#10: Alapvetően igazad van, emiatt nem is foglak leszavazni. :D
De azt is vedd figyelembe, hogy ha egy app kér minden féléhez engedélyt telepítéskor, utána úgy futhat a háttérben, ahogy neki jólesik. :D
Illetve a vírusok nagy része a felhasználó számára láthatatlanul tevékenykedik, emiatt van az, hogy eddig egy ismerősöd sem találkozott ilyennel. vagy szerinted ha valaki vírust ír, akkor a vírust majd úgy írja meg, hogy az hatalmas betűkkel tudassa a felhasználóval, hogy HALIHÓÓ, VÍRUS VAN A MOBILON! :D
A lényeg, hogy nem nehéz vírust szerezni, de ez nem is jelenti azt, hogy minden 10. app vírusos. :-)
Jelen. 3 ismerősömmel is előfordult ilyen.
Egyik informatikus egy banknál. Az ő telefonja emeltdíjas smseket kezdett el küldözgetni.
Másik srácnak szerencséje volt, mint kiderült, egy játék az összes személyes adatát továbbította egy külföldi szervernek. A szerencséje az volt, hogy a paypal jelszava nem egyezett meg a gmailes jelszóval.. megpróbáltak pénzt lenyúlni tőle ugyanis. Még a paypal jelszóváltás folyamatát is elkezdték..
Harmadik ismerősöm egy lenovo tablettel szívta meg, őneki csak a gmailes kontaktjai "panaszkodtak", hogy a csaj vírusos linkeket küldözgetett..
#11
Ez az, hogy mindenféle engedélyt kérnek az alkalmazások, amit kiír telepítés előtt. Kéne ész a felhasználóknak, és megnézni mindig, hogy milyen engedélyeket kér, ha egy zseblámpa valamiért az internetre akar csatlakozni, és az SMS-ekhez hozzáférni, akkor azt nem szabad telepíteni.
Meg az ilyen amúgy sem vírus, bár kártékony alkalmazás lehet, szóval ez már csak kötekedés.
Az meg egyértelmű, hogy nem fogja kiírni egy vírus, hogy "épp a telefonját fertőzöm, a fertőzés befejezéséig ne kapcsolja ki a telefont", viszont a háttérbe egyszerűen nem tud üzemelni egy alkalmazás Androidnál.
Minden folyamat, ami hosszabb ideig megy a háttérbe, és nem akarja, hogy a rendszer bezárja, annak egy értesítésnek kint kell lennie az értesítési sávba, mert amúgy a low priority alkalmazásokat kilövi/hibernálja a rendszer, hisz RAM-ot foglal, dolgozik a proci, ami még az aksit is szívja.
Alapvetően kéne tudni az Android működését, és rájönne a sok idióta, hogy annyira nem könnyű vírust elkapni, mint ahogy hiszik.
#12
Számítottam rá, hogy valaki meg fogja írni, hogy neki X ismerőse igenis kapott vírust, és én sem állítom, hogy nem lehet vírust elkapni Androidon, csak jóval ritkább, mint PC-n, ráaádsul PC-n is elég agyatlan felhasználónak kell lenni ahhoz, hogy vírust kapjon valaki.
Ahhoz, hogy PC-n vírust kapj, nem kell mást tenned, csak:
-vírusirtó/tűzfal nélkül böngészned a neten.
Na igen, ez részben user error, részben pedig az alkalmazás engedélyek nem eléggé rugalmas működése.
Szerintem sokkal praktikusabb lenne, ha egy adott alkalmazás akkor kérne egy konkrét dologhoz engedélyt, amikor épp szüksége van rá, amit a felhasználó akkor el tudna dönteni, hogy engedélyezi-e vagy sem. Illetve lehetősége lenne arra is, ha a továbbiakban az adott művelethet ne kellene engedélyt adni.
Mert mondjuk ha egy app kér engedélyt a Facebook-hoz, az lehet amiatt is, mert az appon belüli megosztáshoz kell fb engedély, de lehet az is, hogy minden féle hülyeséget akar csinálni fb-n.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!