Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen okostelót ajánlanátok...

Milyen okostelót ajánlanátok valakinek, akinek még sose volt (de ha már vesz, akkor azért szeretne olyat venni, ami megbízható, nem kell majd pár éven belül lecserélni)?

Figyelt kérdés
Valószínűleg nem használná nagyon gyakran (eddig elég volt neki a vonalas), nem netezne rajta különösebben (de azért valamennyit mégis, pl. ha jó lenne tudni, hogy hogyan egyszerűbb eljutni A-ból B-be, akkor annak azért utánanézne, ilyesmik), inkább csak azért lenne, hogy a család el tudja őt érni akkor is, amikor úton van. Minimum mennyibe kerülne havonta a fenntartása?

2016. dec. 18. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Minden okostelefont le kell cserélni pár évente, mert elavulnak.
2016. dec. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én hallottam már olyanról, aki nem cserélte le csak azért, mert megjelent pár újabb fajta. Mi tud annyira elavulni rajtuk, hogy használhatatlanok legyenek?
2016. dec. 18. 20:01
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Például, az alkalmazásokat folyamatosan frissítik, minden frissítéssel nagyobb belső memóriát foglalnak, több szabad tárhely kell nekik, újabb android verziót igényelnek, nagyobb kijelzőt, vagy épp gyorsabban merítik az akksit. Ha szét nem csapják rögtön. Így a 2-3 éves Samsung Galaxy mehet a fiókba, mert már egy alkalmazás sem fog futni rajta, hiába frissítesz mindent, és hiába cserélteted ki háromszor a túlmelegedett akkumulátort.
2016. dec. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
... és mivel a belső memória nem bővíthető, és az alkalmazások csak azt használják, ezért dughatsz bele akárhány gigás SD kártyát, akkor sem fog működni, csak ha újabb típusra váltasz, aminek nagyobb a tárhelye...
2016. dec. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%

Te hol éltél eddig, burokban? :D


Amúgy minimum agy Redmi 3S Prime-ot vennék. Elég erős hardver, kiforrott rendszer, erős akkumulátor. Ez alá igazából nem mennék.


Azt meg hogy érted hogy "fenntartása"? Ez nem egy autó amit tankolni kell, mobil előfizetésed meg csak volt már.

2016. dec. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Én a legújabbak között válogatnék. Kicsit kusza lesz, remélem, hogy megérted azért :).

Szóval: voltak a ,,régi" csúcskészülékek:

Samsung Galaxy S5, S4, S3

iPhone 4-4S, 5-5S

Ezek egymás ellenfelei is voltak. Némi kompromisszummal még ma is használhatóak(Nekem személy szerint jobban bejönnek az almás cuccok, csak ne lenne az áruk olyan magasan - lehet, hogy akkor nem is lennének annyira jók). Ezeket az eszközöket páran ma is használják a környezetemben, és ami a legviccesebb: nem hiányzik nekik egy újabb! Persze, van egy-két fagyás, összeomlás, de működnek(az iPhone 4 hat éves, lassan hét). Persze, ami akkor csúcs volt, ma már alsó-közép, vagy közép.


Ebből az eszmefutásból én valamelyik csúcstelefont választanám, attól függően, hogy mennyi pénze van(egyik sem olcsó, főleg a magamfajtának, aki inkább spórol még egy kicsit, csak ne áruhitelre kelljen kihozni - ha ez nem zavar, akkor a határ majdhogynem a csillagos ég) az illetőnek, és azzal minimum 4-5 évig el fog boldogulni. Én ezek között vacillálnék:

-iPhone 7

-Galaxy S7

-OnePlus 3T

Ésatöbbi.


Mivel bele kell kalkulálni a mások által már írt appnövekedést, támogatás hiányát, így mindenképp egy legalább 64 gigabájtosat vennék. Az meg már személyes szimpátia, hogy milyen oprendszert futtasson.


Ezekkel -mint már írtam- még 4-5 év múlva is bdogul majd, bár az idő előrehaladtával egyre avultabbá válik, majd végül semmilyen alkalmazás nem lesz rá.


Ha nem olyan nagy igényű az illető, akkor talán egy alsóbb kategóriás, 60-100 ezres telefon is megteszi, de ezt már nem boncolgatom, majd mások megteszik :).

2016. dec. 19. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ha nem akarod gyakran cserélgetni,megbízható telefont akarsz és nem sajnálod rá a pénzt akkor iphone.
2016. dec. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Olcsóbb: Xiaomi Redmi 3s Prime

Közép: One Plus 3T

Drága: Samsung Galaxy S7 Edge

2016. dec. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Te hol éltél eddig, burokban? :D "


:) Nem biztos, hogy rólam van szó.


"Azt meg hogy érted hogy "fenntartása"? Ez nem egy autó amit tankolni kell, mobil előfizetésed meg csak volt már."


És ha egész mások a telefonálási szokásaim, ami miatt egész másféle előfizetésem volt eddig, mint annak, akiről momentán szó van?


Szóval egy 13 éves gyereknek, akinek saját mobilja nem volt még, olyan 60-65 ezernél kezdődik a történet. Oké. És milyen előfizetést ajánlanátok hozzá?

2016. dec. 19. 19:37
 10/10 anonim ***** válasza:

Xiaomi Redmi 3 Prime

55e

Független

13 éves gyereknek nem kell előfizetés, ami amúgy is egy nagy lehúzás. Na meg a kínálat is pocsék

2016. dec. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!