Miért van az, hogy míg az Apple App Store-ban fizetős, addig az Android Play Store-ban ingyenes az Angry Birds nevű alkalmazás?
Mert van, ahonnan pénzt akarnak szerezni, van, ahonnan nem. Az Androidnál mint nyílt forráskódú rendszernél nem igazán nézik jó szemmel, ha valaki fizetős alkalmazást tesz fel. Persze pár nagy piaci szereplő megteheti a több száz megás játékaiért, de a pici fiatalkák - és az AB indulásakor a Rovio is ez volt - már nem. És míg az Androidon sok-sok fajta telefonra kell(ene) optimalizálni a játékokat, ami persze nem történik meg, ezért a háborgó kommentek, és a sok stornót nem igazán bírná el a Google Wallet rendszere, inkább a legtöbb mindent ingyenessé tesznek, hogy azok, akiknek nem jó, letörölhessék és ne legyen kidobott pénz. Ezenkívül az Androidra mindenről gyorsan elkészítik a kalózmásolatot, gyakorlatilag kisebb alkalmazásokat bárki bárhonnan letölthet, nem veszi meg pénzért, és a licensz ellenőrzésére se nagyon van mód.
Az App Store pedig sokkal kereskedelmibb dolog. Itt, mivel kevesebb gépre kell jónak lennie, a legtöbben úgy gondolják, hogy mivel úgyis tökéletes lesz és kompatibilitás miatt senki nem kéri majd vissza a pénzét, nyugodtabban kérnek pénzt érte - valamint iOS-re igen kevés a kalózmásolat, vagyis nyugodtan kérhetsz érte pénzt , mert a csóró felhasználó nem találja meg letöltőoldalon, vagy ha meg is találja, letiltja a telefonja.
Androidon nem a fizetős alkalmazások terjedtek el (könnyű warez, többi platformhoz képesti csekély bevétel), hanem reklámmal szereznek bevételt a fejlesztők. Azaz bár lehet, hogy X játék Androidon ingyenes, de cserébe ugrálni fog neked a reklám, míg iOS-en 1-2 dollár kifizetése után ezek bámulása nélkül fogsz tudni játszani.
WP-n végképp nincs warez, fejlesztők ki is használják ezt és a konkurencia hiányából adódó helyzetet, vastagabbon fog a toll árazásnál...
#1: nyílt forráskód != ingyenes. Persze Android esetén így van (legalábbis Google közvetlenül nem lát belőle pénzt), de a végfelhasználó ebből nem sokat lát, felesleges "legendát" kelteni. Ugyanígy téves feltételezés, hogy a Google rendszere nem lenne képes kezelni a sok stornót.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!