Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért mondja azt, hogy amit...

Miért mondja azt, hogy amit eladtam neki telefont az nem jó?

Figyelt kérdés
Egy iphone-t eladtam még karácsony előtt. Megkapták a csomagot minden rendben volt. Most 1 hete felhívott azzal hogy "nem jó mert 50%-on kikapcsol". Én mondtam neki hogy nincsen a telefonnak semmi baja. Azt mondja hogy fizessek neki vissza 20.000 ft-ot az aksi cseréért. Valami egy kicsit bűzlik. Egy aksi csere max 10.000 ft, és a telefon eddig sosem csinált olyan dolgot hogy 50%-on lemerült. Most mit tegyek?

2016. jan. 11. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

semmit.

1. igazad van, szakszervízben is kb. 8ezer egy akksicsere.

2. gondolom nem írtatok adás-vételit sem, innentől akármit reklamálhat, papíron nem is az övé.

3. alapszabály, hogy használt telefont nem veszünk kipróbálás nélkül. ő vállalta azt, hogy anélkül megveszi, hogy ki sem próbálja...innentől az ő baja, benne volt a pakliban, hogy egy használt telefon nem olyan, mint az új.

2016. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
még annyi kiegészítés, hogy ha lenne adás-vételi, amiben kikötöttétek volna, hogy te vállalsz neki x nap próbagaranciát, akkor joga lenne reklamálni, de így meg nincs semmi.
2016. jan. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom úgy van vele, hogy "egy próbát megér" alapon lehúzna tőled némi pénzt. Amúgy meg ez a telefon biznisz ilyen, onnan hogy megvette, az ő felelőssége.
2016. jan. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A használt boltosok sem adnak garanciát a használt telefonok akkuira. Nem véletlenül. Meg a készülékekre is csak pár hónapot maximum.

Hagyd a francba, vagy csak át akar verni vagy ha tényleg lett valami baja, akkor sem tudhatod, hogy ez már eleve meg volt vagy ő csinált-e vele valamit. Azóta azért már eltelt 3 hét legalább.

2016. jan. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
most 50% vagy lemerült?
2016. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Remélem nem dőlsz be neki, az ő baja.
2016. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!