Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefon rootolása akkor is...

A telefon rootolása akkor is garanciavesztéssel jár, ha rootolás után vissza rootolom a telefont?

Figyelt kérdés

Lenovo x3 lite típusú telefonom akarom rootolni, melynek egyetlen oka egy system.fqad nevű vírus, amit nem tudok sehogy sem törölni, mert rendszeralkalmazásnak adja ki magát.

[link]


Ezt úgy látom, hogy sajnos csak rootolással lehet leszedni, viszont más dolgokba nem akarok belepiszkálni és a vírus eltávolítása után vissza is állítanám nem rootolt állapotba, ha ez lehetséges. Ilyenkor is ugrik a garancia? Esetleg valakinek ötlet, hogyan lehet a telefon rootolása nélkül eltávolítani?


2017. jan. 25. 10:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem ismerem ezt a vírust, de a helyedben megpróbálnám gyári visszaállításokat + újratelepíteni a telefont az eredeti szoftverrel. Elvileg nem veszik észre ha root volt és utána unroot, ha jól emlékszem gariztattam már így telefont, és nem vették észre. Ma már nehezebb mert egyes márkák vezettek be védelmet direkt erre. Pl.: Samsung-knox. Érdemes utánaolvasni lenovo fórumokon, hogy mit írnak az ilyen esetekre.

Ha sehogy sem megy, akkor én megpróbálnám roottal. Ha félted a garit nagyon, akkor pedig beviheted és 1-2 hét alatt újrarakják.

2017. jan. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gyári beállításokat is próbáltam, az sem segített.
2017. jan. 25. 10:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Páran írták, hogy nem ment még roottal sem. Ha mégis belevágnál ez hasznos lehet. Sajnos más módot én sem találtam rá rooton kívül

[link]

2017. jan. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!