Miért van állandó "háború" az androidosok és az iphone-sok között?
Miért vannak ezek a "háborúk" a intel vs amd, nvidia vs amd, ps vs xbox, konzol vs pc, cod vs bf, lol, vs dota, dc vs marvel?
Mindekét fél ragaszkodik a sajátjához. Ez részben jó a cégeknek is. Igazából értelmet ne keress bennük.
Mert az iPhone messze a legkapósabb és legjobb teljesítményű telefon, akárhogy szídják.
Mégis miért van az összes hírességnek is iPhone-ja? Mert ha a Samsung vagy a Sony lenne az, akkor ők is azzal mászkálnának.
Biztos vagyok benne, hogy soha többé nem lesz androidos telefonom, mert az iOS-t sokkal jobban szeretem.
Aki egyszer vesz magának egy Audit, az soha nem fogja lecserélni a Suzukira.
Szerintem ez alapvető versengés.Egyik se rossz,csak más.
Nem minden menő embernek van Iphone-ja,Androidban is van nagyon jó telefon,persze az már kb. annyi,mint az Iphone.
Az Android nyílt forráskódú,amit szabadon elér mindenki,appok fejleszthetők rá,viszont nincs is ellenőrizve.
IOS azért jó,mert nem férhetsz hozzá olyan nyíltan,azért is drága,viszont nagy a biztonság,ennek vannak feltételei,amit ha elfogadsz,akkor szeretni fogod,ha nem tudod a szabályokat elfogadni,akkor Android.
Mert mindkettőnek más a felhasználási területe és ha valakinek az egyik megfelel, akkor azt hiszi, hogy a másiknak is.
Az iOS egy bolondbiztos rendszer, amelyöfelett a felhasználónak semmi kontrollja sincs. Aki a mobilt a gyártó által meghatározott alapfeladatokra akarja használni, annak semmi teendője nincs. Az Android ezzel szemben egy teljes értékű, nyílt operációs rendszer, amellyel a felhasználó azt csinál, amit akar. Akár szét is barmolhatja. Ebben benne van, hogy a használatához nem árt, ha némi ismerettel rendelkezik az ember. Aki iOS-ként szeretné használni, az nagyot fog csalódni. És könnyebb a rendszert hibáztatni, mint a saját hülyeségét.
#5:Ez is így van, bár már Androidra is van olyan rendszer, ami hasonlít az IOS-re.
IOS az alapszintű dolgokban nagyon jó, nem fagy le, nem lassul be, nem változnak a dolgok benne, stabil rajta minden. Android az hol így, hol úgy működik, nem annyira megbízható. Ezért van "háború", egyesek szerint a biztonság mindent felülír és inkább kompromisszum képesek.
@Ypszilon1980: ha az első mondatoddal a felületre gondolsz, akkor igaz. Android esetén rengeteg launcher használható, köztük olyanok is, amelyek megjelenásükben és működésükben is megfelelnek az Apple által használtnak. Elvi akadálya annak sincs, hogy a Cocoa touch-ot portoljuk rá, ezt egyedül a forrás hozzáférhetetlensége gátolja meg. Rendszerszinten viszont alapvető különbségek vannak. Az, hogy az iOS folyamatos és nem akad, míg Android esetében tapasztalhatunk ilyesmit, nagyrészt a feladatütemező eltérő működéséből adódik.
A stabilitásról csak annyit, hogy a mainframe szerverektől karórákig sok milliárd eszközön fut hibamentesen ugyanaz a Linux kernel, ami az Androidos telefonokon. Ahogy a desktop disztrók között is akadnak instabilabbak, úgy a mobil rendszerek között is. Ez nem az oprendszer hibája, hanem a köré épült szoftverkörnyezeté.
A biztonság: az Android esetén ezt a nyílt forráskód és a GPL licenc szavatolja. Az iOS esetén ezek egyike nem áll fenn, egyedül a gyártó tudja, hogy működik és mit csinál. Így tele lehet biztonsági résekkel anélkül, hogy bárki is tudhatna róla.
De jó is volt, mikor az általános suliban összeverekedtek a Commodore és a Spectrum hivők. Nekem Primo volt kimaradtam.
Ezt a hímekre jellemző viselkedést lehet, hogy a tudomány témakörben ki tudja valaki fejteni. Szerintem az őskori csoportos vadászatok, a törzsi összetartozás hozadéka.
#Alex Fly:
Igen,így értettem,természetesen a felületre,na meg arra,hogy nincs külön alkalmazásmenü.Rendszerszinten természetesen nem ugyanaz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!