Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A rendszerváltáskor miért az...

Attilav kérdése:

A rendszerváltáskor miért az NMT450-es mobilhálózat bevezetésével kezdtünk, mikor utána nem sokkal a GSM is elérhetővé vált?

Figyelt kérdés

A wiki szerint: "Az első GSM hívást 1991 július 1-én indították. Harri Holkeri korábbi finn miniszterelnök Kaarina Suoniot, Tampere polgármesterét hívta föl. A használt hálózatot a Telenokia és a Siemens építette és a Radiolinija üzemeltette"


Miért volt szükség az analóg 450mhz-es kitérőre mikor az már a bevezetésekor elavult volt? Ráadásul a Magyar Posta és az US West közös cége vezette be, tehát az adófizetők pénze is benne állt a már a létesítésekor korszerűtlen hálózatban. Egészen 2003-ig működött.



2016. dec. 25. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyílván az volt az olcsóbb és ráadásul annyira nem volt semmiféle valódi és működőképes telefonhálózat (vezetékes sem)! Gyorsan kellett lépni.

Amikor Budapest külső kerületeiben 20-30 ezer emberre jutott néhány telefonfülke, házaknál volt néhány készülék, vidéken mi lehetett? Semmi!

Magam 2002-ben vettem az első mobiltelefonomat használtan (Vodafone feltöltőkártyás volt).

2016. dec. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1986-ban egy kis zalai faluban egyetlen telefon működött, már ha egyáltalán sikerült a kurblizás: a tsz-irodai. Oda nem lehetett 4 óra után bejutni, ha tűz volt, a falusi kis fecskendővel a lakosság oltotta, ha orvos kellett, a beteget betették a Trabantba és irány az első város, ha baleset történt, a helyi orvos ment ki. Nem volt semmilyen fejlődés 40 évig.
2016. dec. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia 2-es. Lehet, hogy késő, de itt Alsórajkon volt vezetékes telefon Zalában, talán '50-es vagy '60-as évek óta
2022. jan. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!