A mobiltelefon gyártók miért nem a tartósságra, üzemidőre mennek rá?
Miért az a fontos, hogy még egy tized collal nagyobb legyen a kijelző, még egy tized milliméterrel vékonyabb legyen, az xy játék még gyorsabban fusson rajta.
Miért nem azt fejlesztik, hogy minél tartósabb legyen egy telefon, hogy ne kelljen 2-3 év után a kukába dobni, hanem lehessen használni akár 7-8 évig? Vagy miért nem azt, hogy esetleg ne merüljön le nap végére csumára, hanem akár bírja 2-3 napig is töltés nélkül??
Miért nem ezeket fejlesztik? Ezek lennének a fontos dolgok, nem?
A tartósság már jó ideje hátrány a cégek szemszögéből,és nem csak a mobilnál. Ha 7-8 évig kitartana a teló vagy bármi más,akkor nem vennének annyit,nem lenne elég magas profit nem pörögne a gazdaság stb. Jelenleg arra mennek csak ,hogy a garanciaidőt kibírja,aztán úgyis jön a jobb nagyobb erősebb modell. Tervezett avulás a szép szó rá.
Másik ,hogy az akkutechnika nem bír lépést tartani az egyre brutálabb erőgép készülékekkel és hatalmas kijelzők fogyasztásával. Idővel talán jön egy jobb és megfizethető akku,addig marad a gyorstöltés fejlesztése.
Azért nem mert nekik nem érné meg másképp mert ha kifejlesztenének olyan telefont ami 7-8 évig bírja akkor az emberek kevesebbet vennének ergo kevesebb a bevétel.
Aksiból is van több fajta de van ami 1,5-2 napig bírja ha olyan van benne pl egy 3000 mah-s.
Hú, hát most nem mennék bele a politikai nézeteid elemzésébe, de ugye lövésed sincs a világ működéséről? :D
Nem abból lesz profit, ha egyszer megveszel valamit és akkor évekre elvagy vele. Az az üzlet, ha ezt 1-2 évente egyszer megteszed és mindenki más is így tesz. És döbbenet, de a nagy, csúnya, gonosz cégek nem szép szavakat szeretnének, hanem pénzt. Sok pénzt. Aztán még annál is többet.
Plusz a mai igényeknél vannak technológiai akadályok is egyelőre, ahogy már írta valaki. Ha olyan telefont akarsz, ami 1-2 hétig elvan töltés nélkül, sőt évekig használhatod gond nélkül, akkor vegyél egy régi, klasszikus telefont. Villogni nem lehet vele a haverok előtt, sajnálatosan facebookon sem tudod azonnal megosztani az életed minden fontos mozzanatát rajta keresztül, de telefonálni lehet rajta...
Értem én, hogy fogyasztói társadalom, meg miegymás...
De nem feltétlenül nem lenne annyi profitjuk, mert így viszont nem kellene olyan mennyiségű pénzeket tolni a fejlesztésekbe.
Hiszen a ráfordítások 90% a fejlesztés, a maradék 10% csak a gyártás nagyjából.
És így is mindig cserélnék az emberek, csak nem 1-2 évente, hanem 5-6 évente mondjuk.
3: El kellene különíteni a konkrét telefonálást a fészbúkkozástól, zenehallgatástól, filmnézéstől, stb.
Külön készülékeket kellene rá gyártani, a telefonnak meg kellene maradnia telefonnak.
1990 óta van mobiltelefonom (akkor még rádiótelefonnak hívták), 5-6 évente elég volt cserélni a Nokiáimat. Maguk a telfonok és az akksik még bírták volna, csak már a külsejük nézett ki vállalhatatlanul a sok leejtés, stb miatt.
Mert a tartós és hosszú üzemidejű készülék nagyon drága lenne.
Mert a hosszú üzemidő hátránya a túlságosan nagy akkumulátor vagy a lassú processzor és kevés memória.
Melyik a király telefon? Amelyik 4, 6 8 magos, sok GHz az órajele, HD a kijelzője vékony mint a penge és GB-os a memóriája.
Ezt veszik. A többi "gagyi".
Miből él a gyártó? Eladásból származó profitból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!