Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mai fiatalok mekkora része...

A mai fiatalok mekkora része mobilfüggő?

Figyelt kérdés
Ez egyes rétegekre jellemző vagy általános jelenség? Esetleg csak családi vagy egyéb szociális okai vannak?

2018. nov. 22. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Általános. Így nőttek föl, hogy bámulták a kijelzőjét valaminek.
2018. nov. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%

100%uk foleg a 15-20-as korosztaly. Azok a leggazabbak.

Ha szegeny valaki, akkor nincs mobilja vagy a gyereknek nem jut. De emiatt ki fogjak csufooni igy valami olcsot csak kap.

A minta sokat szamithat. Mai gyerekeknek mar a szulei (az en korosztalyom is nagyon) mobilfuggoek csak maskepp hasznaljak.

En azt tapasztalom, hogy akibe szorult esz es/vagy idosebb az még ugy hasznalja az okostelojat, hogy tenyleg ertelmes beszelgetest folytat a cseten (reg nem latott barattal egy rovid beszelgetes ki hol tart az eleteben; vagy szol anyu apunak, hazafele mit hozzon aboltbol) munkat intez, informaciokra keres ra (pl annak nez utana meddig van nyitva egy bolt, hol a legkozelebbi posta, valasnal mire figyeljen a gyerekekkel kapcsolatban, hogy kell intezni az uj szemelyi igenyleset stb.) vagy hireket olvas. Meg sokat telefonalnak is.

Ehhez kepest a fiatalok javareszt (van szemelyes testkozeli tapasztalat) beszelgetos csoportokban baromsagokat irogatnak egymasnak, felszines beszelgetest folytatnak tele kis piktogramokkal) videokat neznek (a legertelmetlenebb vicces bakistol a hulyesegeken agyalo vloggereken at a idiota rajzfilmkarikaturaig. Kepesek orkig porgetni a feszt az instat es lelassitani max az erdekesbb kepeknel. Elkoszonnek a sarkon az iskolatarsaiktol de ejfelig veluk csetelnek a semmisegekrol. Sorozatokat neznek, videoklippeket napi 8 oraban.

Teljesen altalanos jelenseg.csak menj vegig egy vonaton, vagy Bp-en a tomegkozlekedesi eszkozokon nezz szet. Fiatalokbol csak olyat latsz aki a mobiljat nyomkodja:-D, te hol elsz, hogy ezt nem latod? Kavezoban, mekiben, ettermekben, egymas mellett ulve a padon a parkokban mindenki csinalja...

2018. nov. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nevelésfüggő. Én a '90-es és 2000-es években voltam gyerek, vagyis pont az a generáció, akinek a szülei még eldönthették, hogy kell-e mobil egy gyereknek vagy nem, mert akkor még nem általános elvárás volt, hogy egy gyereknek legyen saját telefonja, hanem kb. hivalkodásnak számított, ha valakinek vettek a szülei. Az én szüleim úgy döntöttek, nekem nem kell telefon, így én ezt szoktam meg, és később az okostelefonokra se függtem rá annyira. Van okostelefonom, és nyilván szoktam is használni, de abszolút nem illik rám az, amit itt fentebb írt valaki, hogy utcán, utazáskor stb. folyamatosan a telefont nyomkodják a fiatalok. A pár évvel utánam születettekkel már más a helyzet, mert egy idő után kialakult az, hogy akinek nincs telefonja, azt kinevetik, sőt itt a gyakorin olyat is láttam, hogy egy szülőt agyon oltottak, amiért nem okostelefont, hanem csak régebbi gombos telefont vett a kiskamasz gyerekeinek, mert a válaszolók szerint manapság már az okostelefon ugyanúgy alapvető szükséglet egy gyereknek, mint a ruha meg a kaja. Ez szerintem már nagyon durván a másik véglet, és nagyon nem szeretném, hogy a saját gyerekem majd olyan közösségbe kerüljön, ahol ezt sulykolják belé.
2018. nov. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy elértük azt a szintet, hogy az iskolában a gyerekek egymás közt csúfolják akinek nem drága telefonja van.
2018. nov. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az én meglátásom szerint egyáltalán nem csak a fiatalokra jellemző a mobilfüggőség. Mostanában egyre több olyan középkorút látni, akik szintén bele vannak mélyülve a telefonjukba. Barátom szülei mindketten 50-esek, és fél délutánt képesek a kanapén ülve facebook-ozni és játszani a telójukon.

De ismerek olyan nyugdíjas nénit is, aki kapott egy tabletet az unokájától, megtanították használni, és azóta non-stop a neten nézi a brazil szappanoperákat, meg a főzőműsorokat.

Szóval ha a mobilfüggőség a téma, nem árt megnézni a többi korosztály szokásait is.

2018. nov. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez nagyon szomorú. Nem sokat járok emberek közé, így nincs sok tapasztalatom, hogy ez mennyire elterjedt. A tévében látom, meg a Neten olvasok róla, de nem gondoltam volna, hogy ilyen súlyos a helyzet...
2018. nov. 22. 16:11
 7/14 anonim ***** válasza:

Függő, függő, függő.

Oly sok mindenre használjuk ezt.

Ha valaki rengeteg koncertre jár, az már koncertfüggő? (tényleg létezik ilyen szó, nem semmi).

Komolyra fordítva a szót: a függőségnek fizikai jelei vannak, ez inkább figyelemlekötés és az okostelefon azt a pluszt adja, hogy internetet bárhol el lehet érni, egy hozzá alkalmas képernyőn. Ma már ott tartunk, hogy simán meg lehet lenni telefon szolgáltatás nélkül, csak mindig van olyan (vagy a munkahelyen, vagy a rokonságban), aki felhív, vagy SMS-t küld, amire válaszolni kell.

A szociális okok, viszont régre nyúlnak vissza, mikor gimibe jártam, akkor nem voltak okostelefonok, de az akkori világ sem volt teljesen másabb: diskman, mp3/mp4 lejátszók, stb. Úgyhogy aki jól észre veszi, nem a mobil a tettes, hanem mi, emberek, akik így viszonyulunk hozzá.

A régen jobb volt szöveg, meg nem állja meg a helyét, mert ott hiába nem voltak okostelefonok, hanem más.

2018. nov. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha 40 évvel ezelőtt lett volna facebook, akkor ők is ugyanezt csinálták volna mint a maiak.
2018. nov. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19:55 Nem is ezekkel van baj, amiket felsoroltál, hanem azzal, hogy ma a bölcsődés és óvodás kisgyerekek jelentős része konkrétan dührohamot kap, ha a szülő nem adja oda neki a telefonját/tabletjét játszani. Nem egy kis százalékuk, hanem a többségük. Ez azért szerintem nem egészséges és nem normális állapot.
2018. nov. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
# 9: le merném fogadni, hogy én mástól kaptam volna dührohamot. Okostelefont én viszont nem is adnék bölcsődésnek/óvodásnak, mert ezzel tényleg elcseszik, inkább egy játék tabletet (ha meg okostelefont, akkor csak játék legyen rajta). Én erre annyit mondok, felelősen kell használni, mert nem egyszer a nevelés/környezet a ludas benne (nehéz megmondani, melyik - mennyire).
2018. nov. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!