Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android vagy Windows phone és...

Android vagy Windows phone és miért?

Figyelt kérdés
2012. okt. 4. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem használtam még az új WP8-at így kicsit laikus leszek. Szerintem Android. Mert szabad és testreszabható, a telefonjait pedig jól lehet custom romokkal felszerelni. De ha ez utóbbi nem is erény neked akkor ott van a hatalmas kínálata appokból, a kedvező ára a hatalmas készülékválaszték (akár por, csepp és ütésálló fajtáig).


A WP7 nagyon zárt és a telefonjaikból hiányoznak olyan dolgok mint a cserélhető microSD kártya. Tiltva vagyon nekik :). A Zune erőltetése számomra megint egy fájó pont, nagyon drága rendszer és egyelőre kevés hozzá az alkalmazás. A windows phone 8 felvezetője így maga a rendszer szépen lassan elvész a semmibe majd (bár a 1-2 éves készülékváltók ezen nem kell hogy aggódjanak. Aki 4-5 évig tartja a készülékét az meg... hát a 3. év végére már megszokta eléggé, hogy ne érdekelje a rendszere frissessége).


A wp 6.5 vs Android közé inkább nem mondok semmit. Aki használta már az előbbit annak nem kérdés. Aki még nem... áht nem ajánlom jó szívvel.

2012. okt. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
6.5 az még wm. és egyébként meg ha beindul, kb jövő tavasz környékére szerintem felzárkózik simán a többi rendszerhez, utánna le is alázza őket.
2012. okt. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem androidos telóm van (SGS2) és szeretem csak azért kérdeztem mert még nem volt még a kezemben wp és kíváncsi voltam a véleményekre
2012. okt. 4. 22:43
 4/4 anonim ***** válasza:

A 6.5 már nem indul sehová. Annyira nem hogy a supportnak is vége rá, bezárják az alkalmazásboltját...stb. A Windows Mobile lett a Windows Phone. A nevet azért hagyták el mert túl sok negatív tapasztalat rakódott le rá az évek alatt.


A Microsoft azon dolgozik, hogy a 7-es rendszerrel bevezetett rendszerét (ami igazából egy bemutató rendszer volt) a 8-ra tovább vigye és összekösse az eszközeit(pc, Xbox, laptop, notebook, ultrabook...mittoménmilyenbook, tablet, telefon). (jó dolgok vannak a bemutatók alapján a 8-ban nagyon. Sok tekintetben igazi ásznak tűnik(tablet viszonylatban tetszik a multitask megoldása, PC viszonylatban: "hülyék ezek???"), de mint írtam erről azután szeretnék csak nyilatkozni, hogy megérkeztek a piacra és már használjuk őket (a pc-s rendszerekről szintén ezt gondolom) addig azt nézzük ami van.)

Azt, hogy tavaszra mi lesz velük... hát meglátjuk. Sok elemző el van hűlve tőle, de sok elemző el volt hűlve (az amúgy tényleg zseniális) WebOS-en is és hol van most a WebOS? Hát annyit elárulok, hogy nem remegtette meg a piacot (szerencsére azóta is lopnak belőle ötleteket).


A jóslatok szerint a következő évek slágere amúgy is a felhő alapú rendszerek lesznek. Ebben meg nem akarok újjal mutogatni melyik háttér az összeszedettebb és erősebb. Googlezz rá :D mert igen, ők azok!


A google rendelkezik a legnagyobb és legösszeszedettebb webes háttérrel jelenleg a piacon. A Microsoftnak van hasonlóan gazdag arzenálja ugyan de nincs ilyen szinten integrálva. Nagyon csapongó, nehézkes. Látszik rajta hogy elhanyagolták sokáig.

2012. okt. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!