Adatvédelmi szempontból melyik biztonságosabb az Android, vagy a Windows Phone?
(iPhone-ra nincs pénzem, ezért ez kimarad a kérdésből)
Adatvédelem alatt azt értem, hogy melyik akar rólam többet tudni, szinkronizálgatni minden mozdulatom.
WP meg csak Outlook fiókot kér,azt pont.Ugye egy olyan fiókot kell nyitni,aminek üzemeltető vállalata(Microsoft)nem abból él,hogy harmadik félnek árulja az adataidat reklám céljából(Google).:)
Továbbá a WP zártabb rendszer,nem hallottam még vírusról WP-re,mert nincs csatorna amin bejuthatna a telefonba.Androidra írt,azt megfertőző vírusról,adathalászról viszont már hallottam.Ez nem hitvita kérdése,ezek tények.Adatvédelmi szempontból a WP biztonságosabb,már csak azért is mert nincs még úgy elterjedve.(hapci program készítők se kattantak még úgy rá)
És ott milyen az Áruház használata esetleg azt tudod? Kötelező bejelentkezni, vagy használhatod a telefont Fiók nélkül is? - csak akkor nincs Áruházból letöltés.
Androidos telefont már nézegettem, de némelyik alkalmazás olyan engedélyeket kér, hogy csak nézek...pl. SMS olvasása, Hívás lehallgatása, Névjegyek írása, olvasása...
Például arra konkrétan emlékszem, hogy egy elemlámpa alkalmazás a névjegyeket is akarta, pedig funkciójából nem következik, hogy szüksége lenne rá.
Nekem az a lényeg, hogy ne érezzem, hogy a telefonom okosabb akar lenni nálam, ne adjon célzott hirdetéseket és ha ez a Windows Phone-nál kevésbé történik meg, akkor nekem a választásom arra esik.
Sejtettem, hogy az Android (Google) rosszabb e téren, de mivel egyáltalán nem ismerem a másik rendszert, így nem tudhatom biztosra.
Még szívesen olvasok érveket ellenérveket, ha valaki úgy gondolja mondanivalója van.
Az hogy be kell jelentkezni a Windows Live-ba,annak gyakorlati haszna is van.Telefont cserélsz,és mondjuk használtál egy Lumia800-at,váltasz egy Lumia820-ra.Na most vannak ilyen drága navigációs alkalmazások is pl.
Akkor ne keljen már újra megvennem.Ugye a telefonoddal be vagy jelentkezve,újratelepítés azt ennyi.Amit már megvettél egyszer XYBélus@live.com bejelentkezéssel,azt ha telefont cserélsz,vagy véletlen kitörlöd,nem kell újra megvenni.Nem vásárlást,hanem újratelepítést ír ki.Az időjárás,és navigációs appok kérnek természetesen helymeghatározást.A zenelejátszó,képnézegető appok a médiádhoz hozzáférést,de ez logikus.(különben használni nem tudnád,ha nem férhet hozzá a zenéidhez egy zenelejátszó app pl.),de amiket te említettél olyannal nem találkoztam WP-n.
"SMS olvasása, Hívás lehallgatása, Névjegyek írása, olvasása..."Na ilyen nincs WP-n.
Értem. Tesóm telefonját tanulmányoztam valamelyest és abban fedeztem fel furcsa engedélyeket. Természetesen elfogadom, hogy egy időjárás alkalmazásnak legyen internet hozzáférése és helymeghatározás, de van egy olyan érzésem, hogy az Android telefonok igencsak hazabeszélnek a felhasználójukról.
Az appok mintha a szükségesnél kicsit többet akarnának.
Például a Google Fordító a telepítéskor ezeket kéri: fiók hitelesítő adatainak használata, fióklista kezelése, SMS vagy MMS olvasása, teljes internet hozzáférés, fényképezés, hang rögzítése, sd-kártya tartalmának módosítása, ismert fiókok lekérése, hálózat állapotának megtekintése
Google Drive: Névjegyadatok olvasása, Fiók hitelesítő adatainak használata, hozzáférés egyéb google szolgáltatásokhoz, működés fiókhitelesítőként, fényképezés, teljes internet hozzáférés, sd-kártya tartalmának módosítása, szinkronizálási beállítások módosítása, telefon alvásának megakadályozása, google szolgáltatások konfigurációjának beolvasása, konfigurált fiókok megtekintése, ismert fiókok kezelése, rezgőegység vezérlése, hálózat állapotának megtekintése
Google Látcső (lefényképezel valamit és megmondja hogy mi az): durva helymeghatározás, finom helymeghatározás, sd-kártya módosítása, teljes internet hozzáférés, fényképezés, automatikus indulás renszerbetölréskor, rezgőegység vezérlése, wi-fi állapot megtekintése, hálózat állapotának megtekintése
Google Plus (előre telepített alkalmazás): névjegyadatok olvasása, névjegyadatok írása, fiók hitelesítő adatainak használata, fióklista kezelése, telefon állapotának olvasása, bluetooth kapcsolat létrehozása, teljes internet hozzáférés, durva helymeghatározás, finom helymeghatározás, rendszer globális beállításainak módosítása, szinkronizálási beállítások módosítása, telefon alvásának megakadályozása, fényképezés, hang rögzítése, hangbeállítások módosítása, sd-kártya tartalmának módosítása, Google szolgáltatások konfigurációjának beolvaása, ismert fiókok kezelése, háttérkép beállítása, adatok fogadása az internetről, fájlok letöltése értesítés nélkül, hálózat állapotának megtekintése, lámpa vezérlése, rezgőegység vezérlése
Google Kereső (ez is gyárilag benne van): durva helymeghatározás, finom helymeghatározás, böngésző előzményeinek és kedvenceinek olvasása, névjegyadatok olvasása, fiók hitelesítő adatainak használata, fióklista kezelése, rendszer globális beállításainak módosítása, ismert fiókok lekérése, google-szolgáltatások konfigurációjának beolvasása, hálózat állapotának megtekintése
Google Térkép: névjegyadatok írása olvasása, telefonszámok hívása, durva és finom helymeghatározás, NFC, teljes internethozzáférés, fiók hitelesítő adatainak használata, telefon állapotának olvasása, hang rögzítése, stbstb.stb...
YouTube: többek között fényképezés, fiók hitelesítő adatainak használata, fióklista kezelése, NFC, teljes internet hozzáférés, sd kártya tartalmának módosítása és törlése, hálózati kapcsolatok módosítása, google szolgáltatások konfigurációjának beolvasása, konfigurált fiókok megtekintése, automatikus indítás, wifi-állapot megtekintése.
DE A YOUTUBE nem indul ha nem telepíted a GOOGLE Play szolgáltatások alkalmazást, ami ezeket kéri:
Fiókok létrehozása és jelszavak beállítása, készüléken lévő fiókok használata, hozzávetőleges tartózkodási hely, pontos tartózkodási hely, telefon állapot és azonosító olvasása, fotók és videók készítése, hozzáférés a közösségi adatfolyamhoz, írás a közösségi adatfolyamba, fiókok keresése az eszközön, adatok fogadása az internetről, védett tárhelyhez való hozzáférés tesztelése, felhasználók közötti interakció, ...stb.stb. nem bírom leirni a fentiek ismétlése.
Most csak kifejezetten Google termékeket néztem a többihez már nincs erőm. Mindegyik engedélyt biztos be lehet magyarázni, hogy ezért vagy azért kell, de végeredményben mindent tudni akar mindegyik. Számítógépen pedig nem kell semmi se a Téképhez, se a Fordítóhoz, se a Gmailhez...
Lehet régimódi vagyok, de ha pl. tudja a Google az e-mail-eimet, tudja a finom helymeghatározás alapján hol lakok, Utcaképről meg is tudja azt nézni, Google Pluszról pedig tudja, hogy nyaralok és nem vagyok otthon... :D tudja a kapcsolataimat, a naptári eseményeimet, a fényképeimet, a hangomat, a telefonszámomat, a fényképemet az smseim, a böngészésem, MINDENT!
Ez durva és mégis mindenki androiddal szaladgál.
Az Androidról sem tudok sokat, de a Windows Phone-ról semmit. Általános használatra szeretnék okostelefont: e-mail, sms, internet, ébresztő, számológép. De nem akarok ezekért cserébe az életemmel fizetni.
átvitt értelemben az élettel fizetni a szolgáltatások használatáért. Ha tanulmányozza is a felhasználóit a Google biztos nem személyszerint történik, de ettől még zavar. Ha a Windows Phone csak fele ennyi engedélyt kér, már jobb a helyzet.
A Samsung Ativ S tetszik Médiában árulják csak még nagyon drága.
Na szóval!A GOOGLE NEM NON-PROFIT szervezet.Akárcsak a Microsoft,részvénytársaság aminek PROFITOT KELL TERMELNI.Az eltérés a profitszerzés módjában van.
Az MS a hagyományos mód.Készítünk egy terméket,te megveszed pénzért tőlünk,ebből van a bevétel.Ha veszel pl. egy Nokia Lumiát,akkor fizetsz a Nokiának a telefonért,és fizetsz a Microsoft-nak a Windows Phone-ért.Ennyi.Te kapsz két terméket,ők megkapják a fizetséget érte.
A Google hasonlóan működik,mint pl. az RTL Klub.Sokan azt hiszik,hogy a Google termékek ingyen vannak.Semmi sincs ingyen!A Google termékek pedig valójában nem termékek,hanem eszközök.A termék az amit árúba bocsájt a cég.Nos a Google rendszerében(kapaszkodj meg)TE VAGY A TERMÉK!Ugyanis amit elad,amiből a bevétele származik,az a te adataid,szokásaid,elérhetőséged.Ezt adja el harmadik félnek(pl. a McDonald's-nak),hogy az megkereshessen téged ajánlattal.Illetve anonim módon piackutatás céljára is eladják az összesített infókat a cégeknek,hogy pl. a 14-18 éves korosztály mit látogat a neten,tehát mi érdekli,tehát ha nekik akarok terméket eladni mibe érdemes belevágni,milyen stílusú reklámot csináljak,hogy megfogjam őket.Ezek értékes infók a cégeknek.A Google profitja ebből származik.Így már ugye nem meglepő,hogy jobban kíváncsi rád,mint a Microsoft.
Vannak akik szerint a Google valójában a nagy testvér cége.Ha egy cég ismeri a gondolkodásodat,szokásaidat,világnézetedet,olyan reklámot csinál amiről előre tudja milyen hatást vált ki belőled.Na most ezt egy kormány is megteheti az információ birtokában.Pl. ha egy nemzet kezd csalódni a fennálló rendszerben,vezessünk bele két repülőt egy ikertoronyba,az a tragédia majd ismét összerántja az országot.Persze ez csak spekuláció,de minden esetre aggályos.Mostanában egyre többször esik erről szó.A Google persze azt mondja,hogy kormányoknak nem adnak ki adatokat.Csak hogy ha ők még becsületesek is,és nem lépik át azt a bizonyos vonalat,a harmadik fél akinek eladják,arról nem tudunk semmit,kinek adja tovább.
Persze lehet használni a Google szolgáltatásait,csak mielőtt kiadunk magunkról akármit,kicsit álljunk meg,és gondolkozzunk el.Ne ész nélkül.Legyünk tudatában annak miből él a Google,és szeretnénk e hogy az az infó rólunk harmadik félhez jusson.
Azért írtam le,mert sokan képzavarban vannak.A Google nem titkolja,de nem is reklámozza.Sok ember meg a legszemélyesebb dolgait is megossza velük boldogan,úgy hogy nem igazán van tudatában mi zajlik valójában.A Facebook dettó ugyanez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!