Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szolgáltatótól vásárolt...

Szolgáltatótól vásárolt telefont (android) tényleg nem lehet ROOT-olni, vagy főzött ROM-ot tenni rá?

Figyelt kérdés
Valami olyat írtak, hogy zárt bootloader-es, gondolom emiatt, de ez mit jelent ?
2014. jan. 23. 18:37
 1/10 dersol ***** válasza:
Rootolni bármit lehet, de bootloader nyitás már készüléktől függ, illetve függőségtől.
2014. jan. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szóval root-olni lehet a szolgáltatósat, de ROM-ot tenni rá nem biztos. hogy lehet erre rájönni, hogy lehet e mégis vagy se ?
2014. jan. 23. 18:42
 3/10 dersol ***** válasza:
Hmm, hát például ha megosztanád a telefonod típusát.
2014. jan. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Zárt Bootloaderes telefont is lehet rootolni, valamint elméletileg van(nak) ROM(ok) amiket zárt BL-re is fellehet tenni,de nem biztos. Valamint állítólag a root garivesztéssel jár, de ha újrarakod a telót mielőtt szervízbe viszed, akkor törlődik a root jogosultság. Egyébként a telefon típusa tényleg sokat segítene...
2014. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
még ráér , mert egyelőre elég gyors a mai korhoz és igényekhez . sony xperia sp. és telenoros
2014. jan. 23. 19:30
 6/10 A kérdező kommentje:
viszont később, lehet majd kelleni fog ezért megkérdezem itt is és a neten is próbálok még utána nézni :)
2014. jan. 23. 19:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ó, hát miért nem ezzel kezdted? :) Nekem is ilyen telefonom van, linkelek egy leírást hogy hogyan rootold, nekem tökéletesen sikerült vele: [link]


Hajrá! :)

2014. jan. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi :D
2014. jan. 23. 19:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Magyarul: Lehet rootolni, ROM-ot cserélni rajta, csak kernelt nem. De általában a custom ROM-ok custom kernellel vannak, vannak gyári kernelre épülő ROM-ok, amik LBL-nél is elfutnak. De ajánlom, hogy ne kártyafüggő telefont vegyél, mert annak nem nyitható a Bootloadere. Én is Android fan vagyok, és ezzel nagyon megszívtam. Soha az életben nem veszek több Xperia készüléket.
2014. febr. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Viszont ha zárva van a bootloader akkor sokkal, de sokkal nehezebb téglásítani a telót. És ha kinyitod független telónál a bootloadert, akkor soha többé nem tudod "visszacsukni", azaz ugrott a garancia, kivéve egyes modellek esetében.
2014. febr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!