Nekem van csak olyan érzésem hogy a mostani telefonokban nincsen semmi változatosság, újdonság?
Igen nagyon úgy tűnik hogy a készülékgyártók minden képp az almára szeretnének hasonlítani.
nem kell ide kreativitás és az se baj ha egy Xperia J-t nem tudsz megkülömböztetni egy P-től.
Figyu,a pici változások is fontosak vkinek.pl.:
nekem egy gagyi lg gs 290-em van,de nincs rajta se wi-fi,se android.
meg a méret se mind1,mert ha a zsebedben hordod sok ideig akkor nem mind1 h xperia mini pro vagy samsung galaxy s 3,de abban egyetértek h ugyanaz csak uj névvel.Pl.:iphone 3,4,5 ugyanaz 1 pici változással.
Hát nekem se :D én azt utálom a legjobban amikor nemtalálom a zsebemben a telót.
az utolsó batár készülékem a Samsung Omnia II volt de már hiánnyzik a mérete :D
Olyan korszakba léptek a telefonok, ahol nincs is nagyon mit újítani. Jelenleg a processzormag és az órajel számának, kijelző felbontásának, stb. növekedésén van a hangsúly.
Az egyedi megjelenésre való lehetőségek korlátozódtak, mivel az előlapot a kijelző uralja minden készüléken. A formaterv is ehhez igazodik, a nagy kijelzőhöz csak a vékonyabb készülékház társulhat.
A gyártók ezt az hiányt Android rendszer egyedivé szabásával próbálják kompenzálni, pl a Samsung TouchWiz és a Sony NXT felülettel.
Főleg azzal variálhatsz, hogy milyen alkalmazásokat teszel fel rá (úgy, hogy azért ne lassuljon le zavaró módon). Szerencsére itt van választék. A Mobil internet is nagyon hasznossá tudja tenni a telefont!
A teljesítményharc a PC-világhoz kezd hasonlóvá válni, pár eltérés azért akad a hardware-ben: CPU magok száma, RAM mérete, akkumulátor kapacitás/üzemidő, kijelző felbontás, kamera, milyen a hangszóró minősége, vízálló-e (IP57/IP67), van-e HDMI kimenet, milyen gyors a GPS, NFC..
Érdemes tanulmányozni pl. a Samsung Galaxy S3 specifikációját.
"Például nagy különbség volt egy Sony Ericsson W300 és egy W715 között még szoftverileg is!"
Persze. Oprendszer nélkül csak egy user interface van rajta max QVGA felbontással.
Két unatkozó programozó megoldja pár hét alatt.
A mai jószágoknak ez már kevés lenne.
A gyártó választhat. Vagy súlyos pénzeken fejlesztve kockáztat saját szoftverrel (ez alatt a támogatás is értendő), vagy beteszi ami a piacon már be van járatva.
A forma pedig megint adott.
A kijelző téglalap alakú. Köré épül a többi.
Szeretnél újra körte formát mint az Alcatel volt anno? Vagy kerek, esetleg hengeres telóért fizetnél szívesebben? Külső antenna? A gyártó csak akkor céloz speciális szegmenst ha az elég nagy és garantált a siker. Egy szűk réteg miatt nem nagyon rizikóznak.
Valamikor még a mobilok hajnalán nagy szám volt hogy tetris vagy snake futott a momo LCD kijelzőn. Ma már ha kiderül hogy nem lehet rootolni, a hülyegyerekek nem azt fogják kérni karácsonyra.
Ha itt beleolvasol a kérdésekbe, láthatod hogy egy bizonyos korosztálynak pl az a legfontosabb hogy fusson rajta a POU vagy egyéb más játék, nem kategorizálom.
A piac képlékeny, a vezető szerepet azok a fiatalok töltik be, akik a netet bújva a pénzükért a legjobbat szeretnék kapni. Utána jönnek akiknek kevesebb a pénzük de ők is a maximumot várják el érte és itt is kérdezősködnek hogy x forintér mi jár?
Aztán az iskolások hada aki órán facebookol, youtube videózik, webrádiót és mp3-at halgat és fájlt küldözget. Csak az után jön a többi aki egyszerűen új mobilt venne, mert az újságok és a net tele vannak szebbnél szebb jószágokkal, ő pedig szívesen lecserélné a régit, ami persze max másfél éves.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!