Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Most akkor hogy is van ez?...

Most akkor hogy is van ez? Telefon akkut ha nem kell formázni, akkor alapból miért igyen gyenge?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy Samsung Galaxy Chat telefont.

Neten utánaolvastam, hogy az NH-Ion akkumlátorokat nem kell formázni. Nem is formáztam.. nem merült le teljesen, rátettem a töltőre.

Töltettem, felment 100%-ra, utána még hagytam kb egy 50percet.

Miután levettem, utána kb 20 percre már 93%-on volt az akksi, és mostmár 25%-on van, pedig éjjel nem nyomkodtam, kikapcsoltam mindent rajta...

Mindenki akkuja ilyen gyenge, vagy csak én kaptam ilyent gyengét?


2013. aug. 29. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Kell neki 1-2 hét mire teljesen "magához tér". Az új akkuk mindig gyengébbek még mint egy már párszor (jól) használt.
2013. aug. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kell pár töltési ciklus mire eléri a maximális kapacitását
2013. aug. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van azért itt kavarodás a fejben rendesen.


Az akkuformázást felejtsd el, utoljára NiCd akkumulátoroknál kellett, azok már nemigen vannak használatban.


Az NiMh akkukat sem kell formázni, de telefonban csak Lithium-Ion (Li-Ion) akkukat használnak már jö régen, annak kifejezetten árt a formázás...


NH-Ion, az nincs.

2013. aug. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Elirtam, bocsánat, Litium Ionos a telefonom :D
2013. aug. 29. 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!