Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nem olvassa a sim kártyát,...

Nem olvassa a sim kártyát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy Sony Ericsson Z520i-s telefonom és még régebben amikor átcseréltem a simemet benne nem jutott eszembe a jelszó, és visszacseréltem 3 próba után. De amint kicseréltem azt irta ki hogy : "helyezzen be sim kártyát". Akárhányat beleteszek mindig ezt irja ki, valami segítség, hogy még működhessen a teló?
2009. nov. 18. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
A PUK kóddal lehet életre kelteni, mert a 3 kisérlettel kilőtted a PIN próbák összes esélyét.
2009. nov. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem jó, már másik simet használok az előző zárolva lett azt írja, nem tudom beirni a puk kódot, mert nemis kéri. BEkapcsolom a telót szokásos belépési cuccok, és után kiírja a képernyőre, hogy helyezzen be SIM kártyát. Mondta haver is hogy azt írjam be de nincs rá lehetőségem, egyik simet se fogadja el.
2009. nov. 18. 20:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha egy SIM-kártya nem működik, annak több oka is lehet.


Az első, amit ki is próbáltál, a PIN kód 3 elrontása utáni állapot (De ekkor valóban a PUK-kódot fogja a telefon kérni).


Ha ezt nem kéri, az azt jelentheti, hogy a SIM véglegesen zárolódott (pl. 10 sikertelen PUK-kód beírása is ezt okozza). Ekkor a legtöbb telefon a "SIM kártya elutasítva" üzenetet adja. Ezzel már nem lehet mit tenni, csak a szolgáltató tudja cserével megoldani a problémát.


Az is megeshet, hogy a SIM sérült, és emiatt nem megy (ez azonban nem magyarázná a többi kártya elutasítását).


Még egy probléma lehet, amikor a szolgáltató akciós készüléket ad el "SIM-lockkal". Ilyenkor kizárólag a legelőször berakott kártyával fog működni a készülék.


De az esetedben sajnos a legvalószínűbb, hogy a telefon maga romlott el és azért nem olvassa a SIM-et. Ilyenkor viszont egyetlen kártyát sem hajlandó olvasni. És ezen csak szervíz tud segíteni ha tud egyáltalán :(

2009. nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van még olyan eset is, hogy lopott, körözött, stb. a telefon, és a szolgáltató a SIM lock-kal zárolta!

Ez használtan vett telóknál előfordul!!!

2009. nov. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nekem is ilyen problémám van! 20 as telóm ma megadta magát! Be volt kapcsolva a teló és egyszer csak elutasította simet! Először azt írja ki h. SIM-kártya elutasítva! Mikor bekapcsol pedig azt h. Sikertelen SIM-kártya regisztráció! A kártyát kb 4-5 éve vettem egyik haweromtól újan.
2012. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"...A kártyát kb 4-5 éve vettem egyik haweromtól újan..."


Ez viszont nagyon úgy viselkedik, mintha a kártya regisztrációja szűnt volna meg. Nem akarom a haverod bántani, de ha besétált a szolgáltatóhoz, hogy elvesztette, akkor kap új kártyát a régi számmal, és nálad lévő ilyenkor szépen "meghal". Ezt viszont marha egyszerűen kiderítheted. Felhívod a számodat. Ha csörög, akkor biza a te SIM-ed lett letiltva és vígan él a szám egy másik SIM kártyán. Ez esetben a haverod nem volt túl "sportszerű" ...

2012. máj. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hívtam, de azt mondja h. pillanatnyilag nem kapcsolható! Am se cseszne ki velem, szinte tesóm... Ha régen volt feltöltve akkor nem tiltják le? Ezt nem nagyon szoktam feltölteni mivel van egy előfizusom is, de ez a munkámhoz kell. Bár gondolom kaptam volna egy két nappal előtte értesítőt!
2012. máj. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kérdés889 válasza:
Nekemis ez a probléma de én már cseréltem sim ajzatot és a telom aszt irja ki hogy nem észlelhetö sim kártya de ez elöt még nem cseréltem ajzatot akoris eszt irta ki ki cseréltem uj ra a sim ajzatot és úgyan az valoszinü rzek a problémák a sim be olvasó csip ment tönkre ezen már segiteni nem lehet csak a szerviz akoris ha van hozájúk alkat rész telefonal foglalkozom és már sim ajzat csere volt nem olvasta a sim kártyát akor sim le olvaso csip ment tönkre ez az alap lapon található el zárt téren
2019. máj. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!