Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha felkerül egy teszt miért...

Ha felkerül egy teszt miért emelik ki az Apple termékeit benne ha nem is arról szól?

Figyelt kérdés

Az Applenek remek reklám és szerintem nagyon sokat nyom nekik a latba, hogy bármi megjelenik azt nyomban az ahhoz hasonló Apple termékhez mérik (a tabletek és a telefonok világában).


Kiadnak egy új tabletet. Rövidesen tudom hogy elolvashatom hogy mennyi az iPad pixelsűrűsége, háttértára, processzora...stb. Mivel ezt már milliószor láttam, olvastam így ezt meg is jegyzem míg az új (lehet hogy jobb, lehet hogy nem) termékről semmit (egyszeri impulzus).


A végeredménye ennek? Az apple termékét egy ismerősként üdvözlöm bárhol (még akkor is ha életemben nem volt ilyenem) a többieket a jótékony misztika fedi.

Ez nem tudom feltűnt e másnak is vagy csak az én szemem szúrja. A gyártók miért csinálnak ilyen hatalmas ingyen reklámot a konkurenciájuknak?

Illetve ha ez nem a gyártók sara (ők kiáltják ki iPhone gyilkosnak a telefonjait (hopp máris egy reklám) majd közlik a telefonjuk specifikációját az iPhonéhoz viszonyítva (itt egy másik)) akkor csak nme tudják kontrollálni a szabad sajtójukat (rajongók, független bloggerek stb)?


Az oké hogy az iphone apróságairól lehet olvasni egy apple blogon de lassan minden blogon lehoznak az iphoneról minden érdektelen apróságot...


Ti mit gondoltok erről?


2012. okt. 29. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Mivel az iPhone-t mindenki ismeri ezért ahoz könyű viszonyítani most ha te magyarázol valamit akkor te se egy olyasvalamivel/valakivel érvelsz akiről még senki sem hallot. Nem tudom hogy ilyen választ vártál-e mert nem nagyon értem a kérdést.
2012. okt. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudom hogy mindenki ismeri.

De ezt nem csodálom. Olvasol például 3 tablet tesztet, legyen egy Surface egy Playbook és egy Sony, aminek a végén sikerül talán már végre megjegyezni, hogy az iPad mekkora átlagos pixelsűrűséggel, mekkora háttértárral és milyen gyors processzorral van felszerelve. Ha nem akkor olvass már el egy párat és menni fog. :P


Nem értem csak hogy ez a fajta stratégia miért lenne jó a többi cégnek, bár elég fiatal vagyok. Nem sokat konyítok a marketinghez de szerintem ez egy hülyeség amit csinálnak. :)


Amúgy nem egy ez a termék jobb mint a másiknak szánom. Szerintem pont olyan jó egyik mint a másik.

2012. okt. 29. 19:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem találkoztam ezzel a "problémával" pedig szoktam teszteket olvasgatni.


Egyrészt, teszteknél kategórián belül szokás összehasonlítani a dolgokat, és az apple cuccai élvonalban vannak a felső kategóriában.


Másrészt a teszteket emberek írják, akik függetlenek bármelyik gyártótól, a gyártó cégeknek viszont pont az a célja hogy az aktuális királyt letaszítsák a trónról, innen jönnek az apple gyilkos és stb címek, amit a tesztelő mond ki, nem a gyártó.


A piac mindig arról szólt hogy tegyünk rá egy lapáttal a másikra, a teszteknek pedig akkor van értelme, ha van mihez hasonlítani a tesztelt eszközt, kategórián belül, pl egy Xperia Tipo-nál nem fognak megemlíteni egy Iphone5-öst mert teljesen más kategória, viszont megemlítik a Samsung, mint konkurens telefon adatait.


Plusz amit az első is mondott, az iphone-t tényleg mindenki ismeri, aki meg felsőkategóriás telefont akar az valószínű utána is néz hogy mit tud.


Sztem már a kérdésedben is bajok vannak, tekintve hogy a teszt független a marketingtől (persze sajnos nem mindig), és a teszt lényege hogy megtudd az adott készülék mit tud, és hol helyezkedik el a kategóriáján belül.

2012. okt. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!