A HDR a high dynamic range angol kifejezés rövidítése, ami magyarul nagy dinamika tartományú képet jelent. Azaz egy képen belül a világosabb és sötétebb részek is megjelenjenek.
Úgy készül, hogy a fényképezőgép vagy az okostelefonba épített kamera egymásután több fotót készít, nagyon rövid időn belül. Ezután a kamera szoftver minden képből kiválogatja a legjobb pixeleket, és ezekből állíttja össze a HDR fotót.
Semmire. Nekem is van az androidon de nem látok semmit se rajta. Annyi hogy az enyém lassabban fókuszál.
De biztos lesz aki ért hozzá és eltudja mondani.
"az okostelefonba épített kamera egymásután több fotót készít, nagyon rövid időn belül"
Ehhez hozzátenném, hogy az egymás utáni fotók eltérő expozíciós idővel vagy ISO értékkel vagy fényrekesszel készülnek (attól függően, ebből a háromból az adott eszköz melyiket tudja változtatni két fotó közt, mobilteló jellemzően a rekeszt nem).
Az egésznek a lényege, hogy a kép eltérő világosságú részeit csak úgy lehet élethűen visszaadni, ha az eltérően sötét területekről eltérő fényerősség-beállításra van szükség, ez egy fotón belül nem oldható meg.
Például egy fényes tükröződés sötét környezetben vagy bevakul, vagy a környezete lesz a sötétben részletszegény.
HDR módban pl. rövid expozíciós részlet kerül kiemelésre a fényes részről, majd következő képen hosszabb expotícióval veszi a sötétebb területe, aztán a szoftver a két részletet "összefotoshoppolja" egy képre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!