Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Árt a telefonom akkujának ha...

Árt a telefonom akkujának ha minden éjszakára töltőre rakom, függetlenül attól hogy hány százalékon áll?

Figyelt kérdés
Xiomi redmi note 4 telefon

2018. máj. 18. 18:09
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
0%

Azért a gyakorlatban ritka a 100%-kényszeres ember. Akinek annyira nincs élete, hogy a (jóval) 60 alá merülés ne volna mindennapos, az meg reméljük megengedheti magának, hogy cserélgesse a fixakkus csúcstelókat :)


Soknapos rendelkezésre állású holmikat meg már csak nem tart senki pórázon...

2018. júl. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
90%
Nem.
2018. aug. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim válasza:
0%

elmondom hogyan működik az akkumulátor töltöttségének mérése:


elöször is, közvetlenül nem mérhető a töltöttség....azt lehet mérni, hogy mennyi töltés ment be, és mennyi fogyott el, de ezt is csak a feszültség és az áramerősség mérése alapján.


Ez a mérés akaratlanul is el-el csúszik, ilyenkor van az, hogy pár %-nál már kikapcsol a telefon, illetve 90%-nál fentebb csak nagyon lassan tölt. Valószinüleg azért, mert ezekben a tartományokban már nem elég pontos a mérés.


Megoldás? Csutkára kell meriteni a telefont, és egy lépésben feltölteni. Akkor kalibrált lesz a töltöttség mérés.


Minden nap töltőn pihentetni extra terhelést jelent. Nem ajánlom.

2018. szept. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:

# 13


Ez így működik a laptopoknál, ahol van egy jelentős különbség: a laptopakku tartalmaz egy kis processzort és flash-memóriát is, amiben egyebek mellett a töltési százalék is tárolásra kerül. Ez azért is lényeges, mert így másik akkut betéve, a paramétereit is "viszi magával", amit a rendszer beolvas az akkuból, I2C-buszon keresztül.

A kalibrálás itt arra vonatkozik, hogy a százalékos értéket pontosítsuk egy teljes lemerítéssel, majd töltéssel, amiből az akku processzora az Ah-kapacitást megállapítja (konkrétan méri az átáramló töltésmennyiséget), 100 % kijelzést hozzárendeli.

Mobiltelefonoknál a százalékos kijelzés tudomásom szerint csak egyszerű kapocsfeszültség-mérésen alapul, vagyis becslésen.

Védelmi áramkör van a telefonakkuban (is), de az csak arra szolgál. Vagyis túltöltés, túlmerítés, túláram, túlmelegedés ellen véd.


"azt lehet mérni, hogy mennyi töltés ment be, és mennyi fogyott el, de ezt is csak a feszültség és az áramerősség mérése alapján."


Minek is mérsz feszültséget az Ah töltésmennyiség meghatározásához?

A: áram

h: óra

Hol látod itt a feszültség paraméterét?

2018. szept. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy ugyan jó dolgot írtok le, de sok minden nem életszerű, legalábbis felhasználói szinten.

Mikor pl. dolgozok, akkor a telefon lemerül kb. 40-50 %-ig délutánra, de nekem utána a városban van egy másik melóm, ami sokszor ide-oda járkálással jár és nem tudom megengedni, hogy pl. 50%-al induljak el, sőt még azt sem, hogy 60%-al, ezért mielőtt a délelőtti melóban végeznék, feltöltöm 100%-ra vagy 90%-ra, attól függően mennyi időm van rá. Persze ez csak az én életvitelem.

Egyébként ha csak éjszakára hagyod töltőn, akkor nem lesz baja, vagy legalábbis nem rövid távon. Ezért vannak benne védelmek, de előttem páran már írtak róla.

Én mondjuk feleslegesnek tartom az egész éjszakai töltést, szerintem este töltöd és mielőtt lefekszel lehúzod a töltőt, 1-2 óra elég.

2018. szept. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lenne a legjobb, ha beállítható lenne (mint egyes laptopoknál stb.), hogy ne töltsön 100 %-ra, ha én nem akarom.

Konkrétan 4,3 V helyett csak 4,2 vagy 4,1 V, illetve 4,2 V-os akku esetén is igény szerint.

Miután a végfeszültségig töltés, illetve azon tartás öregíti az akkut, abból kell engedni. De laikusok kedvéért nevezhetik mindenféle százalékoknak is, lényegtelen. Csak lenne választási opció.


Mivel sokan összekeverik a védelem és töltésszabályzó fogalmát:

Az nem a védelem működése, amikor a töltésszabályzó elvégzi a kötelező dolgát, vagyis a 100 %-ra telítés után lekapcsolja teljesen a töltést. Ez a Li-ion, Li-po standard CC/CV töltési eljárás vége, ami a legrégibb telefonoknál is épp így működött. Mert ennek ez a módja, hiszen csepptöltés ezeknél az akkuknál tilos.

Nem lehet megengedni, hogy egy ilyen akku egész éjszaka töltésen maradjon (vagyis végfeszültségen tartás, ebben az esetben), mert attól tönkremehet, vagy el is durranhat, úgy megszívja magát.

Aki nekem nem hisz, meg is figyelheti az USB-n felvett áramot egy olcsón rendelhető USB árammérővel, hogy az áram egyszer csak megszűnik (100 % töltöttség).


Tehát ezt a tévhitet nyugodtan felejtse el mindenki, ezen a fórumon is, hogy éjszakára nem szabad töltésen hagyni.


Tökmindegy, ez a téma nem erről szól. Csak arról, hogy valaki viszont nem akarná 100 %-ig sem tölteni, mert neki úgy szimpatikusabb lenne.

Az akkuba integrált védelem pedig egy külön dolog, ami a töltésszabályzó meghibásodása ellen is véd, tehát túltöltés, ugyanakkor túlterhelés, túlmerítés, túlmelegedés ellen is.

2018. szept. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az hülyeség, hogy 100%-ra nem töltheted fel, nem öregíti jobban, mint ha 90-ig töltenéd és figyelgetni ez megint nem életszerű. Persze erre lehetne egy beállítási lehetőség, viszont a töltés csak akkor károsít egy akkut, ha áll benne, de egy telefon folyamatosan meríti, szóval ez itt lényegtelen. Sony mp3 lejátszómban van amúgy olyan beállítás, hogy 90% alatt nem tölti.
2018. szept. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 Ypszilon1980 ***** válasza:
Bocsánat:90% alatt tölti csak, hiába dugod rá a kábelt.
2018. szept. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:

"Az hülyeség, hogy 100%-ra nem töltheted fel, nem öregíti jobban, mint ha 90-ig..."


Megalapozatlan hülyeséget beszélsz, amit vagy csak úgy kitalálsz, vagy hülyéktől hallottad.

Szakmai körökben ismert tényt akarsz meghazudtolni.

2018. szept. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szakmailag hol van ez tudományosan leírva, vagy csak kitalálod? Túl sokat foglalkoztok ilyen dolgokkal az a baj. Teljesen mindegy mit mondasz, egyáltalán nem életszerű.
2018. szept. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!