Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen használatra tervezték...

Milyen használatra tervezték az alsókategóriás telefonokat?

Figyelt kérdés
2018. jún. 12. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Mindennapos... Azaz:


Nézhetsz rajta filmet, hallgathatsz zenét, az alap appok elfutnak, a komolyabb játékokat hanyagold.


Ha valamire szükséged van az interneten megnézheted ( Bár suhanni nem fog ).


Hívhatsz, SMS-ezhetsz. :)


A prémium kategória ugyanez, csak gyorsabb, csilivilibb, szebb képeket lőnek, jobb a szoftveres támogatottság.

2018. jún. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:
41%

Telefonálás, Facebook, chat, alapszintű fotók, alapszintű játékok, kész.

Igazság szerint a kínálat nagy részét nem is szabadna árusítani, annyira alulméretezettek a mai igényekhez.

2018. jún. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
lehet hülye kérdés, abszolút nem vagyok benne a témában, de mi számít alsókategóriásnak? tudnátok mondani példákat vagy árkategóriát?
2018. jún. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Márka, modell, kiadás dátumától számítva nézzük egy mobil kategóriáját.

Van olyan Samu mobil ami 80k és közep kategória de ugyanezt megkapod 50k ba mondjuk Xiaomiban.

2018. jún. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
Tényleg nehéz belőni, mi számít ide. Ökölszabályként szerintem ráfoghatjuk mindenre, ami a csúcsmodellek átlagárának harmadát sem éri el. A középkategória meg mondjuk a csúcsmodellek alatti fél-kétharmad ár.
2018. jún. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hmm akkor feltételezem nekem még nem volt felsőkategóriás :D most Huawei P8 Lite-om van, előtte Lumia 640 DS volt. én nem érzem, hogy szükségem lenne többre egy telefontól
2018. jún. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Alsókategória:

-alacsony felbontású/gyenge minőségű kijelző

- elavult,gyenge SoC

- 512MB, 1GB, 1.5GB rendszer memória (RAM)

- gyenge kamera minőség, fix fókusz

- kevés akkumulátoros üzemidő (2000 mAh alatt)

- kevés tárhely (4-8GB)

- szoftveresen optimalizálatlan, nem kap biztonsági frissítéseket


Középkategória (alsó-,felső-):


- megfelelő minőségű, HD, HD+, Full HD felbontású IPS kijelző

- kornak megfelelő SoC használata (4-8 mag, átlagos grafikus gyorsítók, stb.)

- 2-4GB RAM

- megfelelő felbontású és minőségű előlapi és hátlapi kamerák, autófókusz,

- akkumulátor kapacitás legalább 2200 mAh amivel kihúz egy átlagos napot, de azért van használva 1-2 órát

- tárhely 32-64GB

- rendszeres biztonsági/hibajavítási frissítés, legalább egy rendszer főverzió váltás


Felsőkategória:


- magas felbontású, IPS vagy AMOLED panel,

- csúcskategóriás SoC, esetleg AI (mesterséges intelligencia) részel is

- 4-8GB RAM

- magas felbontású, dupla/tripla kamera rendszerek, AI által automatikusan felismert objektumok / AI által beállított megfelelő képbeállításokkal

- akkumulátor üzemidők változók, átlagosan bírnak legalább egy napot napi 2-3 óra használattal

- tárhely 64-128-256-512GB

- rendszeres biztonsági/hibajavítási frissítések, legalább 2 rendszer főverzió váltás



Ezek az átlag adatok így 2018.06.12.-én.

2018. jún. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!