Ti melyik gyártó kezelőfelületét kedvelitek és miért? Mi olyan jó benne? Mi a hibája? Miért szeretitek?
android nem egyedi, én a widgeteket nem használom ki, meg szerintem elég kevesen. nem azt mondom, hogy túl van bonyolítva, de valamiért nekem mégsem jön be.
iphone egyedi de túl snassz
wp nagyon egyedi, innovatív, iszonyatosan informatív, a csempék arany középűt a widgetek és az iphonos ikonok között. wp7.8-al jön a 3 méret is.
hétvégén rendelem is a lumia 800-am :)
Az Android felületét szeretem mert lehetőségem van olyanná tenni amilyennek csak szeretném. Az értesítések jó helyen vannak. Az új Jellybean óta még könnyebb előhozni őket. Maga az ötlet amiket behozott (lehúzható redőnyön az értesítések, zenelejátszó...stb.) egy remek találmány. Nem hiába vette át az összes konkurens gyártó azóta.
Nem vagyok meggyőzve a multitask rendszeréről. Szerintem kicsit még nem árt ezen a részen faragni.
Innen kicsit kaotikusabb lesz :)
WP6.5, Symbian és Android alá is létező felület az SPB shell egész használhatóvá tette. Ebből létezik egy új 3D-s is (ami után a régi telefonokat feljavító simát elhanyagolták már sajnos) A régi egy logikus és jól használható felületnek számított. Az androidhoz hasonló elvet követve, widgeteket lehetett elhelyezni rajta, különféle témákban. Volt egy jó névjegyzéke, és több féle háttérkép kezelő mechanizmusa.
A 3D-t nagyon lefixálák és bele betonoztak egyes szolgáltatásokat amik erőltetése miatt én inkább hanyagoltam a továbbiakban.
WP6.5 Ennek is készült sok felülete. Most a HTC féle Sense és a hagyományos az amire kitérnék. Ez a kettő sajnos már halványan él csak az emlékeimbe mivel a WP6.5-re főleg az SPB-t használtam akkoriban. Az alap felületek kicsit nehézkesen voltak kezelhetők. A wines örökségből itt is votl startmenü és haonló apróságok amiket meg kellett volna nyomni. Nem fejtegetem inkább mert nem szerettem őket és keveset használtam épp ezért.
Symbian. A gombos telefonokon jó volt de sajnos a nokie ettől a felülettől alig kb egy éve vált meg a Bellével és hozott el egy valóban modernebb felületet (widget alapú). A régi symbian felületre a hatalmas képernyő terület pazarlás és a puritánság volt a jellemző. Összesen hivatalosan 3 féle módon rendezhettük át a képernyőt. Mind a háromnak megvolt a maga hatalmas hátránya és kihasználatlan területe. Később próbáltak ebbe a felületbe ikonokat is erőltetni (mérsékelt sikerekkel) valamint kikerültek olyan felületek mint az angol Orange féle (különféle természeti katasztrófákról elnevezett) vertikális görgethető felülete (ezt úgy képzeld el mint az új wp egy korai megnyilvánulását illetve az első egy kicsit fura volt.)
WP7-8. Csempék megérkeztek. Sokat nem kertelek róla mindenki ismeri hogy működik. Ami tetszik benne, hogy látványos. Szeretem ezt az "egy nagy oldalon vagy csak görgess arrébb" stílust az alkalmazásoknál. Azt ahogy az egészet egybe rakták. Ahogy kinéz. Nem tetszik a felület pazarló kihasználása és az hogy az alkalmazásaid egybe vannak öntve valahol. A túlzott szinkronizáció is megárt a jónak és nekem sok felesleges dolgot tol az arcomba. Az eredeti értesítési felülete nagyon sokat javult a simához képes.
iOS. Mindenki ismeri. Nem bonyolítja agyon, kevés újítást hozott az eredeti óta, azok viszont mind jól használhatóak. Nem tetszik az egybe öntök mindent elv (főleg egy olyan telefonnál amire ekkora a választék). A mappák bevezetése nagyon jótékonyan hatott erre. Nem írok róla túl sokat. Nagyon alap.
A klasszikus Blackberry OS felülete tűrhető. Viszonylag jól el lehet igazodni, rajta. Minden fontosabb dolog elvégezhető bárhonnan vele. Nem szeretem hogy kötött a vertikális mappák száma. Az értesítései a főképernyőn jól meg vannak oldva. Sajnos alkalmazásokon belül már nem kényeztet minket így. Alkalmazások között váltogatás ugyan nem látványos de megszokható. Nem a legjobb ettől függetlenül.
A Playbookon megismert QNX OS. Nagyon jó helyről az N9-es MeeGoból és a Web OS-ből merít ez a felület. A lényege a gombokat nélkülöző teljes gesztus alapú vezérlés. Zseniális megszokható, megszerethető és hiányolható.
az értesítés sáv nem redőnyös. Az egyes elemeket itt éred el, nagyjából csoportosítva. Valójában egy kissé ügyetlen ez a rész még. Bár sok dolog elérhető róla, nagyon függ a beépült alkalmazásoktól ami soha nem szerencsés.
Multitask rendszere akár a WebOS. Ennél jobbat szerintem nem lehet kitalálni :).
Widgetek sajnos nincsenek, így az alkalmazások kezében van minden. A rendszer főbb külső komponenseit (óra, naptár...stb) nem lehet lecserélni így a naptárból hiába lenne egy sokkal jobb, nem tudod a rendszersávról előhívni, ahogy az ébresztőóra esetében sem.
Képes futtatni az androidra és az iOS-re írt alkalmazásokat is. A gesztusokon alapuló vezérlésnek köszönhetően a billentyűzet bármikor "előhúzható" a bal alsó az értesítési sáv a jobb felső sarokból. Pár spéci mozdulattal pedig könnyedén ugrálhatunk az alkalmazásaink között vagy nyithatunk meg más műveleteket.
Januárban debütál a teljesen újragondolt BlackBerry 10 OS. Kíváncsian várom mivel lepnek meg minket. A kissé idős Playbook is meg fogja kapni az új rendszert várhatóan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!