Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan védjem meg a telefonom?

Hogyan védjem meg a telefonom?

Figyelt kérdés

Eddig egy olcsó, gyenge "okos"telefonom volt, nem volt drága nem igazán féltettem.

Most viszont vettem egy viszonylag drágább készüléket, és szeretném minél nagyobb biztonságban tudni.

Pl. fizikailag: mit lehet tenni a képernyő karcolódása ellen? Fóliát tenni rá?

Leejtés ellen melyik típusú tok a legmegfelelőbb?

Adatvédelem: kell-e egy androidos telefonra vírusirtó vagy valami egyéb?

Lopás ellen? Van-e valami alkalmazás, amivel rá lehet bukkani egy lopott telefonra? Meg lehet-e oldani, hogy távolról letöröljem, letiltsam a telefont lopás esetén?

Hasonló dolgok, óvintézkedések, alkalmazások, stb. érdekelne.

Bocsi ha esetleg hülyét kérdezek, de totál amatőr vagyok.



2014. aug. 12. 18:59
 1/4 Timon 55 válasza:
Tokot mindenkepp erdemes venni ra. Tudsz a neten, boltba vagy esetleg arusnal is valami egyszerut. A kepernyore tudsz foliat venni boltba, nem draga. A telefonodra pedig tudsz kodot rakni. Vagy szamkod vagy olyan lakat qmin egy format kll berajzolni biztos ismered. Ja es tudsz virositot letolteni play-rol bar en eddig nemigen hasznaltam.
2014. aug. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Koplárovics Béci ***** válasza:

"mit lehet tenni a képernyő karcolódása ellen? Fóliát tenni rá? "


Lehet rá tenni fóliát, de az sem védi meg mindentől. Azt mondanám, hogy eleve legyen karcálló, és nem lesz gond. Ez lassan alap az olcsóbb kategóriában is. Én személy szerint nem szeretem a fóliát. Ha drágát veszek, akkor is hamar feljön, megkezdődik a széle, akkor könnyen feljön, levegős lesz.


"Leejtés ellen melyik típusú tok a legmegfelelőbb? "


A szilikon tok nagyon jó, mert kissé rugalmas. De hátránya is van, hogy nem védi a képernyőt (pedig könnyen törik, még a Gorilla glass is ha rosszul esik). Jó a bőrtok is meg a szövetből készült tokok is, de ezeknél együtt kell élni azzal, hogy elő kell szedni belőle a telefont.


"kell-e egy androidos telefonra vírusirtó vagy valami egyéb? "


Ha nem telepítesz ismeretlen forrásból és ész nélkül alkalmazásokat, akkor nem annyira fontos. Persze volt már példa, hogy a Playen is vírusos volt alkalmazás. Vannak egész jó ingyenes víruskeresők, nem nagyon fogják le a telót. Én Bitdefendert használok, de ugyanúgy jó egy Avast vagy AVG is.


"Lopás ellen? Van-e valami alkalmazás, amivel rá lehet bukkani egy lopott telefonra? Meg lehet-e oldani, hogy távolról letöröljem, letiltsam a telefont lopás esetén? "


Lopás ellen csak te magad tudod megvédeni, minden más arról szól, hogy az ellopott telefon a kukában végzi-e. Bármit is használnál, ahhoz gyakorlatilag fog kelleni adatforgalom. Android 4-től van Android eszközkezelő, ezt érdemes bekapcsolni. Ilyenkor a megadott Google accounton nyomon tudod követni a telefont (ehhez kell az internet, hogy elküldje a pozícióját), megcsörgetheted, törölhetsz róla bármit. Ehhez persze bekapcsolva kell lennie, amúgy nem működik semmi. Emellett vírusirtóknak és más szoftvergyártóknak is van megoldása a nyomkövetésre. A Bitdefender fizetős verziója pl tud nyomkövetést, a Sonynak meg van saját nyomkövetője. De ezekhez is kell net+bekapcsolt állapot. Sajnos ezeket a tolvaj is tudhatja.


Mint bármi mást, a telefont is ésszel kell használni. Én azt mondom mindenkinek, hogy pl az emeltdíjas hívásokat és SMS-t le KELL tiltani. Playes játékok is küldhetnek automatikusan is ilyen SMS-eket, két kattintással meg pláne veszel valamit a játékhoz, akár véletlenül is. Okos ember úgysem használja ezeket a szolgáltatásokat.

2014. aug. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő választ!
2014. aug. 12. 19:41
 4/4 anonim válasza:

Van rá Avast, szerintem az jó eléggé.:) Tudtommal lopás ellen van beépített nyomkövető, vagy valami hasonló. Külsőre mindenképp kell(nem győzöm hangsúlyozni azok után, hogy a két hetes elvileg karcálló üveges kijelzőjű mobilomon, amit tudtommal mindentől védtem, akkora karcolást vettem észre, hogy leesett az állam...), tokok közül jobb a bőr, vagy valami vastagabb. Nekem a flip meg a szilikon tokok jöttek be, tekintve, hogy zsigerből hagyom el a tokokat, ha ilyen kivevős, vagy a telefont "dobom el" a kivétel közben. Bár a flip jobb, az védi a képernyőt attól, amitől a fólia nem biztos (de az is kell, akkor is!), mint egy erősebb nyomás, ami nem tesz jót az érintőpanelnek, pl. kulcs, toll, aprópénz a táskában. :)

Alkalmazásokból pedig kezdésnek mindenképp jól jöhetnek az alap alkalmazások "profi" verziói. Például minden okostelefonon van böngésző, zenelejátszó, számológép, gps... Ha nem kétfilléres a mobil, gondoskodnak róla, hogy gyárilag is tisztességes minőségűek legyenek rárakva, de így is voltak nálam is dolgok, amiket egyből lecseréltem, mert "kincsekre" lehet találni az áruházban/marketplace-n/piactéren, nem tudom, melyik telón mi a neve. :D Ja és egy "cleaner" vagy "battery saver" szerintem jól jön, ha nem akarod, hogy fölöslegesen terhelje valami a rendszert.

Azt hiszem, ez minden :)

2014. aug. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!