Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A GSM boltokban miért sokkal...

A GSM boltokban miért sokkal olcsóbbak a telefonok, mint pl. Media markt, Ipon stb?

Figyelt kérdés

Szóval miért van az, hogy az ilyen online GSM boltokban néha akár féláron is meglehet kapni a telefont?

Ugyanazt kapja az ember? Bontatlan csomagolásban a teljes értékű telefont? Megéri ott megvenni? Megbízhatók? Van bármi hátránya, ha ott veszem meg?



2016. aug. 14. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Mert nincs rajtuk akkora pofátlan haszon.
2016. aug. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

-Legjobb esetben is csak egy lyukat bérelnek, azaz sokkal kevesebb a fenntartási költségük

-Az olcsó árért lényegében nem létező garanciát és supportot várhatsz

-Szürkeimportos telefonokat hoznak be

-Elcsalják az áfát


De főleg az utolsó kettő miatt.

2016. aug. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem éri meg, kockázatos.

Bontatlan csomagolás általában nincs. Sőt, annak is örülhetsz ha a telefont a gyári dobozában kapod meg.

A többit leírta a 2. válaszoló.

2016. aug. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

És pl. a www.mobilkereskedes.hu az is ilyen gsm boltnak számít? Itt sem éri meg telefont venni? Elvileg 1000 nél is több értékelése van, akkor annyira nem lehet rossz, nem?

2016. aug. 14. 23:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem érnek semmit a szavazatok. Egyrészt "laikusok" szavaznak (olcsón megveszik a telót, és ameddig nincsen baja, addig örülnek, hogy milyen király webshopból rendeltek). Így kábé teljesen lényegtelenek a pozitív visszajelzések Árukeresőn.


Másrészt pedig az egész Árukereső egy nagy kamu. Teletolja a találatokat nyomott árú kamu boltokkal, és a szavazási rendszerük sem ér semmit. Például egy cégcsoport az Árukereső és az eMag, és azt hallottam, hogy lényegében hamisították az adatokat (negatív vélemények cenzúrázása).


@ www.mobilkereskedes.hu

Nem hallottam még róla, ez is elég sufnicégnek tűnik. Az olyan cégek már alapból gyanúsak, akik template kinézetű webshopot használnak, és külön pénzt kérnek a normális 2-3 éves gyári garanciáért.

2016. aug. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 bp1985 ***** válasza:
Addig megbízható, amíg kifizeted. Utána jönnek a bajok. Inkább fizess 10-15 ezerrel többet, de legalább hivatalos garanciád van, normális helyről.
2016. aug. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

PartneroGSM-től rendeltem már sok telefont, garanciáztatáskor is korrektek voltak.


Utolsó:

Ha csak 10-15 ezerrel lenne drágább, akkor szerintem is megérné a gyári garisat választani, de a különbségek csúcstelefonoknál 60 és 100 ezer között mozog (pl Galaxy S7 Edge-nél 80 ezer a különbség). Ennyit nekem nem ér meg a gyári garancia, főleg azért, mert csekély esélye van annak, hogy egy telefon elromlik garanciaidőn belül, mellesleg, ha el is romlik, ennyi pénzből még a javítására is futja. Ezért jó egy megbízható GSM.

2016. aug. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
Igen, van 1-2 megbízható sufnicég (pl. Partnero, Eustock), de általánosságban az a szabály, hogy nézz utána honnan rendelsz. Még a nagy nevek sem mindig megbízhatóak. Pl. Extreme Digitalról is sok rosszat olvastam, vagy ott van személyes tapasztalatom az Ipon, akik (részben érthető okok miatt) nem gariztattak, és a kommunikációjuk is elég béna volt.
2016. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!