Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy tudom meg a telefon IP...

Hogy tudom meg a telefon IP címét?

Figyelt kérdés
(Nokia 500)

2012. okt. 13. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Sehogy, nincs neki.

IP címe egy előfizetőnek lehet, de általában dinamikus a cím, azaz minden felcsatlakozás után változik, kivéve, ha külön kéred és fizetsz állandó IP cím használatáért.

De akkor sem a készülékhez kötődik az IP cím...

2012. okt. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Sehogy, nincs neki."

Van neki.


"IP címe egy előfizetőnek lehet"

Ha az előfizető alatt a SIM kártyát érted akkor annak nincs IP címe. Annyi igazság van a mondandódban, hogy a SIM kártya teszi lehetővé az autentikációt a szolgáltató hálózatába.

Pl ha telefon SIM kártya nélkül is tud WiFin keresztül netezni, és IP címet a TELEFON a ROUTERtől kap.


"de általában dinamikus a cím, azaz minden felcsatlakozás után változik"

Ez teljesen korrekt mobil hálózat esetén. Valóban dinamikus és nem publikus ( azaz pl kívülről nem pingelhető)


"kivéve, ha külön kéred és fizetsz állandó IP cím használatáért."

Mobilinternet esetén erre nincs lehetőség.


"De akkor sem a készülékhez kötődik az IP cím"

Mindig a készülék kap IP címet.


És a válasz a kérdésre:

A telefon beállításai között, lehet ellenőrizni a telefon IP címét ha van aktív adatkapcsolat. Ezzel mobilinternet esetén mint mondottam volt nem publikus ip cím.

2012. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"" "Sehogy, nincs neki."

Van neki. ""

Kezedbe adok egy telefont, nincs benne semmiféle (SIM vagy akármilyen) kártya, meg tudod mondani az IP címét??

(Akkor mégsincs neki, ugye, én erről beszéltem)

2012. okt. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

"Kezedbe adok egy telefont, nincs benne semmiféle (SIM vagy akármilyen) kártya, meg tudod mondani az IP címét??

(Akkor mégsincs neki, ugye, én erről beszéltem)"


Oké. Akkor a logikádat követve semminek sincs IP címe. Mert a hálózati káryának vagy dinamikus van vagy statikus de ezt a API interfészen keresztül veszi ami szoftveres.

Szerintem a kérdező arra gondolt ha adatkapcsolat létesült.

Megfordítom a kérdést: ha én aktiválok egy PDP context-tet akkor a ki kap IP címet? A telefon? A SIM? Senki sem? Mert a te logikád szerint senki sem...

2012. okt. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mellesleg ha a kezembe adsz egy telefont adok neki statikus IP címet, ennyi.
2012. okt. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Elég régi kérdés, de talán...

Linuxos gépbe Vodafone usb stick, benne Vodafone SIM kártya. Valahonnan előkerítettem egy fix IP címet - nem emlékszek, honnan. Driver telepítése nélkül szólongattam a sticket ezen a fix IP címen. Minden kísérletre ugyanezt az IP-t használtam eredményesen. Ugyanezt egy Telenor stickel, Telenor SIM kártyával egyelőre nem sikerült, mert nem tudok semmilyen IP-t.

Aztán a Telenor stickbe bedugtam a Vodafon SIM kártyát. Ugyanazzal az IP címmel szintén elértem a mostmár idegen sticket! Következtetésem:

-USB-s internet sticknek nincs IP címe.

-a SIM kártyáknak fix IP címe lehet

Ezután megkísérlem a Telenor SIM-hez fix IP címet találni.

2014. aug. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Bocsánat, az előző válaszom baromság! :D
2014. aug. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Telefon beállításaiba bemész, telefonadatok, vagy telefon tulajdonságai, És azon belül a telefon állapota.
2015. okt. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!