Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Összetörték javítás közben a...

Zoli9602 kérdése:

Összetörték javítás közben a telefonom képernyőjét, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Vettem egy sony xperia z1 es telefont,beázott,holott vízálló,bevittem a Telenorhoz javíttatni,mivel ösz visz 2 hetes volt a telefon és van rá 2 év garancia,azt írták a papírra,hogy akkumulátor probléma,beázott,újszerű állapotban van a készülék és fóliázott az elő illetve hátlapja.2 hét múlva visszaküldték törött kijelzővel,hogy nem javítják meg mert a kijelzőjét én úgy vittem be hogy be van törve,holott szó sem volt róla,hogy a képernyőjével van a probléma,semmi baja nem volt a képernyőnek csak zárlatos lett az aksi,mi a teendő ebben az esetben?Hangsúlyozom,azon a lapon amit adtak és a szerviznek is elküldtek fel van tüntetve,hogy újszerű állapot,ha törött lett volna a képernyő akkor azt írják rá,hogy a képernyője törött.

2014. aug. 15. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet, hogy zárlatos lett az aksi, az is, hogy felpúposodott, aztán attól tört össze a kijelző, de átadás után már az ő dolguk megóvni a készüléket.

ha átvételkor nem tettek megjegyzést a készülék külállapotára, akkor kötelességük megjavítani.

2014. aug. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fogyasztóvédelem!
2014. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Clairvoyant ***** válasza:

Átvételkor fotó készül a telefonról a szerviz adminisztráción még azelőtt, hogy technikus ránézhetne a telefonra, pont az ilyen esetek miatt, azt megkerülni nem lehet, úgyhogy nagyon rövid távon kiderül, kinek van igaza. Szállítás közben is sérülhetett, úgyhogy nem feltétlenül a szerviznél lesz a bibi, bár elég jól bírják a z1ek a kiképzést

Személyes megjegyzésként: 2 hetes telefonra nem szokták ráírni hogy "újszerű", hacsak nincs valami gond vele. Gyanítom a beázás sem a véletlen műve.

2014. aug. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Clairvoyant ***** válasza:
Mellesleg az átvételi pontoknak köze nincs a szervizhez, van amikor teljesen egyértelmű törésre ráírják hogy karcos a touch, ami ugye nem egészen ugyanaz a kategória, szervizelés szempontjából meg pláne nem. Ma pl. egy banán alakúra hajlított SPt csináltam, amire az átvevő ráírta, hogy púpos az akku...
2014. aug. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 alfonz64 ***** válasza:
Semit mert már eljötél a boltbol, és zt fogják mondani hogy a törés azután történt. Le kelett volna fotozni átvételkor. Vagy írják rá hogy ők törték be.
2014. aug. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Itt van nálam a kép amit az átvételkor készített a szervíz!
2014. aug. 16. 05:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt a fényképet beviszed és megmutatod hogy semmi baja nem volt akkor, ha nem hajlandók megcsináni, akkor fel lehet jelenteni őket szépen, nehogy már egy 100-120 ezer forintos telefon kidobj az ablakon végettük.

Ez már nem számít amit kérdezek, de, az üzletben az átvételkor, mikor átvetted a telefont, akkor már be volt törve?

2014. aug. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Visszavittem az üzletben a hölgy aki átvette nagyon aranyos volt,tanúsította,hogy nem így vette át a készüléket,hanem újszerű,azaz nem hogy törve,karc nem volt rajta,így most visszaküldtük,hogy valamit kezdjenek vele,mivel nem nálam tört be a képernyője,egyébként ha valakinek 1x is ilyen "vízálló" telefonja lesz,az kerülje vele a vizes kalandokat,mert nem lehet benne bízni...
2014. aug. 22. 14:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem lenne szivem azonnal vízbe tenni, nem és értem annak az embernek a mániáját aki direkt beleteszi a vízbe. :P
2014. aug. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!