Mit jelentenek a telefonszámokban az első néhány szám, ami nem az "igazi" telefonszám része?
A körzetszámra gondolsz illetve az ország hívószámára?
+36 - ez Magyarország (de országon belül használhatod a 06-ot is - ez azt jelentette régen, hogy más körzetbe telefonálsz)
Aztán jön a körzetszámod, ez települásenként változó, pl. 62.
Vagy a szolgáltató szerinti számod 20, 70, stb.
MOndjuk azt nem értem, hogy mi az, hogy honnan tudhatod meg, hogy neked milyen van. Nézd meg a telefonszámodat és kész, vagy hívj fel valakit és nézd meg mit ír ki a telefonja, vagy hogy vagy benne a telefonkönyvébe, ha tényleg fogalmad sincs a telefonszámodról.
Ami a vezetékes telefonok esetén a körzetszám (pl. Budapest:1, Nyíregyháza[és környéke]:42), az a mobiloknál a szolgáltatót (Telenor:20, Telekom:30, Vodafone:70) jelenti, persze csak az első számhordozásig.
Ha a vezetékes körzetszámodat akarod megtudni, akkor a településed neve alapján itt kikeresheted: [link]
A mobilosat meg csak tudod tán, hogy melyik szolgáltatótól kapod a számlát, vagy melyik szolgáltatónál szoktad feltölteni az egyenleged. (De le is lehet kérdezni a mobilról a saját telefonszámodat, sajna minden szolgáltatónál másképpen.)
A +36 pedig Magyarország országhívószáma, az csak akkor kötelező, ha külföldről akar valaki hívni (ekkor persze kell utána a körzetszám illetve a mobilszolgáltató száma is, pl.: +36-20-5555555). Természetesen Magyarországon belülről is hívhatsz egy számot +36-1-5555555 alakban, ugyanúgy kicsöng.
Minden telefonszám így épül fel:
országhívószám - körzetszám - telefonszám.
Például egy budapesti telefonszám:
36 1 1234567 (26: Magyarország országhívója, 1: Budapest körzetszáma.)
A körzetek hagyományosan a megyék, illetve azokon belüli földrajzi területek, de a mobiltelefon-szolgáltatók is körzetszámokat kaptak, mivel a mobiltelefonnal szabadon mászkálhatsz, nem kötődik földrajzi megyéhez. Tehát:
1 - Budapest körzetszáma
20, 30, 70 - mobilszolgáltatók körzetszámai
25 - Fejér megyei helyiségek körzetszámai
Ezen kívül vannak még az előhívószámok, amelyek azt mondják meg a központnak, hogy az utána következő telefonszám országhívószámmal kezdődik, vagy körzetszámmal kezdődik.
Ha csak ennyit tárcsázol: 1234567 - akkor a központ úgy veszi, hogy a saját körzeteden belül akarsz hívni.
Ha a körzetedből kifelé, egy más körzetet akarsz hívni, akkor a körzeti előhívóval kell kezdeni a számot. Ez Magyarországon a 06.
Tehát ha Te egy budapesti vonalas telefonról akarsz egy magyar 20-as mobilszámot hívni, akkor először közölnöd kell a központtal, hogy egy másik körzetet hívsz (nem budapesti vonalas számot), aztán megadni ezt a körzetet, és végül az előfizető számát. Így:
06 (körzeti előhívó) 20 (körzet száma) 1234567 (előfizető száma).
Ha egy másik országba akarsz telefonálni, akkor pedig szükséged lesz egy nemzetközi előhívóra. Magyarországon ez a 00, de van egy olyan nemzetközi előhívó is, amit bárhol a világon használhatsz, mert szabványos: ez a + jel.
A gyakorlatban mindig érdemes minden telefonszámot mindig a nemzetközi formátumban megadni, mert nem tudhatod, hogy a világ melyik részéről akarják majd felhívni, illetve például Te egy nyaralás alatt majd egy másik szolgáltató hálózatából akarsz majd hazatelefonálni.
A nemzetközi számformátum tehát:
+ (nemzetközi előhívó) 36 (országkód) 20 (körzetszám) 1234567 (előfizető száma).
Tehát röviden:
+36201234567
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!