Mennyire valós az alapja, ha mobilt veszek hogy bármikor lehallgathatnak a készülékbe épített kémprogrammal? Lásd Mobilaréna cikket! Itt főleg a kínai mobilokra írja Usával szemben.
Van olyan mobil aminél kisebb a lehetősége, vagy nem ennyire nyítl titok hogy telepítettek bele ilyen programot?
Pl. európai vagy amerikai mobilok: Nokia, Blackberry, iPhone? Tudom hogy ezeket is Kínában gyártják de lehet a tulajdonos miatt nem teszik bele?
Ez egy hülye depressziós össze esküvés elmélet.
Talán olyan embereket akiket érdemes vagy olyan titok birtokában vannak hogy érdemes lehallgatni , azt esetleg megteszik, megtehetik.
De egy egyszerű hétköznapi ember a kutyát nem érdekli.
Képzeld el hogy csak 1 milliárd embert lehallgatni milyen apparátus kellene.
Az esély meg arra is hogy a házadra atombombát dobjanak.
3.
Nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy megtehetik e?
Nekem ne mondd azt, hogy egy CIA vagy NSA nem tud lehallgatni...
Ha nekem nem hiszel, nézd meg a Snowden című filmet.
Nyilván több milliárd embert minek hallgassanak le, de abból már minden 500-dik már érdemes a lehallgatásra. Az is elég sok?
A cikkben is kormányzati megrendelésekről van szó, hogy azokat nem engedi az Usa Huawei telefonokkal teljesíteni.
A mobilrendszer és a mobil készülékek elindulásánál alap követelmény volt a lehallgathatóság a beszélgetések és üzenetek tárolása ,és a nyomkövetés. Tehát hogy minden ember zsebébe önként és dalolva nyomkövetőt tegyenek és ezért az alany fizessen és tök boldog is legyen tőle .Ennek fényében nincs olyan mobil amit nem tudnak lehallgatni ,vagy bemérni ,kisebb nagyobb pontossággal.A kiszedett akku ami segít. Szerinted miért tűnnek el a kiszedhető akkus mobilok? Nem,nem a vízállóság miatt mert még az ősrégi Ericsson teló is durván vízálló volt kiszedhető akkuval.. Ennyi.
Természetesen egy gps nélküli butamobilon jóval kisebb a lehetőség,de mobiltornyos helymeghatározást és lehallgatást ott is tudnak végezni ,mert a szolgáltatótól kérik ki az adatokat a hatóságok.
Blackberry régebbi még nem androidos okostelói voltak még jobbak ilyen téren,az elég jól megcsinált rendszer, nem települhetett kémszoftver rá.
Kína meg a saját hacker céljaira eleve szoftverbe épített hátsó ajtókkal küldi a boldog vásárlóinak a mobilokat.Aztán ,hogy mit kezd vele és melyiket aktiválja az már csak rajtuk múlik.
Technikailag lehetséges.
Ha ilyesmi ellen akarsz védekezni, akkor a telefonálás idejére tiltsd le a mobil adatforgalmat (WiFi, GPRS, stb) :)
Maga az idézett hír egy egyszerű kereskedelmi háború; nem sok köze van a kérdéshez.
Természetesen a mobiltelefonok -mint általános célú számítógépek- alkalmasak arra, hogy bármilyen szoftvert futtassanak, beleértve a nyomkövetésre, lehallgatásra, stb. szolgálókat is. Ez alól azok sem kivételek, melyeket Kínában raknak össze.
A gyakorlatban viszont ez nem ennyire egyszerű. Nem ismerek olyan embert, aki önszántából ilyen appot telepítene, a tulajdonos tudta nélkül pedig igen nehéz lenne kivitelezni ezt -ugyanaz a Unix fut a mobilokon, mint amit az üzleti naggéprken használnak. Ott pedig nem engedhető meg a lyukas rendszer...
A másik fele a dolognak, hogy az összes kínai gyártó az opensource Android rendszert használja, melynek ismert a forrása, és nem található benne ilyen kódsorozat. Egyes gyártói, zárt alkalmazások tartalmazhatnak ilyesmit, de ezt egyetlen gyártó sem merné megtenni -legalábbis azon készülékeiben, melyeket Kínán kívül is forgalmaz. De ha mégis előfordulna ilyesmi, az egész oprendszert pillanatok alatt le lehet cerélni egy garantáltan tiszta, független AOSP vagy LOS alapúra.
Persze főleg Snowden után a paranoia divattá vált. Több helyen olvashattuk, hogy a Lenovo vagy Huawei, Xiaomi stb. készülékein gyárilag kémszoftver található és Kínával kommunikálnak. Ebből az az igaz, hogy mivel Kínában a Google szolgáltatásai nem elérhetőek, ezért azokat saját alkalmazásokkal pótolják. Az említett "kémprogram" nem már, mint a gyártó saját alkalmazásboltja, ami a Google Play áruházat helyettesíti és nyilvánvalóan kínai szerverekről telepítheted az oda szánt appokat...
Ezzel szemben van olyan készülék, melyet nem Kínában gyártanak, a szoftverének forrása zárt, senki nem ismeri a kódot a fejlesztőkön kívül -azaz nem lehet tudni, mit csinál- és a gyári oprendszert sem tudod másikra cserélni, sőt a gyártó nélkül semmit nem tudsz vele kezdeni, minden adatod felkerül a gyártó szervereire és senki nem tudja, mit kezdenek velük... Azaz felhasználóként teljesen ki vagy szolgáltatva az Apple-nek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!