Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek mi lehet a hiba a...

Szerintetek mi lehet a hiba a firmware frissítésben? Alcatel OT 995

Figyelt kérdés
Frissìteni szerettem volna Alcatel One Touch 995-ös telefonomat ICS 4.04-re. Letöltöttem rendesen a firmwaret, rmentem a frissìtésre. Ùjraindult a telòm, elindult a telepìtés, de egyszer csak megjelent egy felkiàltòjel és onnan sehova. Ki kelett vennem az akksit. A telefon mûködik, csak a frissìtés nem sikerült.

2013. jan. 9. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
szar gyenge akadozó szakadozó wifijel mást nem tudok elképzelni
2013. jan. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Gábor Norbert válasza:

Alapfogalmak

- Mi az a rootolás?

Pongyolán megfogalmazva: a rootolás segít hozzáférni az alapértelmezésben rejtett rendszerfájlokhoz és szolgáltatásokhoz, kibővülnek a lehetőségek a használat során, kvázi rendszergazdai jogosultságot kapunk a telefonunk felett. Kapcsolódó cikk: Mire jó a rootolás?

- És ez a rootolás nem veszélyes? Vissza tudom állítani a telefont utána, hogy ne maradjon nyoma?

Nem veszélyes, hiszen te határozod meg, hogy mely program kap superuser jogosultságot. És igen, visszaállítható, csak törölni kell azt a három fájlt, amit a rootolás során a telefonra másol a program.

- Mi az a flashelés?

Flashelés alatt azt értjük, hogy felteszünk egy ROM-ot, vagy egy bármilyen módosítást amit csak így flashelve lehet feltenni.

- Mi az a bootloop?

Ha valami probléma történik flasheléskor, vagy valami olyat flashelünk amit nem kéne, vagy nem úgy kéne, akkor jön elő ez a jelenség. A telefon rendszere nem tud felállni, betöltéskor megáll a betöltő képernyőn, villan majd újraindul, és újra, és újra...

-Mi az a recovery?

A recovery az utolsó mentsvár ha baj van. Ez a telefon vészvisszaállító helye. A gyári recoveryvel nem lehet sok mindent kezdeni. Ezért szokás a ClockWorkModot feltenni. Amivel lehet biztonsági mentést csinálni/visszaállítani, flashelni.

Mielőtt belevágsz...

Az alább leírtakat csak saját felelősségedre próbálgasd!

Figyelem!

1. A ROM-ok csere-beréjét mindenki saját felelősségére végezze, ha valamiben nem biztos, kérdezzen, vagy ne is álljon neki a dolognak. A leírtakat többen is végrehajtottuk már a fórumban, tehát kipróbált dolgok, s habár nem egyszerű elrontani a telefont, senki nem vállal felelősséget azért, ha mégis károsodik a készülék. Fontos, hogy bármilyen ROM cserének csak feltöltött akkuval álljunk neki, ugyanis a ROM csere/lementés nagyon szívja az akkut, és nyilván senki nem akarja, hogy a folyamat közben adja meg magát a cucc.

2. A hackeléssel kapcsolatos információk elég gyorsan változnak, és nincs mindig lehetőségünk frissen tartani ezt a leírást a változásokhoz. A saját érdekedben kérdezz, keress, olvass mielőtt belevágsz!

3. Ezt a rész érdemes akkor is végigolvasni, ha más készülékeken már szereztél jártasságot a custom romok telepítésében.

Rootolás

- Hogyan tudom rootolni a telefont?

FIGYELEM! A LEÍRÁST AZ XDA DEVELOPERS FÓRUMRÓL SZEREZTEM ÉS FORDÍTOTTAM MAGYARRA! AZ ESETLEGES KÁROKÉRT FELELŐSSÉGET NEM VÁLLALOK!

1, Töltsük le a csatolt zip fájlt.

[link]

2, A zip fájl tartalmát tömörítsük ki egy tetszőleges helyre.

3, Telefonon az USB Debugging legyen bekapcsolva (Beállítások -> Alkalmazás beállítások -> Fejlesztés)

4, A telefont normál állapotban csatalkoztassuk a géphez USB kábel segítségével.

5, A kitömörített mappából a SuperOneClick.exe-t indítsuk el (Windows 7 alatt célszerű rendszergazdai jogosultsággal indítani)

6, A programban a jobb felső legördülőmenüből válasszuk ki az "alapwn" lehetőséget.

7, Kattintsunk a ROOT gombra.

A folyamat lejátszódása után a telefonnak rootolva kell lennie, ha mégsem sikerülne próbáljuk újra!

ICS rootolása

-Töltsük le ezt a zipet:[link]

-Másold fel az SD kártyára

-Majd töldsd le a hozzá tartozó recoveryt:[link]

-Csomagold ki pl a c meghajtóra

-Kösd össze a telefont az Sz.géppel(telefonon ne nyomj semmire)

-Índitsd el a boot_recovery_ics.bat filet(Aki GB bootloaderes telefonra az Fr ICS-t rakta fel és rootolni akarja az a boot_recovery_gb.bat filet vállassza.)

-Telefon újraindul recovery módba

-install zip form sdcard

-choose zip form sdcard

-root.zip

-yes

-reboot system now

ICS unrootolása

-choose zip from sdcardig megegyezik

-unroot_OT-995_ICS.zip [link]

-yes

-Reboot system now

Recorvery használata:

A fastboot-os csomagot lehetőleg valami egyszerű helyre bontsd ki (pl. C:\fastboot\)

a fastboot-os csomaghoz vagyis a recovery-hez, fent kell hogy legyen fastboot driver ami ez

A telefonon a hangerő le+bekapcsot gombot tartsd lenyomva, ha rezzen(?) akkor engedd el a bekapcs gombot (hangerő le gombot még nyomd) és dugd rá a gépre.

Ezután (ha a gép felismerte) a fastboot-os csomagban indítsd el a "recovery.bat"-ot és várd meg míg bebootol a recovery (ha nem megy a .bat-ra jobb klikk és futtatás rendszergazdaként), CWM-ben: a négyzet és a házikó gomb: fel-le, a nagyító pedig az enter vagy o.k. , a nyíl értelem szerűen vissza.

Recovery, Terminal Emulatoral /nem szükséges számítógép/

Letöltöd ezt

Kicsomagolod a rar-t

Másold a recovery.img-t a memóriakártyára, töltsd le PlayStore-ból a Terminal Emulator-t és írd bele ezeket:

su

dd if=/sdcard/recovery.img of=/dev/block/mmcblk0p18

reboot recovery

-Recovery - Backup

Érdemes készíteni egy backup fájlt a hibátlanul működő rendszerünkről amit már teljesen testre szabtunk. Ha valami probléma adódna a telefonnal akkor elég lesz a rendszert ebből a fájlból visszaállítani. Ez hasznos lehet akkor is ha például ki akarunk próbálni egy custom romot. Ha nem tetszik az eredmény akkor ezzel visszaállíthatjuk az eredeti állapotot. A készülék esetleges értékesítése vagy garanciális ügyintézése esetén is hasznos lehet ez a funkció, mivel visszaállíthatjuk vele a gyári állapotot. Backup elvégzéséhez nem szükséges a telefont root-olni, mindössze egy külső microSD kártyát kell beszerezzünk.

A következőképpen tudsz backupot késziteni:

-Telefon kikapcs

-Számítógépen legyn megnyitva a fastboot mappa és válaszd ki a Recovery.bat filet(de még ne indítsd el)

-Telefon power gomb és hangerő gomb egyszerre nyomvatart.

-Ha megjelenik az Alcatel bootlogo akkor elengedheted a power gombot a rezgés után.

-Usb kábelt dugd rá a telefonra(ha nem tetted volna még meg akkor a másik végét pedig a gép usb portjába )

-Nyomj entert a Recovery.bat filera(itt még várj egy kicsit)

-ha rezget a telefon és meglátod a recover menüt akkor elengedheted a hangle gombot is.

(Recovery menüben 2 féleképpen tudsz navigálni. Első:Hang le-fel,power gomb ok. Másodikal also gyorsmenü gomb fel,házikó menü gombbal pedig le,nagyító érintő pedig az ok. Menüben való visszalépésre mindkét esetben a visszanyilat tudod használni.)

-backup and restore -> mentés és visszaállítás

-backup -> komplett mentést csinál az aktuális rom-ról, amit az sd kártyán a clockworkmod/backup/<a backup dátuma> mappába tesz

Backup visszaállitása:

-A recoveri behozataláig ugyan az a menet.

-backup and restore -> mentés és visszaállítás

-restore -> kilistázza a korábbi mentéseket, választhatunk, melyiket állítsa vissza

- advanced restore -> a mentés kiválasztása után lehetőség van annak csak egy részének visszaállítására

2.3.6 Gyári Backup-ok

Gyári magyar backup köszönet érte qltsar kollégának.

2.3.6 T-mobile V616 backup

[2.3.6 T-mobile v61C-0 backup ]

2.3.6 T-mobile v61J-0 backup

2.3.6 T-mobile v61L-0 backup

2.3.6 Független V616 backup

Telenor2.3.6 gyári backup

(Nem magyar független ICS,gbre rakható)Francia ICS backup telepítési leírással

T-Mobile ICS Backup

Telenoros ICS Backup

Független ICS Backup

Custom romok:

h1n1 rom, és aki akarja felrakhatja hozzá a kernel v2

H1N1 Reloaded ROM & Kernel V3 released

H1N1 V4

2.3 H1N1 v0.1

CM10

Paranoid Android

RRwR v1.0 for Alcatel OT-995

Egy kis segítség azoknak a T-mobilosoknak akik nem tudnak frissiteni ICS-re de szeretnék kiprobálni:[link]

A recovery menüje:

- reboot system now -> újraindítás

- apply sdcard:update.zip -> az sd kártya gyökérmappájában található update.zip-et telepíti

- wipe data/factory reset -> törli a data partíciót, tehát minden programunkat, beállításunkat

- wipe cache partition -> törli a cache-t

- install zip from sdcard -> a további menüpontokban megadott .zip-et fogja telepíteni

- apply sdcard:update.zip -> az sd kártya gyökérmappájában található update.zip-et telepíti

- choose zip from sdcard -> kiválaszthatjuk az sd kártyán, hogy melyik zipet telepítse

- toggle signature verification -> ehhez ne nyúljunk

- toggle script asserts -> és ehhez sem

- backup and restore -> mentés és visszaállítás

- backup -> komplett mentést csinál az aktuális rom-ról, amit az sd kártyán a clockworkmod/backup/<a backup dátuma> mappába tesz

- restore -> kilistázza a korábbi mentéseket, választhatunk, melyiket állítsa vissza

- advanced restore -> a mentés kiválasztása után lehetőség van annak csak egy részének visszaállítására

- mounts and storage -> itt csatlakoztathatunk és leválaszthatunk partíciókat, valamint formázhatunk is

- advanced -> haladó opciók

- reboot recovery -> a recovery újraindítása

- wipe dalvik cache -> a dalvik átmeneti tároló törlése

- wipe battery stats -> az akksiról gyűjtött statisztikák törlése

- partition sd card -> ext3+fat32 partíciót hozhatunk létre az sd kártyán

- fix permissions -> az engedélyeket állítja helyre

2013. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Gábor Norbert válasza:

Ha pedig eredeti frissítésed érkezett és erről értesítést kaptál, akkor teljesen töltsd fel az aksit és úgy próbáld meg letölteni a frissítést.

A legbiztosabb ha az adatkábellel összedugod egy számítógéppel és úgy csinálod az updetet.

2013. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az elso valaszolonak: nem volt minden rendben a wifivel..

A 2-nak: attol h kimasolsz a wikipediarol egy reszt attol meg nem leszek okosabb+nem is az vt a kerdes...tisztaban vagyok a rootolàs fogalmaval.

A3-nak: ugy csinaltam ahogy leirtad es megsem jo...

2013. jan. 10. 14:06
 5/7 Csak Beugrottam válasza:

Vagy nem az a 2.3-as android van rajta amivel kijött a gyárból vagy módosítva lett valamelyik fájl a rendszer partición.

Innen :

[link]


le lehet tölteni az összes 2.3-as androidot amivel kijött a készülék és meg lehet próbálni.Természetese mielőtt bármit teszel csinálj egy mentést a mostani rendszeről.


Nekem az volt a hibája ,hogy belepiszkáltam a build.prop fájlba és nem egyezet a cheksum összege a frissítő által várttal. A fentebbi linkről leszedtem egy érintetlen verziót és arra már csont nélkül felment a frissítés.

2013. jan. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi :))
2013. jan. 15. 21:43
 7/7 anonim válasza:
Szia! Sikerült? Mert nálam is ugyan ez a gond.
2013. szept. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!