Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért váltsunk Androidról...

Miért váltsunk Androidról iPhone-ra?

Figyelt kérdés

Mi az amit az Apple tud, az android meg nem?

Nem fikázást kérek h szar az apple.

Az érdekel hogy milyen érv szól az iPhone mellett.


2013. márc. 24. 12:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A régi droidos teleofnokat nem a gyenge hardver miatt nem frissítik, hanem mert van minden gyártók belőle 30 db, és ezt nem bírják (nem bírhatják) a fejlesztők. Ezért is örülök a nexusoknak, mert abból csak évente 1 van. Így az is hosszan támogatott. Ha a kedves gyártók, minden készüknél az összes forráskódot megosztaná, nem lenne gond a támogatással. Csak abba nincs pénz, mert ha pl. a sony er. arc -odon 4.2 fut, akkor miért cserélnél?
2013. márc. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
ez így van és apple-nél is. például iPhone 4 nem kapott Siri-t(bár nem nagy érvágás szerintem...:D). Egyébként a 7-es túlzásokkal, de pont leírta azt, ami a különbség a 2 oprendszer között. iOS-el mindig kevesebb gond van, és igazából a jailbreak-et is ha arra használod csak, hogy tört alkalmazásokat szedsz le, akkor stabil marad. Legtöbb probléma akkor kezdődik, ha különböző tweak-ek összeakadnak. Tört alkalmazások terén is az a fő erőssége, hogy nincs annyi hardver, így nem kell sokat variálni, nekem a droidos tabletemmel mégis sok olyan alkalmazás nem indul el, ami egyébként hasonló erősségű hardveren simán megy, de az vele a baj, hogy hivatalosan az én hardveremet nem támogatja, viszont ahogy próbálkoztak ráoptimalizálni, az még nem egészen stabil, ha meg még nem is próbálták meg, akkor jobb híján magunknak kellene egy alkalmazást átírni...szóval macerás...de persze a droid is használható, ugyanúgy ahogy az iOS, csak a felhasználói élményt rontó hibák gyakoribbak(márpedig szerintem az a fontosabb, nem pedig az, hogy a burkolat alatt milyen erős a hardver)
2013. márc. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de most bukkantam rá. Hosszú lesz...


Első akkor még félig okostelefonom egy Samsung s5230 volt. Kb. 4 éve, nagy sláger volt, elsők között szereztem meg. Hamar váltottam is egy Nokia 5230-ra. Biztos emlékeztek rá. Az már jó kis telefon volt, ekkor még azt sem tudtam mi az az Apple, vagy iPhone. Vaterán próbáltam eladni a Nokiát, mire egy fickó írt, hogy neki van cserébe egy pixelhibás iPhone 2G-je. Mondom miért ne, mit veszíthetek? Semmit nem veszítettem, sőt! Imádtam! Akkor kezdett el érdekelni az Apple munkája. Hamar lett helyette egy 3GS, majd egy i4 amikor megjelent. Hogy miért jobb? Mindenért. Nem az alma logó miatt, amit sokan gondolnak. Ettől nem vagyok sznob, vagy nagyképű. Újpesti panellakásban élek, a fizetésem éppen hogy eléri a 100.000 ft-ot, hitelem van. Nem költök felesleges dolgokra, nincs házimozi rendszerem, vagy LCD tévém, vagy Macbook-om. De a telefont mindennap használom, jobban mondva-kihasználom az iPhone adta funkciókat. Sajnos anyagilag megszorultam, olyannyira, hogy el kellett adnom, és helyette egy olcsóbbat vennem, jobban mondva szerezték nekem. Ez volt az Alcatel OT-995. Hatalmas, gyönyörű kijelzővel, android ICS rendszerrel. Akármennyire elhatároztam, hogy ez most addig marad, amíg nem tudok venni egy jobb telefont, hogy 3 hétig bírtam, és elcseréltem egy 3GS-re. Most ezt használom.


Az android tényleg nyitott, és sok ingyenes alkalmazás van rá, ami iOS-ra 1-2 dollárba kerül. De a kezelőfelülete borzasztó, bonyolult, lefagy, megáll, kikapcsol, kilép stb. Soha nem tapasztaltam ilyen iOS rendszeren. Soha nem fagyott le egyik iPhone-om sem, nem kapcsolt ki magától, ami androidon mindennapos.


Android:

-sokszor lassú

-még többször lefagy

-bonyolult kezelés

-elavult rendszer, a régi telefonok nem nagyon kapnak támogatást


Viszont:

-olcsó

-nyitott


iPhone:

-sok alkalmazás (még jailbreakkel is) drága

-zárt rendszer (erre megoldás a jailbreak)


Viszont:

-egyszerű, gyors kezelőfelület

-soha nem fagy le

-jelenleg a 3GS is (ami egy 4 éves telefon) megkap minden támogatást

-ha jailbreakelt rengeteg új lehetőséget kapsz, hogy kedvedre alakítsd a telefonod, és ennyit arról, hogy mennyire zárt.


Sok barátomnak drágább androidos telefonja van (HTC, Galaxy sorozat stb) egyértelmű, hogy megnézzük egymás készülékét, tehát nem az Alcatel az egyetlen általam ismert androidos telefon. Volt egyébként Galaxy Ace-m is, de az még csak említésre sem méltó. Az én kis 4 éves 3GS-em bármikor versenybe száll a mai androidos telefonokkal, és én aláírom, hogy egy Galaxy S/S2 ellen alulmarad, de kérdem én, hol volt az android/ a Samsung 4 évvel ezelőtt?

2013. máj. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!