Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone-osok akik androidra...

IPhone-osok akik androidra mentek vissza mit hiányoltok?

Figyelt kérdés

*nekem 2015 év elején elegem lett az androidból laggolós/bugos szar ami csak akkor jó rövid ideig ha custom rom van rajta és azt is néha folyton újra kell tenni, ekkor váltottam iphone 6 plusra*


Bizonyos körülmények miatt (iphone 7+ nem jön be se a 10es ios/iphone 6s+ majdnem ugyanannyiért hozhatnám el=nem éri meg) vissza térnék androidra...

Néhányan megnyugtattak hogy a 6.0 óta semmi sem olyan mint régen volt...(Remélem ez így is igaz)


A kérdésem a következő: Nektek hiányzik valami az ios-ból amit nagyon hiányoltok?


Nekem az androidból ami hiányzik az:

- mappánkénti zenerendezés

- dragndropp file rendezés (itunes szar)

kb ennyiben ki is merül...



1. Nem szeretném ha ez a kérdés ios vs android harcá alakulna (már ha lehetséges XD)

2. Ez nem elvárás de olyan ember válaszát szeretném inkább aki hasonló döntést csinált (mondjuk i5/6/6s után át/visszament androidra [ami "csúcskategória" szal nem egy gagyibb]


Válaszokat előre is köszi!

(amúgy szerintem s7edge-t vennék)



2016. okt. 27. 20:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nekem iphone 6 előtt Sony Z-m volt de aztán mondták,hogy milyen jó az iphone aztán vettem egyet. Igazábol nekem sokkal lassabnak tűnik mint más androidos meg bonyolultabb a rendszere. És abszolut nem lassulnak le az androidos telefonok 1 év után ezt csak a sok ma.jom mondja mert ezt olvassa egy két helyen.
2016. okt. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Aki lassulást érez idővel az androidnál annál jellemzően két tényező áll fent:

1, A RAM 1GB, holott az új rendszereknek kb 1,5 az optimális.

2, Tele van rakva egy csomó alkalmazással, amik terhelik a rendszert és idővel összeadódik ez a terhelés.

2016. okt. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
S7 Edge-el jobban jársz,mint az Iphone-al!Az Android semmivel nem rosszabb,mint az Ios...sőt!!!!Akinek nem használ Androidos felsőkategóriás mobilt az úgy sem tudja miről beszélünk csak a süket szöveget akarják ráerőltetni...Szóval nekem most Androidos felsőkategóriás van kb 1.6éve és az égvilágon semmi baj nincs,soha nem fagyott le stb...Anno Iphone 4s volt,de megváltás volt áttérni az Androidra.Szerintem logikusabb,értelmesebb,ésszerübb mint az Ios.Az Iphone net nélkül egy 0.
2016. okt. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

11# ez a majom tapasztalta, nem olvasta...


12# azért ez eléggé "naaa" dolog, ennyi erővel akkor az lenne a tuti ha tényleg csak telefonálásra lenne a készülék


13# köszi, de komolyan ne csak írjátok, hogy jobb hanem azt is, hogy miben XD

2016. okt. 28. 17:12
 15/18 anonim ***** válasza:

Figyelj ha már kérsz egy kifejtőbb választ hát kapsz oks? :D

Szóval legyen Samsung Galaxy S7 vs Iphone 7 32gb. Hogy miért azért mert itt van árban legkevesebb különbség így fejből azt hiszem 60-70ezer forint.


Szóval kezdjük szépen lassan egyenlőre mellőzük a rendszert.

Kijelző. A S7-ben egy QHD kijelző van ami 2560-1440p felbontású. Míg az Iphone 7-ben az Iphone natív hd-je.( Pontosan nem tudom, f@s.zért kell az Apple-nek ebből is kitünnie :/ ) Gondolom te is hallottad már hogy mennyire felesleges ilyen nagy felbontású kijelző! Elmondom neked hogy nem! Persze átlag usernek lehet nem vesz észre különbséget, de ha otthon van 4k-s tv-d monitorok egyből megtudod különböztetni a kettőt. Aztán ha készítésű egy 4k-s tartalmat akkor azt meg is tudod nézni és meg is tudod különböztetni. Míg egy Iphone 7-nél még egy full hd is nagy a kijelzőnek. És a VR-ról inkább nem is említek szót Kijelző panel. Nah igen. Szerintem jóval szebb, jobb mint az Iphonenak. Az az igazság hogy nekem ebben is az az érzésem hogy spórol az apple a telefonjával (Telefon előálítása kb picit több mint 200$) És minél több profitot akar előállítani. Ezzel nem is lenne baj ha közben nem baszná át a marketingjével a vásárlóit. Tudod innováció, megváltás stb...

Nah picit eltértem a tárgytól

Anyaghasználat. Előre szólok szubjektív. Szerintem igen pofás az apple mobilja, bár nekem nagyon sablonos és unalmas. Az apple az Iphone 6 óta ugyanazzal dolgozik, kb 3-4 évente változtat. Nálam ez röhejes tempó. És igen Galaxy széria is hasonló. Ám ott ha valaki újat akar ott az EDGE. És jóval prémiumabb. És persze minőségibb! Nézz fel egy használt oldalra és nézd meg mennyi hibás, sérült Iphone-t árulnak. Szerintem több rosszat mint jót. Ami elég szomorú. Nem hiába vesz mindenki tokot meg üvegfóliát, mivel ha nem teszel kb 1x leejted és be is tört.

Lépjünk tovább..

Csatlakozók. Ajaj... Szóval Apple-nek van egy lightningja (aminek a kábel minősége borzasztó, 1 év után szinte elszakad ha nem vigyázok rá) Ééés ennyi. Most lehet mondani hogy valakinek lépni-e kellet, meg nem is akkora probléma... De Nincs Jack!!!! Egyszerűen wireless fülesek mg sem közelítik azt a hangzást amit a kábeles ad. Arról nem is beszélve hogy tölteni kell, és még a telefont is jobban meríti. Én rosszul leszek ettől, mert ebben is azt látom hogy az apple leakarja nyúlni a pénzemet. S7-nél ellenben van microusb és Jack is. Ha le is szedik a microusb-t akkor az typec lesz, és azt bem azért fogják hogy több pénzt keressenek hanem mert gyorsabban fog tölteni a mobilt. Arról nem is beszélve hogy az S7-nél van gyorstöltés, ami az applenél megint csak hiányzik.

Na akkor térjünk rá a hardverre. Ugye nem kell mondani hogy az Iphone sose hardveresen hanem mindig inkább szoftveresen járt elől. Na ez az amit igazából meghalt de ezt majd később. Szóval gondolom ismerős Nyóc magos android versus magos Iphone és mégis az iphone a gyorsabb.

Nos elsőnek is 4+4 mag versus 2+2 mag. Másodszorra pedig tényleg gyorsabb az i7 mint az S7. De most ez komolyan perdöntő? Nálam jóval fontosabb dolgok is vannak ennél. (Abba nem megyek bele hogy natív hd vs QHD mert erről is lehetne regényeket írni) Szóval kezdjük ott hogy 2gb RAM az Iphone 7-be elég kevés hiába jobb a rám kezelése mint a droidnak egyszerűen sok alkalmazásánál behal a telefon (15-20 app)

Proceszorba nem megyek bele, nem fog zavarni hogy most 2 vagy 8 mag végzi a feladatokat. Ráadásul a vízhűtéses kiválóan hűti a mobilt, míg az I7-nél kb 1 óra játék után felforrósodik a telefon.

Na üzemidő... Itt fog robbanni a bomba. Ez amiben azt látom hogy tényleg le akár húzni az apple. Komolyan van pofájuk 2016-ban ilyen gyenge aksit kiadni ennyi pénzért? A telefon alapfelhasználás mellet sem bír ki egy napot. Míg az S7 1,5 napot kibír hasonlóval. És ez csak is az apple hibája! Mennyit jelentett volna nekik hogy beleraknak plusz 1000miniampert? Kb semennyit 3000ft-ot. Ennyit sajnálnak negyed milláért?

Szoftver. Említettem hogy már semmivel nem jobb az ios mint az android. Eddig sem az ios volt a jó, hanem az android volt a sz@r. De hát 2007-ben az iphone volt az egyetlen okostelefon még jó hogy az volt a legjobb.. Az ios pont azt vesztette el az androiddal szemben ami a legelőnyösebb volt neki. A stabilitását. És igen 4-5, évvel ezelőtt eléggé fagytak a csúcsdroidok is (Arról inkább nem ejtek szót hogy a user megvette a 20ezres droidot az szaggatott, majd fellendülés volt neki a negyedmillás ájfón... És akkor soha többet android. Na kb az Iphone felhasználók 90%-nak ennyi esze van.)

Szóval amellett hogy semmivel sem Stabilabb, amellett be vagy zárva egy ketrecbe. Tulajdonképpen az apple zár be téged.

(Ios 10 problémákról inkább nem dumálnék, rengetegen szívnak)

Kameráról nem volt szó, ebben is jobb a Samsung, lehet nézni teszteket.


Szóval összességében. Nem rossz az Iphone 7, a probléma ott van hogy lealázza a konkurencia. És sajnos én a cég üzletpolitikáját is elítélem. Minden egyes lépésük csak a pénzről szól. (Jack, ios nincs visszalépést stb)


Ha valamit kihagytam sorry, de már elfelejtette azt is amit akartam annyit írtam :D

(Ui. A Jailbreak illegás, azaz olyan mint droidon a ROOT. A különbség hogy a droid alapból annyira szabad mint az Iphone jailbreakelve :))

2016. okt. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem ezt kerestem de feldobott egy ilyen linket.

https://www.youtube.com/watch?v=FrfIS9m25rA


A srácnak van olyan is, hogy mi tetszik neki az i7-ben.

2016. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Akkor még egy-két apróság :)


Iphoneból van pár verzió összesen, míg androidos telefonból többszáz-többezer modell létezik. Ugye

egyszerűbb kifejleszteni egy rendszert X telefonra,

amiből jó része egy idő után már nem támogatott.

Miért? Mert kijött 4 éve a hardware, de az OS úgy

meghízott, hogy lehetetlen (a programozóiknak) op-

timalizálni a régi konfigra. Így dobják. Androidnál

ugyanez a szitu, de az újabb "főzött" romok megjelennek,

holot a gyártó már nem is erölködik.


Belassul a telefon: Iphone is és Android is belassul.

Miért? Mert telerakják appokkal, amiknek nagy része

mint szolgáltatás is fut, így a szegény procin egyre

több program osztozik. Pont valamelyik nap került egy

régi (4.1.3) androidos telefon a kezembe, mert a gazdá-

ja a lassúságra panaszkodott. Nos elkezdtem kiherélni

a futó appokat és a rendszert. 2 éve használta, és a

telepített csomagok száma igencsak 500 fölé emelkedett.


Kértem egy listát, hogy mit szeretne a telefonjával kez-

deni, írja össze az összes funkciót, amit használni sze-

retne. Utána ráment fél napom, és belőttem a rendszert,

a felesleges sz4rokat töröltem. Visszaadtam. 2 nap után

hív, hogy nem tudja, hogy mit tettem a telefonnal, de

amikor megvette, akkor nem volt ilyen gyors, és a lánya

új telefonjával szinte felveszi a versenyt.

Ezért írtam, hogy androidnál nagyobb a szabadság, idő és

energia kell hozzá, hogy valaki beállítsa, de utána tel-

jesítményben egy gyengébb hardware is veri az iphone-t.


Amit még elfelejtenek, hogy a telefon belső tárhelyét

NEM SZABAD telepakolni minden szarral, legalább 10-20%

üres hely kell neki, különben a rendszer a saját dolgait

csak hosszas munka árán tudja elvégezni, és emiatt lelas-

sul az egész rendszer. Ez bármely OSre igaz, de még PCre

is.


Ami még android mellett szól, hogy számos gyártó engedé-

lyezi a ROOT-ot, és a "főzött" ROMok használatát. A hie-

delmekkel ellentétben nem jár feltétlen garanciavesztés-

sel, viszont jogosan áll el a garanciától, ha egy hibásan

működő rom nyírja ki a telót. Viszont még akkor sem zár-

kózik el a javítástól, viszont akkor már költséges lesz,

de még ekkor sem horroráron csinálják (a gyártó, nem az

országban működő rablóbandák :)).


Applenál annyira le van védve a rendszer, hogy nagyon ne-

héz bárhogy is hozzáférni. Nem lehetetlen, de annyira

nehéz, hogy otthoni 1click megoldással (ahogy az Apple

userek 100% elvárja) nem lehet megoldani. És ott a jail-

break többnyire illegális (bár néhány ország törvényei ezt

felülírják), viszont az biztos, hogy a garancia onnantól

nem él, és a szervíz hozzá sem nyúl.

2016. okt. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

15-17# köszi a részletes kifejtés, bár csak szoftverre elég lett volna :P


"Applenál annyira le van védve a rendszer, hogy nagyon ne-

héz bárhogy is hozzáférni. Nem lehetetlen, de annyira

nehéz, hogy otthoni 1click megoldással (ahogy az Apple

userek 100% elvárja) nem lehet megoldani. "

Itt arra célzol, hogy a jailbreak nem 1 click? ha igen: pedig igen XD főleg taig/pangu verizókban


Illetve abban nem értelek, hogy a root/romtól (főleg ha kell bootloadert nyitni pl htcnál) nem veszik el a gari, minden elveszik, kivéve ha vissza tudod csinálni.

Ami iphone esetében 2 perc itunessal, míg vissza zárni egy bootloadert szerintem bonyolultabb


16# ez a videó elég hülyeség felsorolja más telefonok cuccait, ami neki tetszik ennyi erővel "én szívesen látnék egy iphone-t aminek van "edge"-je, szal na egy telefonban sincs benn az összes dolog amit felsorolt


Mondjuk 1-2 dolog normális amit mondott, hogy kéne pl jack, nfc

2016. okt. 29. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!