Azt értem, hogy mindenki bele van buzulva a telefonjába, ha felszállok egy buszra, kisiskolástól a nagyiig. De azt nem értem, hogy honnan van mindenkinek okostelefonja meg tabletje. Ennyire jól megy az országnak?
Az országnak nem megy jól. De egy 40 ezres xiaomi érintőképernyős telóra mindenkinek van pénze, ha nincs, akkor van hitel...
Láttam már 7 éves (roma) gyereket 120ezres (nem lopott!) telefonnal, szakadt nadrágban, 12 évesnek való pólóban. A telefon fontosabb egyeseknek, mint az, hogy legyen otthon főtt étel.
De ugyan ez vonatkozik a cigire, piára, drogokra is, ha belegondolsz.
"Egy okosteló 10 ezerért már kapható, 30-ért korrekt készüléket kapni. Szóval mi a fütyi bajod van?"
Többen is ilyesmit mondtak itt. Úristen, senkinek nem tűnik fel, hogy itt valami baj van, mindenki még engem húz le, hogy milyen hülxeséget kérdezek? Egyrészt napi élményem, hogy felszállok a BKV-ra, és tényleg mindenkinek okostelefon van a kezében a sofőrtől a 7-évese gyerekig mindenkinek. És nem 10-ezres és nem 30ezres, persze az is előfordul, de általában mindenkinek minimum 60ezreset látok a kezében, pl. Samsungokat általában. Az OK, hogy jut biciklire, buszjegyre és piára egyeseknek, de éppen az volt a kérdés lényege, hogy a telefon miért ennyire kva fontos, hogy nem egyeseknek, hanem mindenkinek van és kell és egész nap azt nyomkodja. Volt az evolúció során egy olyan pont, amikor a sejtek összeállatk többsejtű szervezetekké. Azelőtt egy sejt önállóan boldogult, és volt szabadsága, amikor összeálltak, akkor specializálódtak, beálltak robotolni és mindig ugyanazt a munkát végzik egy szervezetben. Ezt érzem, hogy hiában a nagy technikai fejlődés, ettől csak a 3D virtuális játékok lesznek majd jobbak és majd megoldják a robotok, hogy dolgozzanak helyettünk, sőt majd pisilni se kell előbb utóbb, és már nagyon a határán vagyunk annak a pontnak, hogy az ember egy sejtté válik a globalizált társadalomban, és beszűköl a szabadsága, monoton módon végez majd valami tevékenységet, amiről egyébként tökre azt hiszi majd a sajét szemszögéből, hogy szabadon cselekszik, meg tök kreatív, de valójában nem.
Nincs semmi baj. Illetve ha van, az nem a te problémád, nem kell hogy olyan dolog miatt aggódj, ami mások szerint meg teljesen rendben van.
Az emberek azt csinálják, ami jó nekik. Ha kiderül, hogy hosszútávon mégsem jó, belátják és nem csinálják, de nem azért, mert egyesek vészriadót fújnak, világvégét vizionálnak, hanem mert egy tanulási folyamat során rájönnek maguktól. Vagy nem. Mert lehet ez egy ízlésbeli eltérés, egyszerűen nem vagyunk egyformák és mindig lesz akinek az lesz a jó, ha teszem azt a telefonjába mélyed.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!