Szerintetek melyik a legjobb op rendszer mobilra?
Mindegyiken csiszolnak és nem mindegy, melyik modellen fut az adott OS (a legújabb iOS hiába jó, de nem tenném rá a legelső iPhone-ra).
Androidnál még szerteágazóttabb, mert ugyanazon Android verziókon is csiszolnak (vagy mókolnak) a gyártók, úgyhogy hiába ugyanaz az Android 7 alap fut egy Samsung Galaxy S7-en, mint egy OnePlus 3T-n, de kettejük között is vannak különbségek.
A tiszavirág életű OS-ekről még szót sem említettem - a Firefox OS-t is kukázták, pedig nem kicsit volt hypolva.
Ubuntu Phone-nál meg nem tudni, mit hou a jövő, sok hónapja egy szót sem hallani róla.
A Tizen meg Főnix madár, hol fel bukkan, hol távozik.
Az iOS is tulajdonképpen Ubuntu Linux. Csak szóltam.
Nem az a lényeg hogy melyik a legjobb oprendszer hanem inkább az hogy mennyire törődnek vele. Az iOS-el pedig törődnek, hiszen egy csomó pénzt számolnak fel rá minden egyes telónál.
Szerintem a legjobb a tiszta android alapokra épülő Cyanogenmod rendszer volt.
Adott egy folyamatosan frissített alap rendszert, és a "közösség" építette fel a saját telefonjára. Tulajdonképpen ez a rendszer jelentette az "igazi" nyitott androidot.
Gyakorlatilag új életet tudtak adni régi telefonoknak is.
Volt egy 2010-es X8-am, gyárilag 2.1-es androiddal. Viszont Cyanogenmod volt rá 4.1-el is, sokkal jobb üzemidőt, teljesítményt nyújtott mint a gyári rendszer. És 4-5 évig használható volt a teló.
Utána volt egy Xperia T-m, gyakorlatilag a mai napig fejlesztik rá a rendszert, 6.0-ás stabil CM van rajta, szintén sokkal jobb mint a gyári rendszer. De van már rá 7.1.1-is...ezt még a csúcs Gyártók új telefonjairól sem lehet elmondani...
Android, mert az adja a legnagyobb szabadságot és ezért az hasonlít legjobban egy számítógépre amiből az következik hogy az tudja a legtöbbet.
A másik kettő meg azért jó mert hülyebiztos és nem kell ahhoz okosnak lenni hogy ne rontsuk/lassitsuk el/be.
(az okosság alatt itt a technikai tudást, érzéket értem)
Mindenkinek más. A felhasználótól függ, hogy egy hülyebiztos rendszer való neki, amelyik minden körülmények között a gyártó elképzelései szerint működik, vagy egy olyan, amelyik teljes szabadságot biztosít számára, ebben az esetben természetesen semmi sem akadályozza meg abban, hogy akár az egész rendszert működésképtelenné tegye. Egyik véglet a szigorúan zárt iOS, a másik az opensource Android. Ha eltekintünk a nyílt forráskód biztonságáról (ami az átlaguser számára csak elméleti jelentőséggel bír), akkor a kérdésre a választ a felhasználó tudása és ismeretei határozzák meg.
A másik kérdés, hogy alapesetben melyik ökoszisztémát használja. Egy okostelefon általában mindig egy rendszer része. Ha valaki az Apple ökoszisztémát használja a mindennapokban, akkor számára az iOS a logikus választás, amely ennek szerves része. Ugyanez a helyzet a Microsoft esetében is. Aki viszont a platformfüggetlen Google-eszközöket vagy 3rd party rendszereket használ, akkor az ehhez leginkább használható Android világban találja meg a neki való mobil rendszert.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!