Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Külföldről ajándékba kapott...

Külföldről ajándékba kapott NOKIA 6120c telefon szolgáltató-függetlenítése megoldható-e?

Figyelt kérdés
Rokonunktól unokahúgom kapta ajándékba a fenti (6120c) NOKIA telefont (és egy HUAWEI E220 HSDPA USB modemet). Mint később kiderült, a vásárlás az egyik UK beli szolgáltató (Hutchison 3G UK Network Ltd.) mintaboltjában történt, és bár az eszközök feltöltőkártyás csomagban kerültek megvételre, egyik sem működik más SIM kártyákkal, csak a 3G network-ös SIM-ekkel. Unokahúgom elmondása szerint próbálkoztak un. unlock-kódokkal többször is, illetve rendeltek az Egyesült Királyságból un. Nokia Turbo SIM Card-ot, melyet a SIM foglaltba - a kártya alá - helyezve, minden szolgáltató SIM-jével kompatibilissá kellene, hogy tegye a készüléket. Sajnos, egyik megoldással sem jutottak eredményre. Ekkor keresett fel unokahúgom engem. Megtekintve a telefont, valóban - sem a Turbo SIM adapterrel, sem az adapter nélkül nem működik a telefon más szolgáltató kártyájával. Beszéltem telefonon a külföldi szolgáltatóval, aki elmondta, hogy az Egyesült Királyságban legális a szolgáltató-függetlenítés. Ők is vállalják térítés ellenében (sok egyéb GSM szaküzlet mellett), de ehhez ki kell küldeni a telefont. Valamint elmondták azt is, hogy a feloldó-kódok valószínűleg azért nem működtek, mert 5 hibás kísérlet után ez az út már nem járható. Szeretném tudakolni, tudna-e segíteni a problémán valaki reális áron, mert ha nem muszáj, nem ajánlanék olyan megoldást az unokahúgomnak, mely jelentékeny újabb költségek kifizetése mellett (P&H) sem feltétlenül biztosít garantált eredményt. Elnézést a körülményes fogalmazásért, de nem vagyok járatos a témában. Ezért kérem hozzáértő javaslatát! Előre is köszönöm a segítséget!
2009. okt. 30. 20:06
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!