Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Igaz az h a mobiltöltőnek...

Igaz az h a mobiltöltőnek 'nem tesz jót' ha akkor is be van dugva a konnektorba ha a mobil nincs rácsatlakoztatva?

Figyelt kérdés

2017. júl. 22. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Mi lenne a ha kihúznád , töltés után.
2017. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
A villanyszámlának nem tesz jót, illetve bármilyen elektromos cuccnak nem tesz jót ha melegszik, ahelyett hogy ki volna kapcsolva.
2017. júl. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát történik fogyasztás?
2017. júl. 22. 16:24
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, történik fogyasztás.

Valamint egyik elektromos eszköznek sem használ, ha feleslegesen működteted.

Érdemesebb kihúzni, ha nincs rá szükség. Így egy esetleges villám, fesz ingadozás okozta meghibásodás esélyét is csökkented.

2017. júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Igen.
2017. júl. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ok, köszönöm az infót, kihúztam, megfogadtam a tanácsaitokat.


Még bónuszként valaki elmagyarázná h hogyan lehet h nincs a telefon rácsatlakoztatva de a töltő még is fogyaszt áramot? Honnan hova áramlanak az elektronok?

2017. júl. 22. 23:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Röviden arra kell gondolnod mint a kompresszor, amivel kereket fújsz vagy festék pisztolyt táplálsz.

Van egy tartály, nyomáskapcsoló, légsűrítő ami a tartályba nyomja a levegőt.

Bekapcsolod, elkezd működni, akkor is ha nem használod.

Mivel a rendszer többnyire nem tökéletesen heretikusan zárt, időnként rákapcsol, hogy tartsa a beállított nyomást. Ha használod, akkor folyamatosan megy akár, attól függően hogy mennyi levegőt engedsz ki.

A kapcsolóüzemű tápoknál is valami hasonlót képzelj el.

Dolgozik hogy készenlétben álljon a kívánt feszültség a töltéshez.

És mivel ideális eset csak elméletben létezik, az alkatrészek és a kapcsolás saját veszteségét is pótolnia kell, tehát akkor is dolgozik, de viszonylag keveset fogyasztva, amikor nem használod. De ez a trafós áramkörökre is igaz, csak ott a veszteség az elektromágneses tekercsekhez és lemeztestekhez fűződik jobbára.

Elvileg bármi fogyaszt, akár csak egy 20 méteres hosszabbító, amibe nincs bedugva semmi, de a vezetékpárnak a kapacitása ha nem is számottevő mértékben, de terhelész jelent a villamos hálózat számára.

Az erőművek számára elérhető energiának a fogyasztókhoz érve csupán a 40%-a ér célba, a többi veszteség. És a háztartásban is tovább folytatódik, pl. egy izzólámpa a z elfogyasztott energia csupán 30-40 százalékát alakítja fénnyé.

[link]

És akkor még ott van az is hogy ugyanannyi energia árán melyik fényforrás (vagy elektromos készülék) mennyi fényt bocsájt ki (vagy az elektromos készülék mennyi hasznos munkát végez).

[link]

Ha egy kicsit utánaolvasol a témának, rájössz hogy az energiaipar irtó nagy pazarlás.

Ha semmir nem fogyasztasz otthon, nincs bekapcsolva semmi, akkor is az egész rendszer rád eső részében jelentős veszteségek keletkeznek csak annak fenntartására, hogy rendelkezésedre álljon az energia mikor használni szeretnéd.

Mintha egy irtó nagy kompresszor várná, hogy a biciklid kerekét havonta kétszer felfújd vele.

Remélem elindítottalak az energiatudatosság felé.

[link]

(a lap alján éppen a te kérdésed témája szerepel, de végig olvashatod a többit is)

2017. júl. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

Én eddig is nagyon energia tudatos embernek vallottam magam, bár megmondom őszintén h ezzel a területtel kapcsolatban (szégyen de ilyen szinten) nem foglalkoztam, illetve csak addig mentem el h odafigyeltem h fölöslegesen ne használjunk gépeket, ne menjen a laptop, tv vagy a lámpa ha nem muszáj, meg persze nagyon szelektíven gyűjtöm a hulladékot stb.


És pont ezért is írtam ki a kérdést, mert már többször is hallottam h töltő akkor is fogyaszt ha nem tölt telefont éppen, d ez nekem eddig 'nem volt tiszta' h miért.


Még 1x köszi, további szép napot

2017. júl. 23. 17:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Persze ez a fogyaztás jelentéktelen. Milliwattokról van szó.

Egy év alatt elfogyaszt kb. 0,5 kWh-t.

De az élettartamának tényleg számít, ha nincs folyamatosan feszültség alatt.

2021. ápr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"De az élettartamának tényleg számít, ha nincs folyamatosan feszültség alatt."

Valóban, mivel a transzformátoros megoldások ebből a kategóriából mára szinte nyomtalanul kiszorultak, a helyébe lépő kis méretű kapcsolóüzemű áramkörök elterjedésével, a bennük lévő kondenzátorok állapota előtérbe került. A gyártók úgy építik meg a kapcsolást, hogy megbízhatóan működjön, de hosszú távon kihasználják azt a tulajdonságát az elektrolit kondenzátoroknak, hogy a tartós hőterhelés hatására romlik a kapacitásuk.

Azaz, a melegedés megrövidíti az élettartamukat (és az azt tartalmazó készülék meghibásokdik,, te pedig veszel újaz). Ami igazán csak töltés közben fordul elő, alapjáratban a rendkívül kis fogyasztás okán ez jelentéktelennek mondható. Igaz, vannak olyan megoldások is, ahol terheletlen állapotban is jelentős a hődisszipáció mértéke, azaz ha nincs a telefonhoz kapcsolva, és akkor is melegszik, mindenképpen húzd ki amikor nem használod.

Csak példaképpen, nem töltő, de javítottam nemrég egy távolkeleti forrásból származó automatikus éjszakai fény áramkört, ami a környezeti fényt érzékelte, egy bizonyos szint alatt bekapcsolva egy led csoportot.

A lényeg, a kapcsolás rendkívül egyszerűen volt felépítve. Túlságosan is.

Amikor a ledeknek nem kellett világítania, az áramkör nemes egyszerűséggel rövidrezárta őket.

Ez a laikusok részére egy példával úgy nézne ki, mintha lenne egy kompresszor, nyomáskapcsoló meg tartály. A klasszikus módszer az, hogy a kompresszor addig megy, amíg a tartály nyomás alatta van a beállított értéknek, amint eléri azt, egyből kikapcsolja a motort.

Na erre a ledesre átalakítba úgy nézne ki, hogy a motor éjjel-nappal menne, és a nyomás amikor meghaladja a maximumot, akkor kinyitna egy szelep, ami kifújná a fölösleget. Így is működik, a tartály nyomása ugyanúgy szabályozva van, ha te csak a cső végén állsz és mondjuk szórópisztollyal dolgozol, a kompresszor meg máshol van és nem látod, nem hallod, nem tutod megkülönböztetni a kettőt.

De nyilván mégsem ugyanaz.

2021. ápr. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!