Át tudom vinni a telefonom a T-mobiletól a Telenorhoz 2 év hűségidő lejárta után?
Már nagyon megbántam, hogy a T-mobilenál előfizetéssel választottam telefont, időközben rájöttem, hogy sokkal drágább, mint a Telenor, szóval nem éri meg. A legolcsóbb díjcsomagban vagyok, de ez is havi 4100 forint, amit egyrészt le sem beszélek róla, tehát elveszik a pénz hónap végén, másrészt a Telenornál ennyiért mobilinternetes csomagot is választhatnék.
A telefonomat nagyon szeretem, ráadásul elég drága is volt (még a ballagásomra kaptam), pénzem nem lenne hasonlót venni, de nagyon szeretnék szolgáltatót váltani. Olvastam arról, hogy ki lehet függetleníteni. Ha kifüggetlenítem, akkor utána használhatom Telenoros domino kártyával és Telenoros előfizetéssel is? A 2 év hűségidő lejárta után elég ha bemegyek a T-mobilehoz és lemondom a náluk lévő előfizetésemet, majd bemegyek egy telefonos boltba és kifüggettetlenítem? Ha sima telefonos boltban csináltatom a függetlenítést (ami nem Telenoros és nem T-mobilos üzlet - azt olvastam ott nagyon drágán csinálják meg) azért nem büntetnek meg? Vagy hogy megy ez?
"Mint írtam, én a hűségidő lejárta után függetleníttetném."
A végén (a szolgáltatói gyakorlat résznél) erről ír! Szövegértés!!!
"Ha kifüggetlenítem, akkor utána használhatom Telenoros domino kártyával és Telenoros előfizetéssel is?"
Ez volna célod vele, vagy nem? Vagy mi másra gondoltál? Mi másra lehetne jó a kifüggetlenítés még?
"A 2 év hűségidő lejárta után elég ha bemegyek a T-mobilehoz és lemondom a náluk lévő előfizetésemet, majd bemegyek egy telefonos boltba és kifüggettetlenítem? Ha sima telefonos boltban csináltatom a függetlenítést (ami nem Telenoros és nem T-mobilos üzlet - azt olvastam ott nagyon drágán csinálják meg) azért nem büntetnek meg? Vagy hogy megy ez?"
Ha lejárt a hűségidő, és a telefonon sincs részletfizetési tartozás, akkor elvileg semmi sem kötelez, hogy igénybe vedd a szolgáltatást, így max. letiltják a tmobilos telefonszámodat, és kész.
A kifüggetlenítés jogi részletei is le vannak írva a cikk elején: ergo nem szolgáltatóval végeztetve illegális (ezért is itt sztem kevesen fogják reklámozni magukat). Bár más módon is megoldható (gugliban lesz rá találat), és vszeg nem mennek utánad, viszont a telefonod imei száma alapján bármikor megtehetnék, sőt, az alapján le is tilthatnák úgy, hogy más szolgáltatónál se tudd használni.
Szal a legtisztább kivárni az időt, anyagilag rendezni a dolgot, és a szolgáltatónál függetleníteni. A nem szolgáltató által végzett kifüggetlenítés olcsóbb lehet, de bizonytalan kimenetelű is már az ilyen újabb telefonoknál, vagy esetleg átvernek/lenyúlnak.
Húúú, lehet, hogy a szövegértésemmel van a gond, de inkább már csak fáradt vagyok, kérlek ne haragudj. Így már értem, köszönöm, hogy leírtad részletesen.
Igazából van egy olyan ismerősöm, aki meg tudnák csinálni a függetlenítést, mert csinált már pár ilyet "hobbiból", de nem bízom benne annyira, félek, hogy elrontaná és akkor dobhatom a kukába a telefont. Telefonos boltban ugyan ettől félek, igaz ott gyakorlottabb a szerelő, na meg ugye, mint írtad, fennáll a veszélye, hogy a T-mobile kikapcsolja végleg a telefont vagy a másik, hogy emiatt akár börtönbe is kerülhetek.
Úgy értelmeztem - lehet, hogy megint rosszul-, hogy a T-mobilenál 15 ezer forintért csinálják meg a függetlenítést. Ha utánaszámolok hosszútávon még így is megéri, mivel ugye a függetlenítés kijönne 4 havidíj árából, utána pedig már csak pár havonta kellene feltöltenem, a befizetett pénz pedig nem úszna el havonta. Köszönöm a segítséget! :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!