Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung omnia i900 vírus!?

Konkoj kérdése:

Samsung omnia i900 vírus!?

Figyelt kérdés
A telefonom egyik napról a másikra úgy döntött hogy magától fogadja a hívásokat, mégpedig oly módon hogy erről én semmit nem tudok. Elmondom mi történt: A szémítógép előtt ültem és egyszer csak hangokat adott ki a telefon, a fülemhez tettem és valaki "halózott". A telefonom csengőhang és hívás kijelzése nélkül (sötét képernyővel) fogadta a hívást méghozzá azonnal. Többször is ellenőriztük, és minden esetben teljesen "titokban" fogadja a hívást. Ellenőriztem a hálózati beállításokat nincs beállítva aut. hívás fogadás (ha még lenne is akkor is kijelezné hogy hívás van folyamatban) illetve átraktam másik telefonba a sim-et és azzal nem áll fönt a probléma, szóval szolgáltató, vagy hálózati probléma nem valószínű. A telefon már átesett 2 hardreset-en, de még mindig ugyanúgy fogadja a hívást. Tanácstalan vagyok, ilyennel még még nem találkoztam, és nem hallottam hasonlóról. Lehet hogy valami kémprogram? és valaki hallgatózni akar?

2012. okt. 23. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
szervízbe vinni? Szoftver újrarakás?
2012. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vírus tuti nem lehet, mert az a hard resettel együtt el is szállt volna, egyébként is, mobil oprendszeren nem jellemző vírus, főleg egy olyanon nem, aminek kb 2 éve vége is van.

2 hard reset alatt érted azt, hogy teljesen formatáltál mindent és újratelepítetted a wm. 6.5.3/5-t?

Ha meg valaki le akar hallgatni, akkor tuti nem így teszi meg, mert ezt nem vennéd észre.

Szoftveres bug lehet még egyébként, ha 6.5.3 van rajta, akkor a szolgáltatónál, vagy valami gsm szervizben próbáld meg rádobatni a 6.5.5-öt.Anno az én O2-esem is csinált érdekes dolgokat, habár ilyet nem.

2012. okt. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

mivel 4 napja "hétvége" van így még nem tudtam szervizbe vinni, de egyébként ez lett volna a terv, csak gondoltam földobom a kérdést, hátha találkozott már valaki ilyennel.

Igen a hard-reset alatt azt értettem hogy újratelepítettem, sőt a régitől eltérő ROM frissítést is kapott de még így is rossz. Azért nem hinném hogy hálozati dolog mert mint említettem más telefonban ugyanezzel a sim-el nem csinálja ezt. Mindegy holnap megkeresek egy szakembert. Köszönöm a hozzászólásokat.

2012. okt. 23. 21:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Így erősen valószínű, hogy nem szoftverhiba.

Én a szervíztrancsír előtt bedobnám ezt a kérdést a pdafanclub.com és a pdaplus.hu fórumokra is, azokon több winmós öreg mócsing fenn van. Meg ha megy valamennyire az angol, akkor természetesen a xda-ra is :)

2012. okt. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Most odaadtam egy barátomnak akinek volt ilyen telója, ő mindig hackerkedett vele nagyon jól ismeri ezt a típust, ha ő sem jár sikerrel akkor megpróbálkozok ezekkel a fórumokkal. Köszönöm a választ.

u.i: mióta kiderült hogy 10.000 ft-ért nyúlnak hozzá a szervizben, és kb ugyanennyiért számolnák be más telefonba ha nem lenne baja illetve 10- 15.000 ft-ért kapni használtan ezt a típust így már nem is érdekel annyira az egész. meglepődtem mennyire elértéktelenedett.

2012. okt. 26. 10:50
 6/7 anonim ***** válasza:

15-ért már használtan Omnia 2-t is kapsz, nemhogy 1-est...


És igen, baromi gyorsan fejlődik a mobilos iparág, hónapról hónapra erősebbek, és van, hogy egy csúcsteló csak két hétig csúcsteló, mert jön egy jobb és erősebb.Így nyilván az értékük is gyorsan kopik.

2012. okt. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
megoldottam a problémát, befogtam satuba és egy határozott ütéssel (kalapáccsal) elválasztottam a tetejét az aljától. Inkább kerítek egy jóöreg 3310-et ;)
2012. okt. 28. 21:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!