Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lopás elleni védelem okos-tele...

Lopás elleni védelem okos-telefonon? Windows/IOS vagy Android telefon?

Figyelt kérdés

Érdekelnének programok/alkalmazások, annak érdekében, hogy ha ellopják netán a telefonom, akkor hogyan tudnám "előkeríteni" esetleg "leállítani a rendszert stb".


Még nincs okos telefonom, de a közeljövőben szeretnék vásárolni egyet. Vásárlás előtt viszont nagyon meghatározó kérdésnek tartom ezt.

Eddig mind a három rendszer telefonja szerepet játszik:

Windows Phone - Nokia Lumia

Android - Samsung s5 mini vagy s4

IOS - iphone 4s vagy iphone 5s


Ha már válaszolsz, esetleg ajánlhatsz telefont, illetve mondhatod hogy a te általad választott telefon/szofter (vagy micsoda) mitől jobb/rosszabb, mint a többi.


Köszönöm



2014. dec. 8. 09:09
 1/10 anonim ***** válasza:

mindharom rendszer alapbol kinal lehetoseget szamitogepen valo nyomkovetesre, adattorlesre, blokkolasra.

de ha a tolvaj 2 agysejtnel tobbet hasznal akkor mar bucsut inthetsz a keszuleknek, nincs az a program ami segitene.

2014. dec. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

iOS-nél a lezárást nem tudják feloldani, csak hogyha meg van az apple ID-hez tartozó jelszó. Máskülönben csak egy téglája van a tolvajnak amin az aktiválást kérő üzenet látszik.

WP-nél nem tudom, hogy ez hogyan működik.

Androidnál egy új rom telepítéssel ez megkerülhető. Viszont amíg nem tesznek rá új romot, addig ha van net, akkor törölhető a telefon tartalma, sőt akár SMS-t is küld az a SIM kártya amit beletesznek, hogy épp hol található a készülék. Ha be tudja mérni a GPS adatokat.

iOS-nél is hasonló a find my iPhone.

Viszont ezeknek feltétele, hogy tudd aktiválni a szolgáltatást. Vagy neten vagy pl SMS-ben. Viszont ha a SIM-et kiveszik és kikapcsolják a netet, akkor búcsút mondhatsz a telefonnak.

iOS esetén max annyi, hogy alkatrésznek tudja eladni, vagy alaplapot cseréltet és utána használható. Viszont az meg rohadt drága, főleg i5S-nél, mert ott még az ujjlenyomat-olvasót is cserélni kell.

2014. dec. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

eset mobil vérzioját is felszereték lopás eleni védelemel

[link]

[link]

2014. dec. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. még mindig nem igazán döntöttem el, hogy milyen telefont vásároljak. Iphone 5s tetszik, de 180.000 forint iszonyatosan sok pénz (ami nem csakúgy az ölembe hullik, hanem meg is dolgozok érte) és ha lopáskár érné, szerintem felkötném magam.

lumia 1020 is nagyon szimpatikus a kamerája miatt.


Mindenképpen szeretnék váltani, mert az előző Samsung Galaxy Ace-m felmondta a szolgálatot, és az utóbbi időben csak idegbajt kaptam tőle. :)

2014. dec. 8. 20:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Az iStyle-ban van biztosítás az iPhone-okra, egész baráti áron. Abban talán a lopás is benne van. Érdeklődd meg.
2014. dec. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha használtan veszek egy Iphone-t akkor az előző tulajdonos nem élhet vissza az én adataimmal, azzal, hogy ő meg tudja szerezni, hiszen tudja a telefon adatait korábbról?
2014. dec. 8. 21:48
 7/10 anonim ***** válasza:
És hogyan élne vissza vele??? Belép a te apple id-del? Mégis hogyan??
2014. dec. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem tudom. :D ezért kérdezem :D ... :D
2014. dec. 8. 23:49
 9/10 anonim ***** válasza:
De ha nem fér hozzá az adataidhoz, akkor mivel éljen vissza?
2014. dec. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

lumiánka is van gyéri ilyen funkciója,

Nyomon követheted, zárolhatod, sőt törölheted a telefon tartalmát, akár alkalmazásokat is telepíthetsz rá,

2014. dec. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!