Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan menthető meg egy...

Hogyan menthető meg egy zárlatos telefon?

Figyelt kérdés
Samsung d600e-m van és 3 éves - nemrég töltötte be és a szívemhez nőtt. Ma reggel mikor bekapcsoltam a fényképező vakuja világított csak :( többször megismételtem, aztán rátettem a töltőre, de nem történt semmi, csak tovább világított a vakú... előző nap éjszaka még működött és nem is esett vízbe, bár ma reggel eléggé párás volt az ablak :((( Már ma elvittem egy Samsungos márka szervizbe, ahol rögtön azt mondták, hogy sorry de zárlatos lett, (ellentétben a többi nem minősíthető mobil szervízekkel) akkor még nem esett le, hogy "meghalt". Lehet hülyén nézett a kedves arcú pasi a pult túloldalán, de megkérdeztem, hogy ez most mit jelent....viccesen azt felelte: eltávozott a térerő örök mezőjére ... (na ekkor majdnem elbőgtem magam, de a röhögés hamarabb gyűrt le) Szóval úgy tűnik, ha párás a szoba, akkor igen hamar zárlatos lehet a telefon és nemcsak úgy hogy tóba esik...hogyan menthető meg? Hallottam már olyan sztoriról is, ahol kb 1 napig a tó fenekén pihenő telót megmentették... Van nektek is ilyen történetetek? Hogyan hoztátok vissza a "klinikai halálból"? Mit tanácsoltok?
2010. jan. 4. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a tó fenekéről vissza hozott és éltre keltett telefon városi legenda.

Vegyél új telót, mert többe kerülne a javítás mint egy új.

2010. jan. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A beázott telefon elméletileg ultrahangos mosóval kimosható..egy normális szervíz azért rendelkezik ilyesmivel,főleg h nem egy drága gép...
2010. jan. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

17:40

Igen, valóban többe kerülne, ezt mondták is a szervizbe. Főpanelcserét javasolták és hozzátették, hogy 36e lenne...Úgyhogy, ha most nem is lesz új, de egy használt telón töröm épp a fejem :) Meg azon, hogy hogyan fogom tudni a következő gépnél a páralecsapódást kiküszöbölni :( pedig annyira vigyáztam rá, 3 év alatt csak egyszer esett le, akkor is az ágyamra vagy :))) biztos pihenni akart :)))) mások meg össze vissza dobálják, zsebükbe hordják, meg miegymás, ki érti ezt? :)

2010. jan. 5. 08:12
 4/7 A kérdező kommentje:

00:46

Én a Westendben a Samsungos "elvileg" szervíz és márkakereskedésben voltam. Sokan álltak előttem, más problémás telefonokkal, volt akiknek már megszervizelték a telójukat és ki is adták.

ultrahangos mosó??? Ezt ott és akkor nem is említették... Ilyen nem csak a nyomtatókkal foglalkozó kereskedésekben vannak? A kettő az ugyanaz? Véletlenül nem tudsz mondani egy kb.árat? Csak nem Te is egy szervizes vagy? ;)

2010. jan. 5. 08:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szervíz,csak hobbi szinten,és inkább SonyEricssonnal foglalkozok.Az a baj,hogy a hivatalos szervizekben sokszor inkább mondják,hogy nem lehet megcsinálni,mert ők új gyári alkatrészekkel dolgoznak abból van a haszon. Próbáld meg valami maszek gsm boltban.. Amugy igen,van telefonhoz ultrahangos mosó,az alapgép nem is olyan drága... [link]
2010. jan. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

08:18

Köszi az infókat! Vicces de ma bementem az itthoni (vidéki) S-s szervízbe és pontosan azt mondták, mint Te. Mikor hazajöttem, akkor olvastam, aztán jókat mosolyogtam magamban.Főleg amikor azt mondta az eladó hogy a rozsda továbbterjedhet és megfertőzhet más elektronikus kütyüt a telefonba, ezért ha rozsdás, akkor már nem menthető meg. Mi ez? Vírus, hogy továbbterjed? Aztán le fillérezte a telefonomat..na ekkor vágta el az esélyét, hogy megkérdezzem, van-e használt telefonja ilyenbe... Aztán a következő két maszek gsm boltban végre mondták a bűvös szót: ultrahangos mosó. Az egyikbe 3000 Ft-ot mondtak. Most, hogy írtad, az alapgép kb 10e be kerül kissé sokallom érte, ráadásul erőteljesen nyomatékosították, hogy nincs garancia és nem minden telefonnál jó. Meg hát ott kellett volna hagynom a telcsit 3 napra...egy csomó személyes holmim van rajta...inkább nem. Használtan már 10e Ft-ért lehet kapni :) Úgyhogy én most gondolkozom, addig a telefonom egy üvegben rizs-ágyon pihen, és várja a jövő hetet :) (nedszívó) valaki a pelenkára esküszik...ízlések és pofonok :DDD

Köszönöm, hogy ilyen hamar válaszoltál és az infókat is köszi!

2010. jan. 5. 18:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Szivesen:)
2010. jan. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!