Melyik Telot vegyem meg?
Igaz, hogy az Ios jobb, de a 4.1-es verziótól kezdve már az Android is nagyon stabil, ráadásul az egyénileg testreszabható és sok alkalmazás van hozzá. Emellett a hardver is sokat számít (processzor, ram, tárhely, kamera, akksi stb.), amiből pedig a Samsung messze sokkal jobb! Az iPhone-t csak azért hiszik, hogy egy kategóriában van vele, mert kb. ugyanannyi az ára, de valójában kevesebbet tud, az Apple-termékek mind nagyon túl vannak árazva!
Elég nagy a különbség a két készülék között, hogy egyértelmű legyen a választás, de egyelőre a kérdésednél maradva: ha a "több évig bírja" alatt azt érted, hogy a gyártó támogatja szoftveresen, akkor egyértelműen az iPhone-nak áll a zászló (persze CyanogenMod csapat kihozhat nemhivatalos firmwareket), ugyanígy belassulás is inkább androidos készülékek sajátja (kérdés, 4.3/4.4 hozott-e változást e téren). Ez utóbbihoz még hozzátartozik, hogy az aktuális iOS-ek a 2-3 éves modelleken érezhetően lassabban futnak, mint a korábbiak (ergo "belassul" a készülék, de nem idegőrlő szintre).
Akkor a már mindenki által ismert különbségek:
Android szabadabb, teljesen testre tudod szabni (iOS-en csak háttérképet illetve ikonok sorrendjét változtathatod meg...), ugyanígy Google Play-re bármilyen alkalmazást fel lehet tenni (iOS-en Apple szűri ezeket, így pl alternatív böngészőt sem enged be, de malware-eket is elkapja...), GS4 kijelzője nagyobb, AMOLED technológiájú (iPhone 5-t viszont egy kézzel is kezelni tudod, nem túlszaturáltak (túl élénkek) a színek, amely persze sokak számára éppenhogy vonzó), GS4 kamerája jobb...
Ja, igen: iPhone 5-t újonnan egyre nehezebb lesz beszerezned, mivel már nem gyártják (Apple helyette az 5c-t kínálja).
#1: egy dolgot felejt el az összes hardverre izmozó: lehet akármilyen jó a hardver, ha a szoftver nem kellően optimalizált, önmagukban a számok nem sokat mondanak. iOS teljesen más multitasking modellt használ, mint az Android (csak korlátozott feladatokat lehet végrehajtani a háttérben, Androidon bármit megtehet a fejlesztő, amit nem szégyell), emiatt kevesebb memóriára van szüksége, ugyanígy - mivel nem fut annyi task a háttérben - sokmagos processzornak alig van előnye (kevés alkalmazás használja ki számításokra ezt, még desktopon is).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!