Android vs IOS?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb? érveket ,tapasztalatokat is írjatok please:) a válaszokat előre köszi :))

2014. ápr. 1. 21:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
2014. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Írd le pls hogy mire akarod használni mert ebből akkora bandaháború lesz hogy ihaj...
2014. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

Lehetetlen megmondani, abszolut egyénfüggő..

Ha meg akarod venni és csak megelégedésre használni, kevéssé akarod a magad képére formálni, stabil (bár ez is tud olykor meglepetéseket okozni) > IOS

Ha van kedved, türelmed hozzá, akkor szinte bármit megcsinálhatsz, magad kedvére alakíthatod, belefutva olykor az instabilitásba, de azt Te okoztad (kerüld el legközelebb), és ne akarj a hardvertől többet, mint amit kezelni képes, akkor > Android, nekem ez több élményt, szórakozást ad...

2014. ápr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

-az iOS egy aprólékosan felépített, koherens rendszer

-a telefonon futó oprendszer jól illeszkedik a teljes apple ökoszisztémába, minden átjárható, minden mindennel szinkronizál, minden mindenhol ugyanarra a logikai rendszerre épül, az iOS az apple BSD Unix (linux) alapú atomstabil OSX oprendszeréből nőtt ki

kb 10 éve használok apple termékeket, az osx még ma is meg tud lepni az átgondoltságával, hogy még meg se fogalmazódótt bennem a probléma de már kínál egy egyszerű a megoldást (pont ma is belefutottam egy ilyenbe a time machine visszaállításkor, fogalmam nem volt hogy fogom megcsinálni, és ott volt egy gomb amit csak meg kellett nyomnom)

-a OSX "csodája" a CoreImage és QuartzEngine, ami a felhasználói élményért felelős, minden folyamatot leállít amíg egy grafikai folyamat (pl. menü anim) fut, így a rendszer mindig nagyon gördülékenyen működik, nem akad

a kernelhez nem tudnak hozzáférni alkalmazások, így ha egy 3rd app a rossz programozás miatt elszáll nem rántja magával az egész rendszert mint pl. a win

-a rendszer szigorú szabályok között fut, nem fejleszthet bele pistike valami baromságot ami aztán instabillá tehetné, minden program ellenőrzésen esik át, csak így kerülhet az app store-ba, pont emiatt kicsit korlátozottabb a rendszer mint az android, de semmi olyanról nem kell lemondani amire hétköznapi használat során szükség lehet

-néha van olyan, hogy jó lenne megkerülni ezeket a szabályokat, erre van a jailbreak meg egy csomó más megoldás, pl. azok amikkel az itunes váltható ki (itools)


az android fejlesztése jóval az ios megjelenése után kezdődött, a lemaradást még mindig nem minden fronton hozta be, a rendszer rendkívül töredezett, olyan mintha 3-4 egymástól független fejlesztőcsapat csinálná akik nem beszélgetnek egymással, egy ötödik pedig összegyúrja amit csináltak, az egyik programnak itt van az options gombja a másiknak ott, az egyik optimalizálva van az adott hardverre a másik nincs, a rendszerhez mindenféle tákolmány programok hozzáférnek, simán kiakasztják, megeszik a memóriát, stb.

a gyártók az android gyenge kódját eszméletlen számítási kapacitással kompenzálják, olyan erőműveket gyártanak amik felérnek egy pár évvel ezelőtti gamerpc teljesítményével, ezeken már egész normálisan működik a UI

a fejlesztés folyamatos és őrült pénzeket öntenek bele, ez bizakodásra ad okot, de kicsit hasonlít a sztori a symbian történetére


röviden: kifinomult rendszer vs brutális erő

2014. ápr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Amikre hasznalni szeretnem: telefonalas ,zenehalgatas a buszon ,skye, skydrive ,outlook,es neha facebook. a lenyeg h stabil legyen ne faggyon le es viszonylag olcso legyen .
2014. ápr. 1. 22:11
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

Ez tényleg egy nagyon szubjektív dolog, de leírom az én tapasztalatomat...


2 éve használok iOS-t és Android-ot.


iOS

eszméletlen stabil, 2 év alatt egyszer sem fagyott le!

nagyon zárt rendszer, értem ez alatt azt, hogy pl: Itunes kell, hogy zenét rárakjak a telefonra, nem tudom egy akármilyen telefonra bluetooth-al küldeni stb...

nem testreszabható, vannak az ikonok, mappázod és annyi.


Android


Instabil is tud lenni! Általában mindenki azt mondja az androidra, hogy rosszul van optimalizálva. Ez némileg igaz is, de mivel az android egy nyitott rendszer így szinte bármit lehet vele csinálni. Egy telefonból sokkal többet ki lehet hozni egy főzött rommal vagy akár csak root + szemetek letörlése után. De 50-60 ezertől az androidos telefonok 70-80 százaléka gyors és nem akad.

Mivel az android egy nyitott rendszer így teljes mértékben testreszabható, úgy néz ki ahogy akarom, bluetooth-on akármit küldhetek, otg kábel-el pendriveot joystickot tudok rá rakni, torrentezhetek is a telefonon, egy akármilyen usb kábelel áthúzhatom a zenéket vagy a pdf-eket, nekem külön kábel és külön program hozzá.


Összességében így 2 év használat után sokkal jobban bejön nekem az android :))

2014. ápr. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20%
Amire te használnád, arra pont egy Lumia lenne a legjobb választás (ami megjegyzem az arany középút iOS és Android között - zárt és megbízható rendszer, ugyanakkor testreszabható és könnyen kommunikál más eszközökkel)
2014. ápr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%

Én Android párti vagyok sok éve és sohasem akadt a telefonom ok nélkül.

Az ok: valamit rátettem, amitől megakadt.

Teendő: amitől akadt, azt nem használom, van helyette (merthogy Android) sok más, amelyik nem fog.

Amióta "belaktam", olykor már csak újdonságot próbálok, mert az mindig akad, hónapokig nem akad meg...

Ennyit az akadásról. (2mag, 1GHz, 1 GB RAM, az 1GB RAM azért fontos szerintem

2014. ápr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
51%
Ezekre amit írtál a WP8 a legjobb. Én iOS Párti vagyok, nekem az Android mindig akadt. Ahogy az előző írta: ha rárak valamit, akkor akad, és utána letörli. Na ezt iOS-nél nem kell, ott nem fog megakadni semmi(ha iPhone 5-öt vagy 5S-t veszel). És ha épp az általad felsorolt programok közül akad valamelyik? Én az Androidot már csak azért sem ajánlom, mivel 2 év és dobhatod a kukába, max 3, míg iPhone min 3-4 évet kibír.
2014. ápr. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

"Ahogy az előző írta: ha rárak valamit, akkor akad,"

Igen, mert kísérletező kedvű vagyok, de azt is írtam, nem hagyom rajta, mindig tudok hasonló tudású másikat rárakni, amivel problémamentes.

És azt is írtam, ahogy már "belaktam", szolgál kedvemre és hónapok óta nem akad....

Ne tessék csak részleteket kiragadni és azt nagyítani....

És nem példálódzok, hogy kollégám Iphonja bizony akad, de részleteket ne kérdezz, nem tudom miért és mint látod, eddig nem is emlegettem..... Nem szokásom olyan készülékről sommás véleményt mondani, amivel "nem élek együtt", mert lakva ismerni meg egymást, mondja a mondás.

2014. ápr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!