Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia n96-ról mi a véleményete...

Nokia n96-ról mi a véleményetek? Mennyibe kerül Magyaroszágon?

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:

google a barátod....

nokia N96 ára aztán nokia n96 tesz , beírod és szétnézel.

2010. jún. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

87880FT

A dobozban a készülék mellett rengeteg hasznos ketyere húzza meg magát. A kézikönyv sem piskóta, külön füzet van az N-Gage-ről, az OVI-ról, a telefonról, illetve van egy „getting started” könyvecske is, összesen kábé 200 oldalnyi olvasnivalóval gazdagodunk. A telefon mellett kétrészes füles, USB kábel, TV-out kábel, töltő és – wow! – szivargyújtó töltő heverészek, ez utóbbi ugyan nem egy izmos költség, de örömteli, hogy belefért a dobozba.


Maga az N96 egy igen nagy tepsi. Széltében és hosszában nőtt, de az N95 8GB-nél 3 milliméterrel karcsúbb lett, ami eMaga az N96 egy igen nagy tepsi. Széltében és hosszában nőtt, de az N95 8GB-nél 3 milliméterrel karcsúbb lett, ami egymagában sokat ugyan nem nyom a latban, de a másik két érték változásával együtt már egy teljesen más karaktert ad a telefonnak. Ennek még egy oka van: az elcsúszó fedlap most már nem olyan kis vékonyka semmi, mint korábban, hanem masszívabb, izmosabb darab. Ez kellemes hatással van a minőségérzetre, s bár most sem atomstabil a fedlap, de csak vehemens rángatás hatására hajlandó megmoccanni. sokat ugyan neA kijelző hatalmas, a 2,8 inches mérethez már talán kicsit karcsú is a QVGA felbontás. Ennek ellenére nincs rá panasz, ráadásul a tervezőknek 11 gombot sikerült alázsúfolniuk, amely ijesztően hangzik ugyan, de a gyakorlatban nem veszélyes. A navigációs billentyű közepe pont megfelelő nagyságú, a funkciógombok, a híváskezelő billentyűk, a törlés és a menü kezelőszerve egyenletes eloszlik két oldalra. A navigációs gyűrű körül a multimédia lejátszást vezénylő gombocskák kaptak diszkrét háttérfény, jobb oldalon pedig a multimédia menüpontba dob be egy különálló, ezüstös billentyű, ilyen megoldás több Nokia telefonon láthattunk már.A kijelző felett ezúttal nincs fényérzékelő, másodlagos kamera viszont igen, ez jól jöhet videohívás esetén. Az egész fedlap csillogó fekete felületet kapott, amely nagyon érzékenyen begyűjti az ujjlenyomatokat, pláne, hogy a kijelző sincs süllyesztve, így az is könnyebben koszolódik. Okos megoldás, hogy a navigációs gyűrű körül befelé mélyül a felület, így könnyen érezhető, hogy merrefelé érdemes tapogatnunk.

A telefon bal felén csak a memóriakártya kissé túl vaskos ajtaja van, de ez csak addig tűnik ilyen izmosnak, amíg ki nem akarjuk nyitni, mert olyankor kiderül, hogy veszedelmesen vékony pántocska fogja oda a készülékházhoz. Jobb oldalra már jelentősebb arzenál került, itt vannak ugyanis a hangerőt szabályozó gombok, illetve a kamera gyorsbillentyűje. Alul-felül egy-egy hangfalacska próbál valamiféle „sztereóságot” kölcsönözni a jószágnak.Az N96 tetején három, egymástól jól elkülönülő készség fedezhető fel. Középen a 3,5 mm-es jack csatlakozó krátere sötétlik. Jobbra a billentyűzár pöcke érhető el, ez kicsit nehezen jár, de funkciójából adódóan ez talán nem is baj. Balra a szokásos bekapcsoló és profilváltó billentyűt találhatjuk. Alul nincs semmi extra, az N96 már microUSB csatlakozót kapott, mellette pedig a szokásos töltőbemenet szerénykedik. Haha, igen, kell hozzá külön, mert microUSB kapcsolaton keresztül az N96 sem képes áramot felvenni.A hátlap talán a telefon legkevésbé minőségi része. Egyrészt bántóan gyenge a műanyag, elég kis vékonyka is, másrészt a leszedés művelete sem épp egy csúcsmodellhez méltó. Van ugyan valami kis kioldó, de ettől még kissé feszegetős, recsegős a tevékenység. Formatervezésileg is vannak aggályaim, a fényképezőgép hangsúlyos optikája ugyanis kiemelkedik a hátlap síkjából, a koszolódástól semmi sem védi a plexit.A N95-höz hasonlóan most is két irányba lehet a fedlapot elcsúsztatni. Felfelé lökve szembesülhetünk a kissé széles, de logikus gombsorral, amelynek két hibája van. Egyrészt a billentyűk abszolút egy síkban vannak, nem emelkednek ki, másrészt a felső sor használatakor beleütközhet az ujjunk a fedlap alsó szélébe. Kiderül viszont az is, hogy mégiscsak valahol létezik fényérzékelő, mert a gombsor világítását valamilyen adatok alapján a szoftver a fényviszonyoknak megfelelően kapcsolgatja.Ha lefelé lökjük a fedlapot, akkor zene, illetve videolejátszást vezérlő gombokat kapunk. A szoftver nem reagál erre a mozdulatra semmit, tehát nem dob át bennünket a multimédia menübe, még a képernyő sem fordul meg. A négy fekete gombnak nincs életbevágó szerepe, ezeket elérhetjük a navigációs gyűrű peremét taposva is, nyilván elsősorban a hagyományok miatt maradt meg ez a kialakítás.

Symbian 9.3 dolgozik a burkolat alatt, Feature Pack 2 természetesen dukál hozzá. A tesreszabhatósági versenyben jó helyezést ér el a rendszer most is, de maga a menü semmivel sem tud többet, mint egy N78. A QVGA kijelző felbontása és a 2,8 inches méret viszonylag kellemes olvashatóságot eredményez, a tetszőlegesen telepíthető témák segítségével pedig mindenki megtalálhatja a saját ízlésének megfelelő grafikai sémát.Az aktív készenlét ezúttal is lehet oldalról bekúszó, ez az új Symbian pedig már tényleg annyira kellemesen használható, hogy csupán az érintésérzékeny felület támogatása hiányzik belőle. A navigációs gomb lélegzik („breathing”), időről időre kis fehér fény gyullad ki, majd alszik el körülötte, ha elmulasztott eseményről szeretne tudósítani a telefon, akkor ugyanez nagyobb intenzitással történik.Megdöbbentő módon az N96 gyengébb processzort kapott, mint elődje. Ezúttal egy 264 MHz teljesítményű, Dual ARM 9-es proci dolgozik belül, amely nélkülözi a 3D gyorsításért felelős modulokat is. Hát, ez sok kérdést felvet, elsőnek rögtön azt, hogy miért történt így: ennek – szerintünk – két oka van/lehet. Egyrészt kevesebbet fogyaszt. Az N95-re sokan köpködtek (megjegyzem: jogosan), hogy pillanatok alatt lemerül. A másik ok nyilván költéscsökkentés jellegű, bár nem járok le a közértbe ARM processzorokat venni vacsorára, de el tudom képzelni, hogy egy gyengébb mag olcsóbban kijön.


Hogyan befolyásolja ez a készülék sebességét? Nos, első blikkre azt mondanám, hogy sehogy. A 128MB RAM elég ahhoz, hogy a sűrűbben használt alkalmazások a háttérben elmolyolgassanak, de nem lassul be akkor sem a gép, ha egy még meg nem nyitott program futtatására adjuk a fejünket. Ám ez csak az alap alkalmazások esetén van így, szegény N96 irtóra sokat szüttyög a játékok elindításával, nehezen szedi össze az elérhető képek, zenék és videók listáját is, sokat morfondírozik a Nokia Maps használatánál is, bár itt a boot meglepően gyors. Alant egy majdnem 10 perces videó:


Szóval a hétköznapok során nincs iszonyatos hátulütője a gyengébb vasnak, de nem sokszor fordult elő eddig, hogy egy újabb gép valamilyen szempontból visszalépés a közvetlen elődjéhez képest. De essen szó pozitívumról is: a mozgásérzékelő gyorsan teszi a dolgát, jobbra döntött készülék kell az aktivizálódáshoz, s a menürendszer szinte bármely pontján alkalmazkodik a kép a megváltozott helyzethez.Az N96 nagyjából feleannyira teljesít jól a teszteken, mint elődjei. A tények makacs dolgok, kétszer is lefuttattam minden tesztet, offline állapotú telefonon, úgyhogy igen: hiába Dual ARM, sajnos a csúcsmodell lassabb, mint elődje. Nem kicsit.

Symbian, tehát az alapfunkciók kapcsán egyrészt nem fogja meglepetés érni az embert, másrészt pedig nem fogunk nagyon csalódni sem, ezekben a dolgokban mára már ezt a rendszer nem hagy maga után sok kívánnivalót. A témákról már szóltunk, a profilok sem hiányoznak, itt az is bekapcsolható, hogy híváskor a készülék kimondja-e (legyünk pontosak: megpróbálja-e normálisan kiejteni) a minket hívó nevét, amennyiben az illető szerepel a névjegyzékben.A telefonkönyv mindent tud, amit manapság el lehet várni. Gyakorlatilag korlátlan kapacitású, a nevekhez rendelt adatok számát, sőt típusát is mi határozhatjuk meg, nincs határ. Persze pont ezért a SIM kártyáról érdemes átmásolni a népeket a belső memóriába, bár az N96 tudja listázni egyszerre is az összes elérhető helyről a tartalmat. A nevekhez rendelhető képek kis méretben látszanak a listázás során (de csak akkor, ha azon az emberkén állunk, akihez van fotó), viszont teljes képernyőn (igen, mind a 2,8 inchen), eltéveszthetetlenül láthatjuk ezeket hívások során. Ez elég meggyőző látvány.Az üzenetkezelés elsőrangú. A szövegbevitel csak a gombok miatt macerás kissé, s bár szidtam itt a billentyűzetet két-három bekezdéssel fentebb, de ez csak a korábbi N95-höz képest szembetűnő, egyébként teljesen rendben megy az írás. Új üzenet készítésekor automatikusan becsúszik alulra egy ikonsáv, ha úgy döntünk, hogy multimédiás tartalmat csatolnánk, innentől pedig gyerekjáték az egész. Természetesen nem csak SMS és MMS akad, hanem email kliens is, amely mindenféle hitelesítést és csatolmányt kezel. Állítható az aláírásunk, a levelek letöltésének intervalluma (külön öröm, hogy a roaming feljelentkezés tiltható), a maximális méret, úgyhogy igazán nem lehet okunk panaszra.A készülék beszélgetési hangereje és hangminősége teljesen rendben van. Nem torz, nem halk, nem visszhangzik a másik oldalon, a kihangosítás kicsit már vérszegényebb, de torzítással itt sem találkozhatunk. Hasznos (s ez sem újdonság, de sokan kérdezik, úgyhogy leírjuk), hogy a diktafon simán tudja rögzíteni a folyamatban levő hívást is.

2010. jún. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a másik fele

Az N95 tesztjében anno külön oldalt szenteltünk a kamerának. Itt talán erre most nem lenne szükség (ettől még így lesz), hiszen a hátlapon továbbra is 5 megapixeles optika ücsörög, a szoftveres rész pedig alig változott. Ugyanazokat a beállításokat tudja az N96, mint elődjei, kivéve, hogy az ISO most már nem csupán három lépésben állítható, hanem 100, 200, 400 és 800 lehet, ha nem hagyatkozunk az automatikára. Talán velem van a gond, de nem tudom értelmezni a szoftver melléfűzött magyarázatait, ugyanis két „high” érték van, mindkettő 800-as ISO-t használ, de az egyik „highabb”, érzékenyebb. Hogy lehet két ugyanolyan beállítás (ISO 800) között különbség, ha nem feltételezzük, hogy más megváltozik?No, sebaj, nem is ez a lényeg, fogjunk hozzá a fotózáshoz, amely értelemszerűen vízszintes módban történik. Az első pozitívum, hogy a fókuszálás és az exponálás meglepően gyors, a képek tárolásával sem szöszmötöl sokat az eszköz. A zárhang nem kikapcsolható, optikai zoomot ne várjunk, s sajnos a vaku is csak két, viszonylag erős LED erejéből tevődhet össze, amely nem alkalmas arra, hogy beterítsen egy átlagos papírzsebkendőnél nagyobb területet fénnyel.Amilyen szerencsénk volt, az időjárás lassan hetek óta olyan rossz, hogy nyomottabbá tesz, mint egy Anettka-Kiszel Tünde leszbishow, úgyhogy a tesztképeken igen erősen dominál a szürke szín. De sebaj, egy jó optikának ez kell legyen az igazi kihívás! Hát-hát… tesztfotók alant:Látszik, hogy az N96 sem fogja megváltani a világot. Tudjuk (és ez elég szomorú), hogy a finneknek sosem sikerül tökéletesre az első szoftververzió, de most még csak azzal sem vigasztalhatja magát a lelkes olvasó, hogy ázsiai piacra szánt darab került a kezünk közé. Ez a készülék magyar garanciás, magyar piacos modell volt, úgyhogy aki bemegy majd esetleg egy „pofátlanul olcsó” Nokia mintaboltba, ilyet fog venni. Igen, nem volt fólia az optikán. Igen, automata módot használtam. És igen, minden kép olyan, mintha egy bödön tejföl aljáról készült volna.

A multimédia menü elindulása után az N95 8GB-nél már látott négyzetes felülettel találkozhatunk, amelyet körhintaszerűen lehet prögetni. Így nem csak az adott funkciók között, hanem már az ezekhez kapcsolódó almenüpontokban is kolbászolhatunk. Természetesen nem kötelező minden alkalommal ezt használni, ha zenei, vagy videoanyagok között turkálunk, a főmenüből néhány almenüponton keresztül is elérhető a zenelejátszó, a rádió, vagy a videolejátszó is.A muzsika fülessel az igazi, kihangosítva kevéssé élvezetes (telefonos mezőnyben persze nem rossz), a gyári füles közepes, de szétszedhető a vezérlőnél, így tetszőleges headset használható, akár közvetlenül a telefon tetejébe dugva, akár pedig a távvezérlő meghosszabbításaként. A lejátszó pofonegyszerű, minden elvárhatót tud, albumképeket megjelenít, ID3 tagek alapján listáz, megy a háttérben (még szép), tud ismétlődést és véletlenszerű lejátszást. Talán meg sem kell említeni, hogy sztereó Bluetooth támogatás is adott. Az equalizer nyolc sávos, vannak gyári sémák, de mi is létrehozhatunk saját verziókat. A beállításoknál állíthatjuk, hogy melyik fülünk gyengébb, oda több zene irányítható, van széles sztereó, ami szerintem inkább „uszoda mód”, mert visszhangosítja a zenét.Ide kapcsolódik, hogy megint van 3D csengőhang, ami semmire nem jó, az SMS felolvasó viszont elég praktikus, kár, hogy csak angolul tud. A beépített FM-rádió kétféle üzemmódban működik, van Visual verzió, amely kis hazánkban a hiányzó szolgáltatás nélkül nem tud semmi extrát, illetve Internet Radio, amely nem is a füles segítségével szedi be az adást, hanem szépen felkúszik a netre és onnan jön a nafta. Ehhez egy sima 3G is bőven elég, de most már a HSDPA is elég elterjedt technológia. Az első verziót választva (tehát Visual esetben) a készülék – ha akarjuk – a webről lerántja a lakóhelyünkön elérhető adók listáját, így nem kell hangolgatnunk, de RDS is van.Videókat a készülék VGA felbontásban rögzít (legjobb minőséget választva a 16 gigás belső tárhelyre majdnem másfél óra mozgókép fér), a megtekintésük teljes, fektetett képernyőn is történhet. A Videoközpont menüpontban nem csak a saját magunk által rögzített mozikat nézhetjük vissza, hanem streaming technológiával a netről is lerángathatunk filmecskéket, a telefon többek között a YouTube, vagy a Reuters szolgáltatását ajánlja fel.A naptár a szokásos tökéletességet hozza. Havi és heti nézet létezik, találkozó, emlékeztető, tennivaló és évforduló típusú bejegyzések rögzíthetőek. Az ütközésekre figyelmeztet, az ismétlődés lehetősége megoldott. Az ébresztőórával sincs már egy ideje gond a Symbian rendszerű telefonoknál, több időpont állítható. Kikapcsolt állapotban is riaszt, amiről érdemes tudni, hogy nagy pozitívum, mert az operációs rendszerrel felvértezett telefonok zöme (Windows Mobile, UIQ) ilyesmire nem képes.A számológép alapfunkciós, de ha valaki mindenképpen sinus függvényre vágyik, akkor bizonyára talál majd letöltésre valami komplexebb kalkulátort. Az előre telepített PDF olvasó és ZIP tömörítő mellett a készülék tartozéka a QuickOffice programcsalád is, amellyel Office doksikat tekinthetünk meg. Ha esetleg létrehoznánk egy újat, vagy szerkesztésre adnánk a fejünket, akkor az N96 máris szolgálattkészen felajánlja a bővített verzió megvásárlását.A játékok külön menüpontban ülnek, úgy hívják: N-Gage. A nem túl sikeres egykori készülék neve megmaradt, de már nem telefont, hanem platformot jelöl. Az N-Gage menü fehér-narancs színvilága fiatalos, friss, a fülekre osztott felület pedig kellemes. A kezdőképernyő mindig a legfrissebb infókat mutatja, hogy állunk az online harcban, mikkel és milyen eredménnyel játszottunk utoljára. Utána megkapjuk a feltelepített játékaink listáját, a netről elérhető újdonságokat, illetve szerkeszthetjük a profilunkat.


A tesztelt N96 öt játékot vonultatott fel. Asphalt 3D, World Series of Poker, Snakes Supersonic, Tetris és Mile High Pinball. Utóbbi kettőt ki is próbáltam (az Asphalt már régi bútordarab, pókerezni nem tudok, a kígyó meg kismillió Nokia telefon tesztelése után annyira nem köt le). A Tetris – hm, mondjuk mit is vártam – tényleg az, ami. A flippertől viszont sokat vártam, én még Pinball Dreams 2-n nevelkedtem, de persze hiába. Van pár jó ötlet benne, de mondjuk a golyót szinte szántszándékkal sem lehet lenyomni.

Persze, hogy az összes cucc csak demo. Szerencsére elég sokat engednek így is játszani, s nem időkorlátos a dolog, de ügyesen pont akkor jön az arcunkba a „vedd meg most” felirat, amikor épp elkezdeni izgalmassá válni a játék, meg az embernek már van egy kis sikerélménye.

Nokia Maps 2.0 ül a telefonban, ilyet már láttunk mondjuk a 6210 Navigatorban is, de azért gyorsan a lényeg: Navteq és TeleAtlas alapú térképek, elég rapszodikus hazai lefedettséggel (de néha tud meglepetést okozni), 2D/3D móddal (utóbbi csak egy döntött térkép), normál, műholdképes, vagy vegyes nézettel. Ekkora kijelzőn már értelme is van a mókának, de.De ha nem csak keresni akarunk címet, hanem útvonalat is szeretnénk terveztetni, karattyoltatni akarjuk a nénit/bácsit, akkor fizetni kell, bár 3 hónap ingyenes használat benne van a készülék árában. A hazai térkép is előre telepítve vagyon, így egy ideig netkapcsolat nélkül is elnavigálgat az ember, de aztán időről időre érdemes hagyni a szoftvernek, hogy használja az internetet és a legfrissebb adatok alapján tervezzen. Kocsiba ennél ötmilliószor jobb megoldások vannak, de gyalogláshoz, vagy POI kereséséhez ideális az N96 is.


DVB-H. Írtunk róla cikket, volt tesztüzem itthon, akkor úgy volt, hogy a pekingi eseményeket már ezen is nézhetjük, de aztán ebből nem lett semmi. Itthon tehát a DVB-H (digitális videószórás mobilkészülékekre) még nem elérhető, ezt a funkciót tehát egyelőre feleslegesen fizetjük meg az N96 vásárlásakor. Ha valakit érdekel mélyebben a dolog, akkor a hivatkozott cikkben megtalálja a részleteket, az N77 tévés menüje pont olyan, mint amilyet az N96-ban láthatunk.


Az Ovi külön füzetet kapott. Én eddig annyit tudtam róla, hogy online zeneáruház, ami igaz is, de a Nokia nem viccelte el: mindent betolt az Ovi alá. Az Ovi szolgáltatása a Nokia Maps, a DVB-H, a videomegosztás, a zeneletöltés és az N-Gage. Tehát az összes multimédiás fícsörhöz tartozó akármi, amiért pénzt lehet kérni: na ez az Ovi. Most mondjam azt, hogy találó a név…? Mit kap a magyar júzer? Az Ovi prospektus helyből félreinformálja, s a DVB-H-nál lelkesen buzdít: próbálja ki máris! Élvezze otthon, vagy bárhol az ingyenes csatornákat. Hát… élveztem a semmit. De hogy legyen valami plusz: az N-Gage játékok közül a Tetris-hez kap az ügyfél egy kódot, amivel – wow! – teljes verziós Tetris keletkezhet.

Soroljam? GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, WLAN. Van még ezeken kívül akármilyen technológia, amellyel kis hazánkban netet lehet varázsolni a telefon kijelzőjére? Nem nagyon. Úgyhogy ezzel a területtel nincs sok gond, a Nokia böngészője pedig tökéletesen szolgálja ki ezt az adatkommunikációs arzenált. Beállítani sem nagyon kell, mert automatikusan megteszi ezt helyettünk, úgyhogy tényleg csak a használni, használni, használni…Az N96 – akárcsak elődje – kompletten ráköthető egy RCA kábellel egy tévére, vagy akár egy projektorra. Talán nem szükséges elmagyarázni, hogy ez miért jó (pláne, hogy a kábel alaptartozék), remekül jöhet prezentációk kivetítésére, képek és videók mutogatásához (persze a QVGA felbontás QVGA felbontás marad), bevallom, hogy én még játszottam is így.Lokális szinten microUSB kábel adott a Bluetooth mellet az adatátvitelre. A komplex szolgáltatáskínálat (névjegyek szerkesztése, alkalmazások feltöltése) akkor érhető el, ha a mellékelt CD-ről a PC-re rámoljuk a Nokia PC Suite szoftvert, de ez csak egyszer kell megtenni, magyar nyelvű, s persze teljesen kezelhető.A hátlap alatt megint az BL-5F telep van, mint ami az első N95 fenekében is található. Ez 950 mAh teljesítményű, de a gyengébb processzor miatt elvileg elég kéne legyen. A Nokia is érezte, mert a weboldal például 14 órás zenelejátszást ír – offline módban. Ha hálózat is van, akkor sokkal kevesebb ez az idő, de erről persze kussolnak. Lényeg a lényeg, ne szaporítsuk a szót: az N96 jó esetben elmegy két napig, de inkább másfél. S még csak nem is zúztam meg rendesen, összesen ha volt 40 perc beszélgetésem, pár SMS, illetve 5 percre beizzítottam a navigációt, hogy valami eldugott utcácskát megkeressek. Nem tudom, nem értem. Ha egy gyártó készít egy ekkora tehenet, ennyi funkcióval, ilyen méretű kijelzővel, akkor – ha már házon belül úgyis van 1200 mAh teljesítményű telep – miért bünteti meg a júzert azzal, hogy egy átlagos telefon akkumulátorát erőlteti bele?


Összegzés. Körültekintőséget ígértem az elején, hogy ne bántsuk meg a Nokia rajongókat, de mégis tényszerűen feltárjuk a hibákat. Persze megint nem így lett, ha az ember leül megírni a tapasztalatait, akkor szubjektívvé válik kissé, a tényeket nem elhallgatva. Kéne nekem N96? Kéne. Jó telefon, sokat tud, nekem túl sokat is. De nem elég nagy durranás. Nincs benne semmi olyan, amit ne láttunk volna már. Van megint egy sereg, hmm, véleményes tulajdonsága (jóval lassabb proci, messze nem tökéletes kamera, kissé kényelmetlen gombok, gagyi hátlap, béna USB kapcsolat), ennél én többet, jobbat, spécibbet vártam.

Megújult az N95. De hogy megéri-e megvenni, azt majd a piac dönti el. Szerintünk még biztos nem, ha mindenképp ilyen kaliberű telefonra vágynék, akkor Touch Diamond, i900, vagy házon belül az N95 8GB.

2010. jún. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nincs mit:)
2010. jún. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2010. jún. 15. 09:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!