Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan tudok a telefonomon...

Hogyan tudok a telefonomon másik frekvenciát beállítani?

Figyelt kérdés

850/900/1800/1900

nem tudom hogy most melyiket használja, de át kéne állítani, mert nincs térerő..:S

Apple iphone k09 es telóról van szó. Külföldről hoztam be.

Máskor is hoztam már be kinti telefonjaimat, de azokon mindig volt térerő, sohasem sz*rakodtak.


2010. jan. 14. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
elvileg a 900/ 1800-assal lehet térerőd, az a legalkalmasabb.
2010. jan. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De ennek az állítására van valami rejtett menü?

Vagy hol kéne belőni, mert egyszerűen sehol sem találom benne.

2010. jan. 14. 15:25
 3/4 anonim ***** válasza:

.



Az a helyzet, hogy nem te választod a frekvenciát. Magyarországon csak kétféle nyilvános mobiltelefon frekvenciasáv használatos, a 900 és az 1800 mHz körül. Tehát ha lehetne is, nem sokra mennél azzal, hogy átállítod. Még ha érne is valamit az átállítás, a telefonodon 99% hogy hálózatzárral van lezárva. Ez azt jelenti, hogy ha volna itthon mindegyik frekvencia amit a telefonod tud, akkorsem csatlakozna rá, mert csak azt a hálózatot engedi amivel használták anno. Ezért adják olcsón. Ehhez ki kellene függetleníteni. De ha kifüggetleníted, és jó is lesz, akkor se lehet frekvenciát választani, ilyen lehetőség nincs, nem is volt sose a mobilokon. Talán ha azt nem vesszük ide, hogy amikor indult a VODAFONE hálózat magarországon, akkor az 1800-as hálózat fejlesztés idejére 900-on is üzemeltek az akkori WESTEL 900 és PANNON GSM berendezéseivel.



.

2010. jan. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A telefon hálózatfüggetlen egyébként gyárilag. De úgy tűnik megoldódott, mert mostmár egyre kevesebbszer megy el teljesen a térerő! (semmit nem csináltam vele, csak variálgattam a simkártyákat) Lehet hogy csak "be kellett járatni" XD

2010. jan. 15. 12:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!