Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tudok tenni, hogy sikerülj...

Mit tudok tenni, hogy sikerüljön visszaszerezni a mobilom?

Figyelt kérdés
Ma hajnalban eltűnt a NOKIA 5800-m, dél körül próbáltuk felhívni, de nem csörgött ki, a kártyát ideiglenesen letiltottuk, holnap feljelentést teszünk(nem volt nálam a jótállás,ezért nem ma voltam a rendőrségen) a t-mobile-nál azt mondták, h feljelentéssel bemérik, de csak a kártyám t-mobilos, a teló kártyafüggetlen, más szaküzletben vettem,még így is foglalkoznak vele? Mi mást tudk még tenni? Kérlek segítsetek!!!!
2009. nov. 18. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Bemérik? :) Ilyet mondtak? A készüléket a hálózatból kitiltják a rendőrségi feljelentés alapján. Legalábbis a készülék IMEI számát teszik fekete listára.

És ha vidéken van a készülék, akkor öt-tíz kilométeres kört fog a Nemzetbiztonsági Hivatal átfésülni??

2009. nov. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem 3 telóm tűnt el, nem mértek be semmit, lesz*rta a t-mobile és a rendőrség is.

Elsőről bejelentés után semmi, 2.-ról 1 év múlva kaptam papírt, hogy bocs nincs meg.

Az utolsó meglett, de az is azért, mert elkapták a romagyereket aki ellopta. Persze nem a kb 100 lopott mobil miatt, hanem betörés, testi sértés, drogterjesztés és még ki tudja miért vitték be..


Azóta lehet már tényleg bemérik, de azzal sem biztos, hogy meglesz.

Eltűnt? Ellopták? Elhagytad? Hátha olyan ember találja meg, aki visszaadja.

2009. nov. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
vmi ilyen bemérős dolog létezik. igaz, lehet nálunk másképp van (szlovákiából írok). nekem is lopták már el a mobilom, és rendőr ismerős azt mondta, hogy ilyenkor ugye megadod nekik az IMEI-t, és a szolgáltató értesíti őket, kinek a számáról mennek hívások azon a telefonon.a bökkenő benne az, hogy ezt a szolgáltató egyenesen nem adhatja ki, ezért az IMEI utolsó számjegyét elhanyagolja, és a többi számjegyében a tiéddel megegyező IMEI kódú telefonok használóiról tájékoztat (ugye max 10 ember). s a rendőrség aztán ezeket az embereket hívja be sorban kihallgatásra és próbál rájönni, köztük van-e a bitorló. aztán hogy ez a gyakorlatban mennyire működik, nem tudom, de azt hiszem a realitás nem fest ilyen fényesen. egyébként az enyém se lett meg, bár azt valószínű, bekapcsolni sem tudták, annyi jelszó volt rajta:) többek közt idegen simkártya ellen is ráhúztam egy jelszót:)
2009. nov. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!