Lg Optimus f6---Nokia Lumia 625 Melyik jobb a kettő közül?
pedig egyszerű mint a faék
az android nyílt forráskódú oprendszer a személyreszabás végtelen tárházával,kismillió alkalmazással,csillivilli featureökkel.ezekért az extrákkal viszont kompromisszumra vagy kényszerítve, előfordulhat hogy akadozik vagy lefagy a teló az optimalizálatlansága vagy a noname gyártók warez alkalmazásai miatt.meg amugy is lassul a rendszer az aktiválás napjától függetlenül.van rá megoldás,pl rakhatsz rá garanciavesztéssel főzött romot meg ilyeneket,de ha nincs erre időd,ingerenciád nem ajánlanám
a wp viszont egy agyonellenőrzött zárt ios-hez hasonló op rendszerrel dolgozik szinte 0 személyreszabással és pillanatnyilag ugyan rohamosan fejlődő de viszonylag szegényes appstore-al.ezek eredményeképp atomstabil rendszert kapsz akadozás fagyás nélkül amit felhasználástól függően rendszerbekalamolás nélkül is használhatsz akár 3-4-5 évig is akku függvényében.
dióhéjban asszem ennyi
Csak némi pontosítás (a szokásos téveszmék kijavítása):
„az android nyílt forráskódú oprendszer a személyreszabás végtelen tárházával”
Zárt forrású szoftverekkel, és jóindulatú cégekkel, akik igyekeznek minél jobban bezárni a rendszert, hogy azt ne lehessen csak úgy módosítani.
Átlagfelhasználói szempontból azért értelmetlen folyton ezzel a nagyon testre szabható szöveggel jönni, mert a felhasználók nagy részénél a testre szabhatóság a háttérkép és a csengőhang módosításánál merül ki kb. Már az is ritka, ha valaki launchert cserél.
Előfordul, hogy akadozik, ha a hülye user 300+2 appot futtat a háttérben, vagy ha a gyártó baszik normális romot készíteni. De maga a droid nem eredendően laggolós-fagyós rendszer.
Az agyonellenőrzött szót nem nagyon tudom értelmezni egy OS kapcsán.
Zártnak zárt a WP, de mondjuk az iOS-hez képest egy fokkal nyitottabb, már ha a felhasználói lehetőségeket vesszük figyelembe.
Az atomstabil rendszer elsősorban nem ennek az eredménye, hanem annak, hogy kevés a hardver-variációk száma, egy féle OS van, amit maga a Microsoft készít, a gyártók nem nyúlhatnak bele, maximum hozzárakhatnak saját appokat/extrákat. Illetve a magas rendszerkövetelmény, ami talán a fő oka a stabilságnak.
Hát ezt a hozzászólást teljes tisztelettel ugyan de vitatnám,
Az android szerintem azért nyitott mert ha en most csinalok ra egy alkalmazast azt te 2 perc mulva toltheted le, a launcher csere sztem minden usernél hétköznapi.
A widgetek featureők pedig annál inkább.az hogy az akadozás alap androidnál nem áll fent az igaz mert nexust már teszteltem fingattam de semmi lagg.viszont a modositott verziok annál inkább főleg a samu jár legelől de a sony meg a zte is tud hatalmas eredményeket mutatni fagyás és/vagy lagg kategóriában.mostanában talán a htc androidvariációi amik elnyerték a tetszésemet..
Azt viszont hogy a wp stabilitását a magas rendszerigény pillérein állna az elég merész kijelentés...egy szakmai topicban ilyet talán a halnivágyók mernek mondani.
egy wp8 512rammal mezei 2 magos majdnemhogy kifutószériás snapdragon prémium minőségű felhasználói élményt nyujt lag és fagyásmentesen.egy valamire való android ennyi rammal 3 hét alatt folyamatos töltéssel tudna elindulni
Azért az a Snapdragon sem éppen gagyi. Viszont az 512 MB RAM valóban kevés a droidnak. Ez egyrészt a sokezer háttérben futó folyamatnak, másrészt a mindenféle gyártói "feature"-nek harmadrészt pedig a fejlesztői lustaságnak köszönhető. Arról már nem is beszélve, hogy az 512 MB-tal felszerelt WP-s mobiloknál egy app max. 150 MB RAM-ot foglalhat le, pont azért, hogy stabil maradjon.
Ilyen feltételek illetve kikötések mellett az Android is stabil lenne egy WP-s hardveren.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!