Az iPhone ilyen buta? 1+2+3=24?
#10 nem értitek mi a gond. Persze hogy ki tudom számolni mennyi 1+2+3 fejben, de nem ez volt a gond hanem az hogy egy valuta váltáshoz számoltam egy nagy összeget és a végeredmény furcsának tűnt. Szerencsémre leellenőriztem egy kis kínaipiacos 300 forintos gépen és más eredményt adott. Jó nagyot buktam volna ha a 300.000 forintos iPhone számológépben vakon bíztam volna.
Az hogy utánananéztem a neten hogy “iphone számológép téved”
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
Azért az gáz, ha nem vetted észre, hogy megnyomtál egy gombot, de nem történt semmi.
Ennek semmi köze az iPhone tudásához, ennek semmi köze a számológép számolási algoritmusának. Egyszerűen csak lassan reagál, és ennek ezer oka lehet, de akik készítették, valószínűleg 1 perc se kell, hogy rájöjjenek a hiba okára - akár javították, akár nem. Ez nem a világvége, voltak már nagyobb gondok is az iPhone-nal. Aki nagyon számolgatni akar, az úgyis letölt egy normális számológépet.
De az, ha te nem veszed észre, hogy egy operátorjel megnyomása után ugyanúgy folytatódik a számsorozatod, az elég durva.
Ha be van kapcsolva a hangvisszajelzés (pöccen minden gombra) akkor könnyebb észrevenni, nem elsőre de tizedik tévedésre már igen. Ha viszont nincs pöcc akkor becsületszóra mondom, többször meg is figyeltem, nem nyílvánvaló.
Tegyük hozzá hogy a kínai piacos gép esetén minden gombnyomás regisztrálódik. Pedig azt legyártani 1 dollárba került szőröstől bőröstől, nem 500-ba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!