Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Villámot telefonnal le lehet...

Villámot telefonnal le lehet fotózni?

Figyelt kérdés

Ha folyamatos módban fényképez vagy van erre egy kamera program?

Mi kell egy villám lefotózásához?



2013. máj. 20. 00:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát ha te nekiállsz telóval villámot fotózni... xD
2013. máj. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
úgy szokták hogy egy áramkör érzékeli a fényerő növekedését és jelet küld a fényképezőnek. de ehhez az kell hogy a fényképező tizedmásodpercek alatt reagáljon és elkészítse a képet. na meg rendelkezni kell valami bemenettel, amin megkapja a jelet, hogy mikor kell fotóznia. vagy van a másik mód, hogy hosszú záridőt állítasz be (10mp folyamatosan exponál) így akár több villám is rajta lehet a képen, vagy bármilyen fényes dolog úgymond "beleég" a képbe. amikor a mozgó tárgyak elmosódnak. de nagyon jól be kell állítani a kamerát hogy ne legyen egy nagy zaj az egész kép. amúgy lehet hogy van androidra villám fotózó program rákereshetsz.. de szerintem nem tud a telefon olyan gyorsan fényképezni. mire elkészül a kép a villám már eltűnik
2013. máj. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sony Ericsson K850-el sikerült anno,mondjuk azzal szinte bármi lehetséges ,mert moddingolt driver volt rajta.
2013. máj. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán. A fotózáshoz fényképezőgép szükséges, nem pedig mobiltelefon. Sem a szenzor, sem a szoftver nem alkalmas igazán ilyesmire. Egyébként többségében hosszú záridővel fotóznak villámot, nem feltétlenül kell hozzá külön erre fejlesztett elektronika. Lenyomod a távkioldót, vársz és ha láttál egy vagy több villámot akkor felengeded. Persze ehhez ugye tudni kell helyesen exponálni és expozíciót számolni, kell egy állvány stb..


A fotográfia még mindig egy szakma, amihez felszerelés, évekig tartó tanulás és alkotói fejlődés szükséges.

2013. máj. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Értem :D köszi mindenkinek.

2. Válaszoló. Letöltöttem a telóra egy olyan kamera appot hogy ; Camera FV-5 ( a fizetős verziója)

itt van hosszú exponálási idő, annak a csúszkáját elhúztam jobbra, vagy 12mp-ig nem fényképezett ,csak utána.

Ez mire jó?:D

2013. máj. 20. 12:54
 6/11 kilroy ***** válasza:
2013. máj. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

" itt van hosszú exponálási idő, annak a csúszkáját elhúztam jobbra, vagy 12mp-ig nem fényképezett ,csak utána. Ez mire jó?:D"

Hát ha még egy ennyit sem tucc akkor inkább hagyd a fenébe az egészet.

2013. máj. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem akarok veszekedni, azért van ez az oldal hogy kérdezzünk..

Mégkérdeztem,de akkor bocsánat....

2013. máj. 21. 16:13
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem akart veled senki veszekedni, csak közöltük veled hogyha még alap dolgokat sem tudsz akkor ne akarj egybôl fotós lenni. Telóval pedig nem érdemes fotózni, nem arra lett kitalálva, és ha komolyabban akarsz fotózni akkor tanulj ezzel kapcsolatban és szerezz be egy jó fgépet.
2013. máj. 23. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem :)

Köszi..

A ballagási pénzemből szeretnék venni egyet..☺

2013. máj. 23. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!