra, vagy mégjobb, ha kitűzöd/ragasztod egy falra pont szem magasságban, így viszonylag könnyű a telefont pont párhuzamosan elhelyezni vele. a kamera közepe lehetőleg pont a lap közepe felett legyen, így a leginkább torzítás mentes a kép.
az is sokat tud segíteni, ha minél több folyamatos fénynél fotózol, vagy a beépített vakut használod, mert sok fénynél jobban kirajzolódnak a részletek. ha kevés a fény, akkor a telefon kevesebb információból rajzolja ki a képet, a kontúrok jobban emosódnak, kevésbé kivehetőek. egy buli fotónál ez kisebb gond, de a szöveg olvashatóságánál magyon sokat jelenthet.
lényegében a scanner pont ugyanezeket oldja meg, mert azzal hogy egy fix elhelyezkedésű üveglapra kell fektetned a papírt, gondoskodik arról, hogy a lapod sík legyen, párhuzamosan és megfelelő távolságra a kamerától. illetve erős fénnyel megvilágítja a lapot, hogy minél jobb minőségben tudja beolvasni a tartalmát.
az már innentől mellékes, hogy a scanner teljesen más módon, soronként és nem egyben fotozva olvassa be a képet, mert az olvashatóság alapjait már az elhelyezés és a fénymennyiség megoldja.
a telefonos scanner appok azzal szoktak erre rásegíteni, hogy szoftveresen növelik a kontrasztot, talán jobban a célnak megfelelően kezelik a megvilágítást, esetleg jobban képesek a lap helyzetét felismerni és ennek segítségével korrigálni a perspektivikus torzulásokat. a fent leírtak minden ilyen esetben segítenek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!