Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Pontosan mit jelent az Android...

Pontosan mit jelent az Android rendszer nyíltsága a Windows Phone-nal szemben?

Figyelt kérdés

Az első okostelefonhoz kéne átlátnom a két oprendszer lényegét. Nekem pl. az asztali PC-n a sima Windows 7 is elég testre szabhatónak tűnik - power management sémák, háttérképek, külön indítható processzek, szolgáltatások a services snap-inben... A mobilos Windows ehhez képest kevesebb beavatkozási lehetőséget tartalmaz?


Aztán ott az Android - itt a letölthető appokon kívül milyen szintű technikai, programozói tudás kell ahhoz, hogy testre szabjam, optimalizáljam a telefont? Az Android a "mobilos Linux"? Én szívesen babrálok a beállításokkal, de azért programkódokat nem írogatnék, ennyire nem vagyok kocka. Kicsit fejtsétek ki lécc a lényegi különbségeket, esetleg mindennapi használatból eredő példákkal, mert egyelőre nem tudom megfogni a "zárt" ill. "nyílt" fogalmakat a mobilok területén.


2012. okt. 8. 15:46
 1/10 Golan Trevize ***** válasza:
51%

Az Android nyílt forráskódú, a WP zárt.

Nem a "testreszabhatóság" miatt nyílt vagy zárt egy rendszer.

2012. okt. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Az android bonyolultam és nehezebben kezelhetőbb a windows nál , egy hejre be van ömlesztve egy csomó minden az androidnál .
2012. okt. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Golan Trevize ***** válasza:
25%
amit kettes ír, egyrészt nem igaz, másrészt rohadtul nem válasz a kérdező kérdésére...
2012. okt. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Wp-t vel nem lehet bluetootholni, és micro sd-vel sem bővítheted!

Biztos van még csak nem jut eszembe

2012. okt. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A válasz:

A WP-be nem lehet csak úgy önkényesen belenyúlni. Tehát ha valami nem tetszik benne, 90%, hogy a hajadra kenheted. Android esetében pedig ha olyanod van, csak megfogod, szerkeszted, és máris ízlésednek megfelelően működik.

2012. okt. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Testreszabhatóság nem egyenlő a nyíltsággal, de ha már felhoztad: nagyon minimálisan szabható csak testre a WP (pláne a 7, a csempék színét tudod megváltoztatni, semmi több). WP8-nál már legalább hátteret be lehet állítani, meg azért az már kicsit komolyabb OS, és nem olyan egyértelmű, hogy melyik a jobb (relatív), Android vs WP7 esetén viszont egyértelmű, hogy Android.


Nyíltsága egyébként legfőképp ott mutatkozik meg, hogy lehet rootolni, custom romokat telepíteni, és mindez nem kalózkodás, tehát a gyártók sincsenek ez ellen, még támogatják is.

2012. okt. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, a válaszaitok alapján az Android szimpatikusabb. A fentebb vázolt változtatásoknak egyébként vannak hátrányai is? Megint a PC analógiánál maradva, lehet hogy telepítek egy programot, ami a gépem valamilyen funkcióját hivatott javítani, de közben telenyomja a registryt, TEMP könyvtárat stb. olyan fájlokkal, amik megint csak lassítják a memóriát. Androidnál ez nem jellemző?
2012. okt. 8. 22:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Amíg megválogatod, hogy miket töltesz le, nem lesz gond. Androidra az jellemző inkább, hogy kell alá vas, mert sok program nincs optimalizálva rendesen. De ezen sokat segít, ha egy jó mobilt választasz. Mivel első telefonod lesz, javaslom a Sony Xperia Tipo nevű telefont. Olcsó, de jó. Esetleg ha jobbat szeretnél, akkor ott a Sony Ericsson Xperia Mini/Mini Pro. Utóbbi javallott a kis kijelző miatt.
2012. okt. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nekem éppen a nagy kijelző fontos, mert könyveket is a mobilomon olvasnék, külön ebook readert nem akarok tartani erre. 4" és fölfelé, ezt a méretet keresem.
2012. okt. 9. 12:08
 10/10 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott még egy szempont: az, hogy szolgáltatótól csomagban veszem a telefont, jelent valamilyen korlátozást a kártyafüggetlen készülékekhez képest? Lehet, hogy bizonyos opciókat letiltanak? Most csak az Androidra gondolok.
2012. okt. 10. 12:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!