Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy lehet egy olyan hulladék...

Hogy lehet egy olyan hulladék kijelzőt, mint a Super AMOLED jobban szeretni, mint az IPS-t?

Figyelt kérdés
Nem ítélek el senkit, akinek a Super AMOLED jobban tetszik, és a hulladék jelző is csak az én véleményem, de akinek a Super AMOLED jobban tetszik, megpróbálná elmagyarázni, hogy miért? Jelenleg nem bírom felfogni, hogy tetszhet bárkinek is az jobban (ismétlem, ez csak a véleményem, nem akarok senkit sem megbántani).

2017. márc. 22. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Élénkebbek a színek,kevesebb fogyaszt.

Nekem legalábbis jobban tetszik mint az IPS,de nem a régi SAmoled kijelzőkből kell kiindulni hanem a jelenlegiekből.Már bőven hozzák az IPS szintjét,az már saját vélemény hogy kinek mi tetszik.

Annak ellenére most IPS kijelzős telefonom van és azzal sincs különösebb bajom.

2017. márc. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ugyanakkora méretű, 5,2 inch-es, 424 ppi-s kijelzőket hasonlítottam össze. a Super AMOLED-nél mindehol láttam pixeleket, az IPS-nél csak bizonyos (világos) részeken.
2017. márc. 22. 22:31
 3/8 A kérdező kommentje:
Ugyanakkora méretű, 5,2 inch-es, Full HD, 424 ppi-s kijelzőket hasonlítottam össze. a Super AMOLED-nél mindehol láttam pixeleket, az IPS-nél csak bizonyos (világos) részeken.
2017. márc. 22. 22:31
 4/8 A kérdező kommentje:
Upsz, ez véletlen volt.
2017. márc. 22. 22:32
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Azért lehet jobban szeretni mert a fekete szín tényleg teljesen fekete és valakinek tetszenek az élénkebb színek. Az is jó benne hogy a fekete pixelek nem fogyasztanak energiát. Ez lehetővé teszi az always on display használatát is úgy hogy nem fogyaszt sokat a kijelző.
2017. márc. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Amint előttem is említették, a sötét pixelek akár le is tudnak kapcsolni egyenként, ezzel energiát spórolnak, és így a fekete szín tényleg teljesen fekete. Ha ehhez még hozzávesszük, hogy nagyon élénk szineket is meg tudnak jeleníteni, akkor az összkép élénk, dinamikus lesz. És szerintem élethű is. Az Always ON funkció nekem nem jön be, de valakinek tetszik, és ezt is a Super AMOLED kijelző teszi ehetővé. A Galaxy S szériánál tudsz beállítani IPS-re hajazó, kicsit fakóbb szineket, de egy IPS kijelzőn nem tudsz olyan színeket beállítani, amit csak a Super AMOLED tud produkálni. És én az S6-omon keresve sem találok pixeleket, nem értem, te mit látsz... Te miért tartod "hulladéknak"?


Bármennyire is mondogatod, hogy senkivel nem akarsz kötekedni, már a "hulladék" kifejezéssel nagyon határozott álláspontot foglalsz az IPS mellett, és ugyanilyen hatrozottan próbálod leszólni a másik tipust. És ezzel feszültséget keltesz. mennyivel szimpatikusabb lett volna így a kérdés: "Az IPS kijelzőt összehasonlítottam a Super Amoleddel, és nekem sokkal jobban tetszett az IPS. Ezért nem értem, hogyhogy annyira közkedvelt a Super Amoled. Szerintetek mi a jó benne, miben jobb, nektek melyik tetszik jobban, miért?"


De a te fogalmazásmódoddal igenis kötekedős a kérdés. Legszivesebben jelenteném. De minek is...

2017. márc. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Wadmalac ***** válasza:
89%

Ha 424 ppi-nél te még pixeleket látsz, akkor ajánlanám az órás szakmát, nagyító nélkül is menni fog.


Az IPS kijelzőn a pixelek gyakorlatilag összeérnek, az újabb OLED kijelzőkön köztük távolság van, körben mélyfekete felület, hogy a képernyő feketéi minél feketébbek legyenek, minél jobb kontrasztot lehessen csinálni.

Ettől ugyanolyan ppi-s TFT-nél az OLED pixelméretei kisebbek azonos osztás mellett, sasszemmle meg lehet látni, hogy a pixelek nem "olvadnak össze".

Na kérlek 400 feletti ppi-nél ezt az emberiség kb. 10 százaléka veszi észre nagyító nélkül.

Szóval, örülj a jó szemednek és értsd meg, a leendő vevőkör töredékének kedvéért a gyártók nem fognak négyszer drágább dupla ppi-s panelt gyártani, mikor a többi vevő megelégszik azzal, hogy a kontrasztarány sokkal jobb, mint TFT-n (amit te érdekes módon a jó szemeddel nem vettél észre).


Az OLED-nek van egy sokkal fájóbb hibája a TFT-hez képest. Mégpedig az, hogy a használattól a szerves LED világító anyaga bomlik, fénye fakul.

A gyakran használt felületek elkezdenek beégni, változik a kijelző színárnyalata, méghozzá nem is homogén módon.

Ez a probléma kb. 2 év alatt minden OLED kijelzőn megjelenik, a technológia fejlesztése ezen nemigen tudott változtatni.

Persze a mai vevőgondolkodást talán nem zavarja, ha valami 2 év alatt átmegy xarba.

2017. márc. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
92%

Nem hulladék, csak más.

Az előnyöket már leírták. A hátrányok egy részén lehet javitani, persze egy IPS azért nem lesz belőle. Az "élénkebb színek" fedőnéven emlegetett túlszaturált, rajzfilmszerű képek bizonyos mértékig a jobb készülékek tudják korrigálni, így természetesebb hatást kelt. Mondjuk a beégésen nem lehet segíteni...

Mindenesetre kiki választhatja az ízlésének megfelelő kijelzőt és akkor nem lesz gond.

2017. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!