Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xperia Z "fakó" képernyő?

Xperia Z "fakó" képernyő?

Figyelt kérdés
Valaki írja már le milyen a z kijelzője mert valaki azt mondja h fakó de a több milliós tv-jeie is bravia van a sony nak csak nem lehet fakó:D OLYAN ÍRJON AKINEK Z JE VAN KÖSZÖNÖM!
2013. dec. 3. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Sorry, nincs Z-m :D

VISZONT láttam élőben, Z-t és SP-t is, mindkettő Bravia Engine-s tft, és kiváló képet produkálnak. Csak legenda, hogy fakó a kijelzőjük (persze ez saját vélemény, nekem például felfordul a gyomrom, ha meglátok egy olyan túlszaturált xart, mint az AMOLED).

Ha oldalról nézed, tényleg nem olyan jók a színek. De most komolyan, egy telefont ki néz oldalról??

Ne tántorítson el ez a mobilvásárlástól, a Bravia Engine-s tft gyönyörű képet produkál. :)

Én is Xperia SP-t fogok venni.

2013. dec. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dirtboy ***** válasza:

pont ez itt a lényeg hogy akinek Z van az meg szokja a fakó kijelzőjét,jó hogy azt fogja írni hogy nagyon baba mert ahhoz van hozzá szokva.

nekem IPS pluszos a kijelzőm,mikor a Z mellé raktam bizony erősen látszódott a fakóság de igazából nem is kellet volna mellé rakni mert amint kézbe vettem a Z-t egyből feltűnt hogy mi van.

számomra nagy csalódás volt az első találkozás a Z vel főleg hogy a képernyőjén volt a leginkább a hangsúly mikor még harangozták be a telefont.

ezt a fakóságot nem is nagyon lehet vitatni hisz a sony is belátta és már triluminos kijelzővel dobálja ki a jobb telefonjait.

2013. dec. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia szerintem eggyáltalán nem fakó a z :) 13/f
2013. dec. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"több milliós tv-jeie is bravia van a sony nak csak nem lehet fakó"


Nem értem az összefüggést. Igen, van a Sony-nak több milliós tv-je, ami mellesleg hihetetlen szép képet ad. És? Ettől még nem jelenti azt, hogy minden ami Sony és kijelzője van, az ugyanazt a szintet produkálja.


Xperia Z-nek nem a legszebb a kijelzője, de nem is a legrondább. Ha jobbhoz (=IPS-hez) vagy szokva akkor tényleg elég fakó, de ha amúgy is rosszabb készülékről váltasz akkor nem fog feltűnni.

2013. dec. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 schumilex55 ***** válasza:

Hát ha mindjuk egy xperia L mellé rakod bizony fakóbbak a színei.

Nem a legjobb tft de elviselhető.

2013. dec. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

"mikor a Z mellé raktam bizony erősen látszódott a fakóság de igazából nem is kellet volna mellé rakni mert amint kézbe vettem a Z-t egyből feltűnt hogy mi van"

Tetszik ez a mondvacsinált kritikai szakkifejezés, hogy fakó.

Mert semmit sem mond, de remekül lehet vele kritizálni.

A Z színei teljesen jók, mint fentebb helyesen írták, nem a túlszaturált, természetellenesen élénk színekkel "megvert" modellek mellett kell nézni.

Kontrasztarány is jó.

Kapcsold be a kamerát és nézd egymás mellett ugyanazt élőben és a képernyőn. Ha ott látsz különbséget, na az hiba. Z-nél ilyen nincs.

Egy dolog, ahol észrevehető különbség, az pedig a maximális képernyő fényerő. Az egy Iphone fényerő-beállítás maximumának kb. 50%-a.

Ez legfeljebb vakító napfényen lehet kissé zavaró, minden más helyzetben teljesen elegendő.

Állatira túllihegik ezt a "fakóságot". Kik? A Samsung- és az Apple-mániákusok.

Őket meg én sem próbálom meggyőzni. :D

2013. dec. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!